Wstążki haftowania

Wstążki haftowania

Spójrzmy wstążki hafty. Ma długie wąskie paski tkaniny używane jako ozdoba ubrania. A w 14 wieku boazerii i pochylanie wstążki ubrania w modzie francuskiej arystokracji.

Miasta takie jak Lyonu i Saint-Etienne opracowany jako ośrodki wstążki tkackich. Od Louis 14 taśmy zaczął ozdobić królów odzież, a sam Ludwik lubił haftem 15. Z Francji, moda przeniosła się do Anglii, a stamtąd do Ameryki.

Voile wstążką może być gładka albo z wkładką z satyny w środku. Od go ręcznie, aby róże, które były szyte na produkt, lub w niektórych przypadkach jest ona wykorzystywana jako podstawa.

Wstążki satynowe są gładkie i prisborennymi i szeroko stosowany jako sposób elastyczny.

Koronki wstążki, ozdobione koralikami, zamachowiec używany jako haftu i dekoracji produktów.

Ponadto, taśma może być podzielona na dwie grupy: takie, które nadają się do prania i dekoracyjne. Taśma, zmywalny wykonany z wysokiej jakości tkanin z krawędzi na bębnach wskazują, jak powinni umyć, żelazko, itp Taśmy dekoracyjne stosowane są tylko do dekoracji, ich brzegi lekko zgęstnieje, ale nie mają żadnego brzeg rzeki.

Haft wstążki jedwabne można prać ręcznie z mydłem i żelaza wewnątrz, aby nie stać się płaskim haftem.

Taśma, Organza wykorzystywane do tworzenia efektu lekkości i przejrzystości.

Nici do haftowania są wykorzystywane do tworzenia zarysu niektórych szwów i taśmy do zabezpieczenia pracy od wewnątrz.

Również w pracy jest używane koraliki i paciorki, hafty, które zapewniają szczególną łaskę.

Do podstawy wstążki haftu, można korzystać z różnych tkanka :

Bawełna: maty, batyst, bawełna aksamitna, muślin, satyna.

Każda pościel. Jedwab: szyfon, szantung, jedwabiu tiulu.

Tkaniny wełniane: krepa, tweed, jersey.

Najważniejsze jest to, że tkanina była wystarczająco silna, aby bezpiecznie trzymać szwy i elastyczny, aby swobodnie przeszła przez jej wątku.

Ważnym kryterium przy wyborze materiału jest jego harmonijne połączenie z kompozycją kolorów.

Taśmy potrzebne do haftowania igła z dużymi uszami (na tyle duże, aby taśmy nie usunąć) – dobrze dla delikatnych tkanin i grube – do grubej. Igła powinna być ostra, aby przebić się swobodnie bez tworzenia tkanki sorbetów. Dla taśm 7.9 12 mm szerokości wziąć igłę № 18-22, i 3 mm taśmy – №24.

Teraz za pomocą taśmy do haftowania Igły pozłacane, które mają specjalną powłokę, która nie pozwala utlenianie, które mogłyby mieć wpływ na tkaninie.

Haftowanie wstążkami, wygodny w użyciu Krosno. ponieważ obsługują one naprężone tkaniny. Aby cienka tkanina nie jest rozdarta lub zdeformowane w Krośnie, powinni zawinąć taśmą lub warkocz.

Wstążki haftowania kursach mistrzowskich własnymi rękami

Share →