Wybory kobiet: rodzina albo kariera

Wybory kobiet: rodzina albo kariera

Kariera – wspaniała rzecz, ale nie ogrzać się w zimną noc.

Marilyn Monroe

Rodzina i kariera? To pytanie jest podstawą dla większości ludzi. Ktoś ten wybór dręczony całe życie, pozbawiając psychologiczny komfort i rodzinnego szczęścia, a niektóre nadal udaje się dojść do harmonii.

Według obserwacji socjologów, którzy dwa razy więcej niezamężne karierowiczów, niż rodziny. Ponadto, wśród ludzi biznesu pozbawionych rodzinnego szczęścia, prawie 70% kobiet.

W różnych okresach historycznych w koncepcji «kariera» różne znaczenia, a także postawy wobec tych, którzy chcą budować swoją karierę. Tak więc, w sowieckiej encyklopedycznej Słownik: karierowiczostwo – Pościg «do osobistego sukcesu w służbie, naukowych lub innych działań spowodowanych przez egoistyczne cele kosztem interesu publicznego»,

Istniejące w czasach sowieckich negatywne konotacje pojęcia «kariera» Potwierdzają definicje pojęć «karierowiczostwo» i «karierowicz» oraz w słownikach, słowniki, tak DN Uszakow.

karierowiczostwo – wewnętrzna karierowicz Obiekt porusza jego działania, dążenie do kariery i sukcesu osobistego, jako negatywne zjawisko społeczne;

karierowicz – ludzie oddanie opieki nad jego kariery i osobistego sukcesu ponad interesami firmy.

W ostatnich latach, koncepcji negatywnych konotacji «kariera», «karierowicz» zaczęły znikać, a teraz kariera jest wskaźnikiem sukcesu życiu człowieka, aby osiągnąć pewien stan, popularność, poziomu i jakości życia, realizacji potencjału osobistego i zawodowego. Zmienione stosunki społeczno-ekonomiczne doprowadziły wielu do analizy własnej wartości na rynku pracy, aby zastanowić się nad ich kompetencji i ścieżek kariery. Do chwili termin «kariera» w języku rosyjskim, z jednej strony, odnosi się do zawodu, zawodu, z drugiej strony, droga do sukcesu, znaczącą pozycję w społeczeństwie, w dziedzinie usług, jak również bardzo osiągnięcie takiego stanu.

Termin «rodzina» w psychologii jest powszechnie rozumiane takiej relacji między nimi, gdy opinie i szacunki kolejna istotna przy maksymalnie dwie do siebie nawzajem jak najwięcej odniesienia. Oczywiście, że nie zawsze się zdarza. W tym przypadku, zawsze jest sens mówić o rodzinie zastępczej. Rodzina wzięła przynależności do grupy, proponowane społeczeństwo, ale nie rozwinął psychologiczny tkaniny rodziny. Poczucie uczestnictwa kobiet i jeden na innym obszarze jest samorealizacja, poszukiwać możliwości maksymalizacji unikalny potencjał wewnętrznego ujawnienia.

Znaczenie (cel) samorealizacji jest rozwój osobisty. Ostatnio widzieliśmy, że małżeństwo dla wielu kobiet nie ma sensu. Kobieta jest bardziej posłuszny stereotyp niż postrzegają małżeństwo jako formy samorealizacji przyszłości.

Prowadzi to do tego, że po pewnym czasie zaczyna czuć, że jej życie jest w martwym punkcie, a jego uzależnienie finansowe od męża staje się przyczyną jego szorstkość, brak relacji komunikacyjnych na równi z mężczyznami.

W dobie coraz większej liczby kobiet do czynienia z wyborem założenie rodziny lub budować własną karierę. I kwestia ustanowienia tego wyboru wynika z przyjętych norm społecznych: kobieta lub silna rodzina i kominkiem lub karierę i niezależność.

Dlatego wielu targach połowy ludzkości, którzy postanowili ich przeznaczenie jest związana z udanego rozwoju kariery lub rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, rozpoczęcie kariery przed ślubem. A następnie całkowicie pracy pochłania je i do założenia rodziny nie mają wystarczająco dużo czasu. I odwrotnie, kobiety postanowił, że kariera kobiet nie są w ich życiu całkowicie rozliczyć w zaciszu rodziny, utraty cel osiągnięcia stanu entuzjazmem i biznesu. I tu pojawia się pytanie, dlaczego warto wybrać skrajności? Istnieje wiele przykładów kobiet odnoszących sukcesy w karierze zawodowej, a tym samym są kochające żony i wielkie matki. Robią to, bo rozumiał najważniejsze – nie trzeba wybierać, czy można łączyć.

Według psychologów nie ma dylemat, no. «Kariera Kariera, rodzina rodzina. Chociaż tylko dwadzieścia dni 04:00, kariera, jak i rodziny wymaga czasu, nie poddawaj się i zakładamy sytuację tragiczną, trudnego. Po tym wszystkim, nie jest wyjście z każdej sytuacji»,

Zauważył, że większe sukcesy zazwyczaj osiągnąć kobiety zaczęły lub dalej budować karierę po urlopie macierzyńskim. Kobieta sukcesu, która ma rodzinę, dzieci, charakteryzuje się stabilnym wzrostem w górę.

Zazwyczaj matka-karierowiczów są dość spokojne podejście do biznesu, a nie próbować ścigać nierealne marzenia i proszę o dar własnych i innych ambicji. Te kobiety wyróżniają się szczególnym harmonii wewnętrznej i mądrości. I jako fakt: kobiety z rodzin budować karierę o wiele łatwiejsze. Jeśli kobieta ma rodzinę, a jednocześnie skuteczne w pracy, to życie pełne szklanki kobiet szczęście.

Kobieta powinna wiedzieć, macierzyństwo, bo to jest dane przez naturę. A w tym samym czasie nie jest konieczne, aby pożegnać się z możliwością zbudowania dobrej kariery, ponieważ daje poczucie własnej wartości, pozytywnych emocji, rozpoznawania i stabilności finansowej.

W odniesieniu do opinii ludzi na ten temat, są zasadniczo różne. Rzadko człowiek boleśnie przychodzi do tego wyboru w ich życiu, mówią eksperci, ponieważ w większości społeczeństw jest to człowiek na podstawową odpowiedzialność za materiał rodziny.

A może wszystko to jest w jakiś sposób można połączyć – i rodzinę i karierę? Według serii badań na ten temat «Rodzina i kariera»Centrum Badań który spędził portal SuperJob.ru, rodzinę ofiarę do udanej kariery gotowy, tylko jednym z setek Rosjan. I tutaj, niż w stanie poświęcić przede wszystkim – tak, to jest ich osobista czas (wypoczynek, hobby).

To zajmie 46 osób.

100.

«Cóż, kiedy kobieta jest zaangażowana w rodzinie. Pracujące kobiety zmuszone emancypacji. Pracujące kobiety mają pracę, choć pracują w 90% przypadków jest mniej skuteczna niż mężczyzna»,

«Z drugiej strony, respondenci pamiętać, że dzieci są bodźcem do budowania kariery. Warto zauważyć, że jest to opinia 75% kobiet, ale u mężczyzn – tylko 47%. Kobiety uważają, że «ludzie nie mogą być policzone, a rodzice nie są wieczne» lub «Ta kobieta może łączyć rodzinę i pracę, i tylko ludzie mogą zrobić tylko jedną rzecz», Mężczyźni mówią – «Nie mogę sobie wyobrazić, że moja żona zatrzymaliśmy się w domu cały czas.

To nie chodzi o pieniądze. Tyle, że to będzie prawie żadnej komunikacji, to może iść gaga i być agresywny»- Cytowany respondentów analityków. Według tych samych badań «Komitet 20»42% kobiet uważa, że ​​ich los – rodzina i praca – średnie, 40% stwierdziło, kolejna praca i rodzina równie ważne.

Wśród badanych respondentów w wieku 18-25 mi lata na ten temat «Rodzina i kariera?»(. 45 os 50) Większość z nich kobiet zauważyć: «Kariera – to przyjdzie z czasem, a rodzina – wartość, nie ma nic ważniejszego niż szczęścia osobistego; jeśli pozbyć rodziny, inne nie będzie»Nie można powiedzieć o męskiej części, które z kolei, nie wahał się odpowiedzieć na następujące linie: «Kariera, oczywiście, wyjaśniając jednocześnie, że kariery dla mężczyzn – to stan, sukces, biuro; Stereotyp: jeśli człowiek nie jest realizowany w karierze, to trudno to nazwać sukcesem», Jeśli kariera nie wyjdzie na kobietę, to (w razie potrzeby) może iść do rodziny i stać się matką, a w tym przypadku jest to niemożliwe, aby nie uznać za sukces.

Byłem mile zaskoczony i zadowolony, że więcej dziewcząt zaczęła dokonać właściwego wyboru. Po tym wszystkim, próbując stanąć na wysokości zadania w ogóle, pozostając na łasce opinii publicznej, że czasami traci proste ludzkie szczęście i nie zauważyć, słoneczny dzień, nie widzimy uśmiech dziecka i nie czuję żadnej radości z produkcji zwycięstwa.

Tak więc, moim zdaniem, rodzina pomaga kobieta trzeźwo spojrzeć na wiele rzeczy, spokojnie podjąć właściwą decyzję i dokonać właściwych wyborów w biznesie. Kariera pomaga kobietom poczuć osobistego i zawodowego rozwoju, stabilności i integralności. Tak więc, rodzina i kariera to nie tylko zgodne, ale jest bardzo pomocny i kombinacji!

I już, to na jakiej podstawie zorganizować życie rodziny – to zależy od Ciebie! Nie oglądaj się na opinię publiczną.

Share →