Zacieranie miażdżycy kończyn dolnych

Zacieranie miażdżycy kończyn dolnych

Miażdżyca – Porażka tętnic w organizmie człowieka. Choroba występuje w wyniku łamania metabolizm tłuszczu w organizmie i, w konsekwencji, na wewnętrznej powierzchni naczyń krwionośnych utworzonych złogów miażdżycowych, w związku z czym nie jest zatarcie – niedrożność tętnic. To zacieranie miażdżyca jest najczęstszym typem.

Jest głównie obserwowany w dolnych.

Czynniki ryzyka.

Lekarze wywołać liczne czynniki, które mogą rozwoju miażdżycy tętnic dolnych kończyn, takich jak:

– nadciśnienie;

– palenia;

– cukrzycy;

– otyłość;

– siedzący tryb życia;

– płeć męska;

– dziedziczność.

Jedną z ważnych przyczyn miażdżycy jest uważany złe odżywianie. Jedzenie żywności, które zawierają duże ilości cholesterolu i innych tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, nazywamy metabolizm lipidów niż wzrost zaczyna tablice cholesterolu na ścianach naczyń krwionośnych. A ludzie, którzy palą i piją alkohol, proces ten staje się szybszy w kilka razy.

Oprócz tych czynników nadal mają wpływ na przyspieszenie wzrostu zmian miażdżycowych w tętnicach chorób, takich jak gruźlica i reumatyzm. Ale w nadciśnieniu tętniczym występuje szybkie zużycie naczyń, aw konsekwencji przyczynia się do przyspieszonego wzrostu płytek cholesterolu.

Jak to miażdżyca tętnic kończyn dolnych?

W zacieranie miażdżycy kończyn dolnych blaszek cholesterolu na ścianach tętnic rosną nogi, aż w końcu pojawia się ich zablokowania. Następnie wszystkie objawy choroby pojawiają.

Miażdżyca jest chorobą przewlekłą, więc objawy mogą się nie pojawić natychmiast, ale w końcu. Obliteriruty dostarcza czułem dreszcze stopy i brak tętna na tętnicach kończyn dolnych. Główną cechą tego typu miażdżycy uważane chromanie przestankowe.

Zjawisko to jest ostry ból mięśni nóg po pewnej odległości.

Zdefiniować cztery stadia choroby, w zależności od odległości, która jest w stanie przenieść ludzi.

W pierwszym kroku Miażdżyca może bezpiecznie przejść ponad kilometr lub więcej przed wystąpieniem bólu. Kolejny ból w nogach pochodzą od forsownych ćwiczeń.

Drugi etap choroby obejmuje dwa kroki pośrednie. Pierwszy – gdy ból pojawia się na odległość od 250 do 1000 m, a druga – odległość od 50 do 250 m.

Trzeci etap miażdżycę tętnic kończyn dolnych zwany etap krytycznego niedokrwienia – jest, kiedy człowiek nie może już pokonać dystans 50 metrów. On cierpi z bólu, szczególnie w nocy. Do łagodzenia choroby, konieczne jest obniżenie nóżki łóżka. A zatem, krążenie krwi w tkankach nóżek jest poprawiona i ból się cichsze.

W czwartym kroku pojawiają się martwicę skóry, począwszy od palców i pięty, a następnie na całej kończyny. W rezultacie mogą powstać zgorzel.

Metody diagnostyki miażdżycy.

Z wykorzystaniem nowoczesnych metod diagnozy, specjaliści zdiagnozować i określić stopień zmian naczyniowych. W diagnostyce miażdżycy kończyn dolnych, USG używanych angiografii rezonansu magnetycznego, angiografii rentgenowskiej.

Leczenie tej choroby.

Zacznij traktować zacieranie miażdżycy kończyn dolnych powinno być jak najszybciej, a jego leczenie może być długie i skomplikowane.

Najpierw musimy wybrać odpowiednią dietę i zrezygnować z pokarmów zawierających duże ilości tłuszczów zwierzęcych. Dla takiej żywności to boczek, tłuste mięso, nerki, jaja, masło, sery z wysokim procentem tłuszczu. Powinna zwiększać przyjmowanie oleju słonecznikowego i kukurydzy, ponieważ zawierają one dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Jest to przydatne, aby dodać ryb zimnowodnych diety, jak jego tłuszczu i inne niezbędne kwas eikozapentaenowy, które obniżają poziom cholesterolu u ludzi.

W celu zmniejszenia poziomu cholesterolu w organizmie, z wyjątkiem stosowania diety leki. Do regularnego stosowania statyn lub wyznaczony allicor. Dla krwionośnego przepisane werapamil i zwiększyć przepływ krwi i przepisać kwas acetylosalicylowy reopoligljukin.

Leczenie chirurgiczne stosuje się w najcięższych przypadkach. Poważne konsekwencje obejmują uporczywy ból stóp, gangreny. Jeśli inne metody leczenia nie przyniosły pozytywnych rezultatów, a potem po prostu uciekają się do zabiegu.

W celu zapobiegania rozwojowi miażdżycy zrobić środków zapobiegawczych. Trzeba zwrócić uwagę na dietę, unikać stresu, utrzymanie zdrowego stylu życia.

Share →