Wypadanie włosów

Wypadanie włosów

Czesane włosy prawidłowo

Czesanie włosów jest jednym z czynników, opieki, istotne procedura dla zdrowia i urody włosów. Istnieje kilka prostych zasad, których należy przestrzegać, aby nie uszkodzić mieszki i poprawić wygląd włosów i są łatwe do zapamiętania.

Cierpienie głowy

Istnieje szereg naruszeń, nieodłączny Skalp. Objawy mogą obejmować:

 • wybrzuszenia, pęcherze,
 • flegma, ropa, krwawienia,
 • Płatki łupież lub większa na skórze głowy, które nie jest łatwo zamknięta,
 • wygląd powierzchni skóry z białym lub innym kolorem różni się od naturalnego odcienia skóry,
 • nadmierne swędzenie, które nie jest nawet dokładnie umyć włosy,
 • zaczerwienienie skóry głowy,
 • obszary przerzedzenie lub utrata włosów
 • intensywne wypadanie włosów,
 • nietypowe zapachy, które utrzymują się przez kilka tygodni, mimo regularnego szamponu.

Każdy z tych objawów może wskazywać na potrzebę profesjonalnej pomocy lub trihologa dermatologa w celu diagnozy. Skóra głowy może cierpieć z zakażonych kleszczy, wszy, lub pęcherzyków infekcji grzybem. Może być reakcja alergiczna na składniki w chemikaliów używanych do składników szamponów, a nawet klimatyzatora.

Zniszczone włosy wymaga specjalnej opieki piękno, a często leczenie. Pomimo szybkiego wykrywania i leczenia chorób skalp może zapobiegać przerzedzone, wypadanie włosów, wypadanie lub śmierć mieszków włosowych, jeszcze regularne higieny nadal jest najbardziej skuteczną metodą zapobiegania chorobom skóry głowy.

Rodzaje chorób włosów

Choroby włosów można podzielić na trzy grupy:

 1. Głównym objawem, który jest uszkodzenie włosa;
 2. towarzyszy łysina (Różne rodzaje łysienia);
 3. związane z uszkodzeniem Skalp (Łupież i łojotok).

Aby wyjaśnić charakter choroby diagnozuje włosów: badane pod mikroskopem świetlnym. co pozwala nam zobaczyć i zidentyfikować różne rodzaje uszkodzeń. Na podstawie tych wyników jest przypisany przebiegu leczenia, który obejmuje podawanie leków, witamin, fizjoterapia.

Uszkodzenia włosa

Uszkodzenie włosa powoduje zwiększenie pękania włosów.

Guzowaty trihorreksis.

Ten rodzaj uszkodzenia włosa jest najczęstsze. Po pierwsze, na ograniczonej części komórki jest stopniowe zanikanie warstwy zewnętrznej (naskórka), przy czym włókna są narażone głębsze warstwy korowej. Następnie włókna pęcznieją i są oddzielone od siebie.

Z czasem rozdziera średnicy. Część włosów znika, a drugi koniec ma postać szczotki.

Wrodzona zawiły trihorreksis związane z patologicznymi zmianami w metabolizmie aminokwasów (głównie – arginina), w wyniku przerwania powstawania keratyny trzonu włosa. Po wykryciu żeliwa trihorreksisa, zwłaszcza dziecka, należy odnoszą się do endokrynologa.

Odmiany Nabyte sferoidalnego trihorreksisa :

 • Bliższy. To jest bardziej powszechne do włosów farbowanych. W tym przypadku, wałek włosów zrywa się w odległości 2-3 cm od skóry głowy, co w niektórych przypadkach może prowadzić do rozwoju łysienia plackowatego.
 • Dystalnej.

  Ten typ często dotyka długie włosy. Na wypadanie włosów, on nie.

 • Zlokalizowane. Proces ten polega na brodę, wąsy i poszczególnych sekcji głowy.

  W to może wystąpić zaczerwienienie i złuszczanie skóry. Trihorreksis zlokalizowane w niektórych przypadkach może to być objawem trichotillomania – specjalna forma zaburzenia nerwowego, w którym osoba, w chwilach podniecenia i stale ciągnie ciągnie włosy.

Trihoklaziya, trihoptiloz i trihoshizis.

Choroby te charakteryzują się tym, że szczeliny włosów innego pochodzenia.

 • Trihoklaziya – dość powszechne wady włosa. Z tego typu uszkodzenia włosa pojawia się poprzecznie lub skośne do pęknięcia, ale integralności warstwy zewnętrznej (naskórka) przechowywana.

  Trihoklaziya występuje, zazwyczaj w wyniku nadużywania zabiegów kosmetycznych, a to jest często łączone z sękaty trihorreksisom i trihoptiloz.

 • Trihoptpiloz – defekt, który jest dalszy pęknięcia wzdłużna (odległy od nasady, w pewnej odległości) części włosów. Jednocześnie znaczna utrata komórek naskórka i odsłonięcia włókien warstwy korowej. Trihoptiloz najczęściej obserwuje się na długich włosów, to może być również jednym z objawów zakażenia grzybicze skóry głowy, łysienie plackowate, trichotillomanię, schorzeń skóry, którym towarzyszy intensywnym swędzeniem.

Jeśli trihoptiloz jest konsekwencją niewłaściwa pielęgnacja, następnie rozszczepienie zachodzi tylko w dalszej części włosów. Jednakże choroba może powodować różne i Zaburzenia hormonalne, W tym przypadku, wałek do włosów jest podzielony na całej długości, a czasami w mieszku włosowym.

 • Trihoshizis – Ten rodzaj uszkodzenia charakteryzuje się całkowitym przekroju złamania trzonu włosa. Powodem tego jest zmniejszenie złamania i stężenie aminokwasów siarki (cystyny ​​i cysteiny) w sierści.

Jest chorobą dziedziczną, w którym nie jest cechą odkształcenie trzonu włosa, powodowane przez nadmierne rogowacenie mieszków włosowych i patologicznych zmian w korze mózgowej. Cała długość włosów przez przewężenie utworzone w regularnych odstępach czasu – tzw «pieszczoty», W tych miejscach łodygi włosa bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Patologia ta jest rzadkością.

Share →