Wstrząs: objawy, zakres, leczenie, konsekwencje

Wstrząs: objawy, zakres, leczenie, konsekwencje

Wstrząs – poważne zaburzenia funkcji mózgu, która pojawia się natychmiast po urazie głowy, i nie jest związana z uszkodzeniem naczyniowym. Wstrząs odnotowano w 60 – 70 z 100. W szoku może powodować udary, udarów i nagłego ruchu (dyfuzji), tj przyspieszania i hamowania.

Utrata przytomności przez krótki czas (kilka sekund lub minut do pół godziny, a może nie), nudności, wymioty (raz, co do zasady), niepamięć wsteczna, w którym pacjent nie pamięta wydarzeń, które poprzedziły szkody – są głównym objawy udarowe. Przez cały czas trwania utraty świadomości i zaburzeń pamięci i czas trwania jest określony przez stopień wytrząsania.

Kontuzje stopnia i ich objawy 

Towarzystwa Medycznego w stanie Colorado jest podzielony na trzy nasilenia wstrząśnienia mózgu. Na początku nie ma zamieszania, amnezja i utrata przytomności. W drugim etapie charakteryzuje się błąd, wraz amnezja, ale bez utraty przytomności.

Podczas trzeciego stopnia osoba traci przytomność.

W odniesieniu do definicji „krótkoterminowych utraty przytomności,” że w tym zakresie istnieją różnice między lekiem krajowym i zachodnich specjalistów. Najpierw ograniczony czas od kilku sekund do 30 minut. Drugi przydział do takiego stanu o 6:00.

Pod warunkiem, że trwa dłużej niż śpiączki 06:00 ryzyko uszkodzenia tkanki mózgu, jest prawie 100%. Sytuacja taka jest typowa dla rozproszonym występuje uszkodzenie mózgu w wyniku urazu przyspieszenia / opóźnienia.

Po odzyskaniu przytomności, poszkodowana może skarżyć się na ból głowy. nudności, zawroty głowy, szum w uszach, ogólne osłabienie, pocenie się, uderzenia gorąca.

Również wstrząśnienie mózgu mogą towarzyszyć wegetatywnych objawów, takich jak ból podczas poruszania oczami, czas może się różnić gałki oczne czytania, zwiększona pobudliwość przedsionkowej. W ramach neurologii można zaobserwować asymetrii zmienne jasnej skórze i odruchy, drobne objawy powłoki, które znikają po zakończeniu pierwszych 3 – 7 dni.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby leczyć kontuzje – skonsultować się z lekarzem lub neurolog neurochirurg, ponieważ tylko ekspertem można chyba określić prawidłową diagnozę i odpowiednie leczenie.

Towarzystwa Medycznego w stanie Colorado, które już zostało wspomniane, opracowała podręcznik o tym, jak pomóc w różnym stopniu wstrząs mózgu.

Na 1 stopniu musi natychmiast przeprowadzić badania ofiary i powtórz to co 5 minut przy napięciu w stanie spoczynku, w celu zidentyfikowania objawy amnezji po wstrząśnienia mózgu. Jeśli w ciągu 20 minut od takich objawów nie są przestrzegane, pacjent może wrócić do domu. Odpoczynek w łóżku powinni być obserwowani przez co najmniej 2 dni – 3.

Na 2-go stopnia, należy regularnie sprawdzać rannych zidentyfikować rozwój patologii wewnątrzczaszkowych. Badanie należy również przeprowadzić dni po urazie. Zaleca się przestrzeganie leżenia w łóżku przez co najmniej 7 dni, pod warunkiem, że nie ma żadnych objawów.

Na 3. stopnia pacjenta musi być przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie powinny się odbyć pilnej diagnozy stanu poszkodowanego. Jeśli istnieją wskazania, należy naprawić kręgosłup szyjny. Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, członkowie rodziny powinni być poinformowani o organizacji dyżurów nocnych.

Share →