Wszy lecznicze środki folk

Wszy lecznicze środki folk

Leczenie wszy tarcie i płukania

Medycyna ludowa od czasów starożytnych stosowane w leczeniu wszy różne tarcie. Takie środki są nie tylko mniej toksyczne niż syntetyczne leki popularne, ale czasami nawet bardziej skuteczne. Jakie są recepty, aby pozbyć się tych pasożytów przedstawionych nam przez naturę? Jako środek owadobójczy może użyć ocet jabłkowy cydr, sok żurawinowy, mięta czy pietruszka. Skuteczny przeciwko wszom jest wywar receptura piołunu (1 łyżka stołowa na litr wody) lub gotowanych buraków. Fundusze te są wcierać w skórę głowy i spłukać włosy.

Zaleca się również, aby korzystać z kurzu i smoły mydło, rosół rzodkiew szczawiu (olej z liści i korzeni).

Jeśli Ty lub Twoje dziecko pokonać wszy, posiekać cebulę, czosnek i pocierać otrzymaną zawiesinę trzy razy dziennie. Pasożyty przejść przez cały tydzień.

Ważnym krokiem w leczeniu wszawicy jest czesanie. Niezależnie od sposobu wyboru, po jego stosowanie powinno być dokładnie i starannie czesze łeb grzebienia metalu z drobnymi zębami. Czesanie podlegające martwe owady i gnidy są przyklejone do włosów. Aby kontynuować ciężką pracę tym, smarować olej rybny włosów, oliwa z oliwek lub olej z geranium.

Fundusze te nie tylko sprawi, włosy bardziej śliska, ale również usunąć swędzenie i stan zapalny, zapewniają działanie lecznicze na nieczesanych miejscach.

Leczenie wszy kolonia „Triple”

Pozbyć się wszy, można użyć starego dobrego „triple” kolońską. Zwilż kolońską włosów i górną owijane folią z celofanu lub umieścić na opakowaniu. Rozwiąż ten „nakrycia głowy” i ma na sobie szalik w godzinę.

Gdy czas minie, umyć się i rozczesać martwe owady. W razie potrzeby procedura może być powtórzona.

W podobny sposób jest stosowany w leczeniu wszy i „dichlorfos”, ale oznacza to, jest bardzo toksyczny: osoba może uzyskać poważne zatrucie.

Również wykorzystywane do leczenia nafta, mieszając ją w równych ilościach z olejem słonecznikowym lub mydła. Jednak rozwiązanie nafty i mydłem przed użyciem należy rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:10. Sprawował tę „maskę” na włosach na pół godziny, a następnie dokładnie spłukać mydło włosy.

Pamiętaj, że nafta jest łatwopalna substancja, która jest źle zmywa i ma negatywny wpływ na stan włosów.

Share →