Zaburzenia rytmu serca. Diagnoza lub zdanie?

Zaburzenia rytmu serca. Diagnoza lub zdanie?

Jest to powszechne choroby serca jest przyczyną co piątego udaru.

Niemiarowość — trudne i bardzo "zło" choroba. Długotrwałe leczenie, trzeba zmienić sposób życia, a często zrezygnować ulubione zajęcia umieścić tej choroby serca u góry najbardziej irytujące i wymagają szczególnej uwagi. Jednakże, nie jest rozwiązaniem.

Weź pod kontrolą

Gritsay Alexander, Ph.D. szef działu arytmii serca Kijowie City Centrum Serca

Dziwny znak. Najczęstszy rodzaj zaburzeń rytmu serca — atrial fibrillation (migotanie przedsionków). Stanowi on 40% wszystkich zaburzeń rytmu serca. Choroba jest bardzo niebezpieczna, ponieważ prowadzi do złego krążenia i powodować zakrzepy krwi. To jest przyczyną co piątego udaru mózgu i zgonu z co drugim skoku. Pierwszym objawem migotania przedsionków — uczucie nieregularnego bicia serca (kołatania serca podoba).

Również może być zaniepokojony duszność, osłabienie, zawroty głowy, omdlenia, i ból w sercu. Jednak w niektórych przypadkach jest podejrzenie, że wrzody daje się odczuć żadnych objawów i rozwija, staje się przewlekłe. Na Ukrainie, z migotaniem przedsionków dotyka około 1500000 osób.

RYZYKO. Jeżeli co najmniej jeden z powyższych objawów powrócił pilnie zrobić EKG. I nie ma znaczenia, serce "Przejazdy" dzień i noc, i osiadł w minutę. Co jest ważne samo w sobie nie zatrzyma arytmii, więc należy rozpocząć leczenie — i szybciej, tym lepiej.

W celu wyjaśnienia typu Holter EKG arytmii wyjątkiem zrobić codzienne monitorowanie: osoba za noc pasa przymocowany specjalną jednostkę, a następnie usunąć je z dowodami.

Migotanie przedsionków — wierzchołek góry lodowej, a to jest to sygnał, że w komórkach serca występowały procesy nieodwracalne. Ostateczne przyczyny choroby nie jest obecny, lecz mogą być one zawał mięśnia sercowego, zastoinowa niewydolność serca, choroby wieńcowej serca i innych. W przypadku choroby serca przyczynę migotania przedsionków może być naruszenie metabolizmu hormonów, "przedawkować" leki, narkotyki, alkoholizm i napięcie nerwowe, stres, czynniki dziedziczne, i inne.

Lekarz przepisał. Często zaburzenia rytmu są bezobjawowe, więc ludzie powyżej 50 lat powinny być wykonywane co sześć miesięcy kardiogram lub ze względów zdrowotnych. Słysząc diagnozę, nie panikuj — w tej chwili istnieje wiele sposobów kontroli choroby. Zapytaj lekarza, aby dokładnie wyjaśnić, w jaki sposób ma lekarstwa — brak koncepcji "wsparcie" lub "wzmocnienie serca" nie istnieje.

Każdy, kto jest przypisany lek, należy wiedzieć, że narkotyki powinny być podjęte na dobę, tylko wtedy, gdy dają efekt. System odbioru "Piję kiedy boli" bezużyteczne. Zmiany w stylu życia jest również konieczne, ponieważ takie proste rzeczy, takie jak unikanie szkodliwych nawyków i diety, aby pomóc dokonać zmian w 50% przypadków.

Napięta niepokoju — zakazane, ale ćwiczenia przydatne. Mają one jednak jedną ważną wymóg: umiar. Wszystkie bez wyjątku, zwłaszcza właścicieli "wyczyszczone" serca, trzeba uważać swoją wagę, ponieważ nadwaga przepełniać.

Możliwości leczenia: tradycyjna i 3D

Borys Krawczuk. Kierownik Pracowni electro, hemodynamicznych i ultradźwiękowych metod badań Instytutu Chirurgii im Cardiovascular. Amosov AMS Ukrainy.

Fale radiowe. Leczenia zależy od typu choroby. W niektórych przypadkach, przepisać leki, leczenie, w innych — operacja. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu — tzw ablation częstotliwości radiowej cewnika.

Jego główną zaletą — w rozwiązywaniu przyczyn zaburzeń rytmu serca, a zatem trzeba brać leki do końca życia. Tak więc, terapia atrial fibrillation lek jest skuteczny tylko w 50% przypadków, podczas ablacji daje wynik 80%. Ta procedura zwraca pacjenta do pełnego życia. Podczas niej pacjent jest przytomny. Operacja jest w następujący sposób: poprzez żyły w udo lekarz wstrzykuje elektrody cewnika wewnątrz serca i monitoruje rytm jego pracy, to zakres, który powoduje błąd w rytm, i eliminuje przyczynę awarii przez ablację— wpływ korotkochastotnimi fale radiowe. Na Ukrainie takiej operacji 12 ośrodków, cztery z nich są w Kijowie.

W stolicy specjalistów miał doświadczenie ablacji i 90-letniego pacjenta, i sześć miesięcy dziecko.

W 3D. Obecnie stosowane metody innowacyjne 3D-katrirovaniya, który pozwala na szybkie wyjście na mapie monitora i obserwować serce pacjenta, gdzie elektrody cewnika. Sposób zwiększa dokładność i skuteczność zabiegu.

On bezbolesne, zapewnia długa rehabilitacja i szansa dla wielu pacjentów wrócić do normalnego życia w ciągu kilku dni po zabiegu. Nie jest konieczne długotrwałe leczenie pooperacyjne — pacjenci często wracać do domu dzień po zabiegu. Szybko i skutecznie. "Ale nie na każdą kieszeń" — nadal czytelnika. Dostępne są dwie opcje. Cewnik jest wybrany przez życzenia pacjenta: wykorzystanie nowych kosztów około 10.000—12.000 hrywien, z zabiegu cewnik b / u darmo.

Wcześniej stosowane bać cewników nie warto, bo po operacji są one przetwarzane w specjalnych urządzeniach. Techniką ablacji stosując pierwsze na użyciu cewnika akceptowany na całym świecie, ale wiele osób nie lubi, że cewnik w krwiobiegu innej osoby. Wybór — pacjent.

Share →