Wybór pieca w kuchni

Wybór pieca w kuchni

Co lepsze kuchenka gazowa lub elektryczna? Jakie są korzyści z połączonych modeli? Analizuje sytuację i dojść do pewnych wniosków.

Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym (lub w piekarniku) łączy w sobie zalety gazu i kuchenek elektrycznych.

Kuchenka gazowa lub kuchenka elektryczna?

Zalety i wady. Urządzenie jest w pełni świadoma gospodyni: góry – palniki, na dole – drzwi, za którymi piekarnik. Płyty dostępne są na długi czas i wszędzie.

Z punktu widzenia źródła ciepła (paliwa) są trzy główne odmiany: kuchenki elektryczne, gazowe i połączone modele – z palnikami gazowymi i piekarnikiem elektrycznym. Pierwszy typ jest odpowiedni do wszystkich domów i mieszkań, drugie i trzecie – tylko zgazowaniu. Oddzielnie, nie są unikatowe płyty do paliw stałych. Są one stosowane w dużych kuchniach dom.

Kuchenka gazowa: plusy

 • Maksymalna wydajność. Całkowicie kuchenki gazowe są bardzo tanie w eksploatacji: koszty są zredukowane do miesięcznej opłaty za zużycie gazu ziemnego (na blacie lub nie), a on stoi w Rosji jest bardzo tanie.

Poprzez pośredniego promieniowania ciepła z płomienia w piecach nowoczesnych pieców gazowych produkty nie tracą wilgoć, zachowując naturalny smak i aromat.

 • Szybki zapłon.

  Palniki gazowe natychmiast migać, co skraca czas gotowania. Łatwo regulowane i intensywność płomienia.

 • Łatwy w instalacji. Kuchenki gazowe są podłączone tylko do rury gazowej – szelki do ciągnięcia nie jest to konieczne. (Należy jednak zajmować się tylko osoby z licencją na prowadzenie tego typu prac.)

Kuchenka elektryczna: plusy

 • Bezpieczeństwo.

  Wyciek gazu nie może się zdarzyć, nie ma nic do wybuchu też.

 • Wszechstronność.

  Elektryczny może być zamontowany w każdym pomieszczeniu. I podczas przebudowy w standardowym mieszkaniu z elektrycznym może przełamać mur między kuchnią i łazienką. Kuchnia w zgazowaniu domu – nie. Na to zgody, nikt nie będzie, bo jak wynika z produktów spalin wejdzie w salonie: sypialnia, dzieci i inni.

 • Uniwersalność pieców.

  Nowoczesne piekarniki elektryczne są wyposażone w szereg dodatkowych urządzeń do gotowania: grill, szpikulec, itp nie wspominając szaszłyki, siatki i palet. To pozwala gotować wybór dań w piecach na wiele sposobów, w różnych celach.

Kuchenka

Udane współżycie.

Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym, zazwyczaj wyposażony w palnik gazowy. Ale niektórzy producenci produkują modele z różnych palników – gazowe i elektryczne. W ogóle, kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym łączy zalety gazu i kuchenek elektrycznych. Od pierwszej chwili udał się do efektywności, szybkości i łatwości regulacji płomienia zapłonu, z drugiej – uniwersalność całego pieców jednostkowych i wszechstronność.

Ale nie jest to urządzenie i względny brak. Tak więc, kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym i wymaga połączenia z gazu i energii elektrycznej, co komplikuje instalację i zwiększa jego koszty. I kosztów eksploatacji takiego urządzenia jest wystarczająco duża.

Piekarnik do różnych celów i dwóch obwodów płyt kompozytowych pole grzejne zapewniają dodatkowe możliwości smakoszy.

Poszczególne instrumenty

Płyta ceramiczna z piekarnikiem. Dziś coraz częściej sprzedawane piec «na części»Osobno – płyta grzewcza, oddzielne – piekarnik.

Pozwala to urządzenia nie są ściśle jedna nad drugą, w różnych miejscach kuchni. Płyta rozbija się na blacie, co jest bardzo wygodne i higieniczne. I piekarnik jest wbudowany w każdej szafki lub szafy.

Osobne miejsce i piekarnik płyta ma swoje zalety. Ciasta mogą być pieczone na dole, pod zlewozmywakiem, a na wysokości oczu– jeśli zintegrowany piekarnik w wysokiej szafki z kolumny.

Share →