Zaćma

Zaćma

Prosty test do określenia rozwija Zaćma jest czytanie przy słabym świetle. Jeśli ludzie wygodnie czytać w półmroku niż w dobrze oświetlonym obszarze, to może być pierwszą oznaką zmętnienie soczewki oka. Jest to poważny powód do jak najszybszego zajęcia się do okulisty, ponieważ może prowadzić do zaćmy całkowitej utraty wzroku.

Co to jest zaćma?

Zwany zaćma zmętnienie soczewki oka. Soczewka krystaliczna – to naturalna soczewka, która dostaje światło i przez które promienie są załamane. Znajduje się ono pomiędzy tęczówką a ciała szklistego, w rzeczywistości, to ze względu na obecność w soczewce oka, mieli możliwość zobaczenia.

W większości przypadków zaćma rozwija się u osób starszych. Z 60-70-latków, według statystyk, co drugi ma zaćmę. 80 lat, prawie wszystkie cierpią z powodu tej choroby w różnym stopniu.

W istocie, w jego obiektywie młodzieżowych czyste, elastyczne i przejrzyste, a z wiekiem zaczyna tracić swoją elastyczność i staje się mętny. Zaćma człowiek widzi rozmyte, rozmyte obiekty. A region zmętnienia zaczyna od centrum, zwiększając stopniowo prowadzi do całkowitej ślepoty.

Zaćmy może również wystąpić w dowolnej innej życia. Przyczyny tej choroby może być uraz, powikłania choroby, długotrwałe stosowanie niektórych leków, choroby endokrynologiczne (często – cukrzyca), promieniowanie, złe ekologia, zatruwając niektóre substancje bardzo toksyczne (rtęć, naftalen, tal, Dinitrofenol), a także choroby oczu (jaskra , ciężka krótkowzroczność) i zaburzenia genetyczne.

Objawy zaćmy

Jak już wspomniano, pierwsze objawy zaćmy może być określona w sposób niezależny. Jeśli osoba jest łatwiej zdemontować mały tekst o zmierzchu niż w jasnym świetle, powinny być zbadane przez lekarza. W dobrym świetle źrenice zwężają. Ze względu na słabe obiektyw znajduje się w centrum miasta, a następnie skurcz człowieka uczniów widzi gorzej.

A człowiek widzi świat tak, jakby we mgle. Gdy postępującą zaćmę na oczach mogą wystąpić plamy, uderzeń, obrazy mogą być podzielone na dwie części. Zmienia się także kolor uczeń – z czarnego na biały.

Okulista, diagnozowania choroby, zbadanie dna żołądka i przytrzymaj oczu biomicroscopy (badanie za pomocą lampy szczelinowej).

Różni ludzie mają zaćmę może rozwijać się z różnym czasie trwania. Szybko postępująca zaćma 4-6 lat może prowadzić do ślepoty. 70% pacjentów soczewki mętnieje średnio przez 10 lat.

Czy istnieje zaćmę leczyć?

Natomiast zaćma poważną chorobą, która w nowoczesnej medycynie jest po prostu traktowany. Konieczne jest, aby zrozumieć: nie pomaga, nie ćwiczenia, nie ma leku. Zaćmy może być leczona jedynie chirurgicznie. Obiektyw jest naturalnej soczewki, to nie ma naczyń krwionośnych i nerwów. W operacji lekarz zmienia obiektyw pochmurno z nowa, przejrzysta.

Prawie natychmiast po implantacji człowieka może zwykle zobaczyć. Ponadto, dzięki nowoczesnej technologii, nowy obiektyw może być tak dobrane, że właściwą osobą już problemy ze wzrokiem – zapisać go od dalekowzroczności lub krótkowzroczność.

Wszczepienie sztucznej soczewki jest możliwe tylko w okresie choroby, kiedy wizja nie jest jeszcze całkowicie stracił, więc nie możemy się wahać do odwołania się do lekarza i chirurgii. Tym bardziej, że jest ona wykonywana w znieczuleniu miejscowym i łatwo tolerowany u pacjentów w każdym wieku.

Share →