Wskazówka 2: Jak dowiedzieć się dzień owulacji

Wskazówka 2: Jak dowiedzieć się dzień owulacji

Jajeczkowanie

Podczas cyklu miesiączkowego, która trwa 28 dni, owulacja występuje czternastego dnia. Ale jest to bardzo szorstkie warunki, w rzeczywistości odchylenia od nich są częste. Po pierwsze, cykl samica może wynosić od 21 do 35 dni, a więc owulacji w różnym czasie. Po drugie, każdy organizm jest inny i nawet 28-dniowego cyklu, dzień uwolnienie komórki jajowej może być inna. Ponadto, częste usterki układu rozrodczego Sytuację komplikuje przewlekłej choroby, stres, złe odżywianie, w związku z cyklicznym może być nieregularna.

Obliczone w takich warunkach w dzień owulacji jest prawie niemożliwe, więc musisz nauczyć się go na innych podstawach.

Jak określa dzień owulacji?

Jeden z najdokładniejszych metod określa dzień owulacji jest uważany Tabela odniesienia podstawowej temperatury ciała. Jest nazwą najniższej temperaturze, w której ma ciało ludzkie w spoczynku. Mierzy się ją bezpośrednio po śnie, leżąc w łóżku, w tym samym czasie nie można wykonywać żadnych gwałtownych ruchów ciała i wstać. Zmierzono podstawowej temperatury ciała w odbycie dziennie w tym samym czasie.

Wyniki powinny być rejestrowane na podstawie harmonogramu. Objawy owulacji jest gwałtowny wzrost temperatury. Jednak ten sposób wymaga opieki i cierpliwości, pożądane jest, aby monitorować temperaturę co najmniej przez 3 miesiące, w przeciwnym razie wyniki mogą być zawodne.

Ponadto, wpływ temperatury na podstawową chorobą, bezsenności, zmęczenia i stresu.

Dowiedz się, w dniu owulacji mogą być charakterystyczne dla tego czasu wydania tego wyjścia jajko staje się gruba i przypominają białka jaja. Dla niektórych kobiet, jest tak zwany Ból owulacyjny, w którym występuje podczas owulacji małych krwawień i ból podbrzusza różnych rodzajów. W zasadzie, to boli, z jednej strony – w jajniku, gdzie jajko wyszedł.

Jeśli masz podobne objawy, należy udać się do lekarza w celu wykluczenia choroby – krwawienie i ból mogą być objawy chorób ginekologicznych.

Z wystarczającą dokładnością można nauczyć dzień owulacji za pomocą specjalnych testów hormonów. Po pierwsze, są paski testowe do użytku domowego, są one sprzedawane w aptece. Są one bardzo drogie i trzeba je dla kilku dni, w celu obliczenia odpowiedniego dnia.

Po drugie, analiza hormonalna może zostać przeprowadzono w klinice, musi oddawania krwi w szacowanym dzień owulacji. Ale ta metoda nie może zapewnić dokładność 100%, a ponadto, że wyniki będą znane w ciągu kilku dni po owulacji jest prawdopodobnie już powyżej.

Share →