Zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), podczas ciąży

Zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), podczas ciąży

Co to jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV)?

Wirus brodawczaka ludzkiego narządów płciowych (HPV) – jedna z najczęstszych chorób zakaźnych, chorób przenoszonych drogą płciową. Co najmniej trzy czwarte kobiet i mężczyzn w życiu są zakażone wirusem HPV. Większość z nich nie wiedział o tym, bo nie HPV często powoduje objawy i zazwyczaj widoczne odchodzi.

Zwykle infekcja narządów HPV jest transmitowany przez pochwy lub analnych. Czasami wirus jest przenoszony podczas seksu oralnego i pieszczoty narządów płciowych lub. HPV może być przekazywana z matki na dziecko w czasie porodu, ale zdarza się to rzadko.

Jakie są objawy wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV)?

W wielu przypadkach, wirus nie powoduje żadnych objawów. Jeżeli są nadal, to jest w ciągu miesięcy lub lat po infekcji i zakażenia.

Istnieje ponad 100 różnych szczepów HPV, ale tylko niektóre z nich może powodować pojawienie się narządów płciowych. (Niektóre typy HPV, brodawki przyczyna jest prosta, które pojawiają się na dłoniach i stopach).

Brodawki narządów płciowych są bardzo zaraźliwe. Według badań, około 65% osób, które mają kontakt seksualny z partnerem, który miał brodawki narządów płciowych, to są też te brodawki.

Brodawki są zwykle uprawiane na ściankach pochwy i sromu, w pobliżu odbytu i odbytnicy, macicy, a czasami w obszarze pachwiny. Po seksu oralnego z zakażonym partnerem, w rzadkich przypadkach, brodawki mogą pojawić się w jamie ustnej i gardle.

Od rodzaju brodawki są miękkie, cielisty lub nieco jaśniejsze. Pochodzą one w małe i duże, gładkie lub wypukła. Nie może być kilka lub jeden, czasem rosną w gronach i przypominają kalafior. Zazwyczaj, brodawki są bezbolesne, choć może czasami swędzenie, stanu zapalnego lub krwawienie.

Około 20% kobiet brodawki wyjechać na trzy miesiące. Inni potrzebują leczenia, aby pozbyć się brodawek, choć później mogą pojawić się ponownie.

W niektórych przypadkach narządów HPV powoduje zmiany w komórkach szyjki macicy może być wykryta przy pomocy wacika Pappanikolau (onkotsitologiyu lub plama, w obecności komórek atypowych). Często zmiany te są nic poważnego i odejść. Ale jeśli masz jeden z szczepów HPV tzw wysokiego ryzyka, zmiany są bardziej poważne.

Mogą one prowadzić do rozwoju komórek rakowych, zwykle wiele lat po zakażeniu, odpowiednio, jeśli nie są leczone.

Szczepy To HPV wysokiego ryzyka jest główną przyczyną raka szyjki macicy. (Należy pamiętać, że nie są to szczepy wywołujące brodawki narządów płciowych). Dlatego ważne jest dla wszystkich kobiet regularnie badań cytologicznych oraz, w przypadku odchylenia, przejść odpowiednie badania i leczenie.

Na szczęście, w większości przypadków układ odpornościowy steruje wirusa i zniszczyć siebie, nawet jeżeli chodzi o szczepy o wysokim stopniu ryzyka. Wiele kobiet pozbyć się wirusa w ciągu roku lub dwóch lat.

Tylko niewielka liczba kobiet z HPV zmian komórkowych występuje które wymagają leczenia. I w odpowiednim badaniu i leczeniu HPV, w bardzo rzadkich przypadkach prowadzić do raka szyjki macicy i innych nowotworów, w okolicy narządów płciowych.

Czy brodawczaka ludzkiego wpłynąć na przebieg ciąży?

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest mało prawdopodobne, aby mieć wpływ na przebieg ciąży lub stan zdrowia dziecka. Jeśli masz brodawki narządów płciowych podczas ciąży mogą rosnąć szybciej, być może w tym samym czasie zwiększyć ilość wydzieliny z pochwy – tak sam wirus zapewnia korzystne środowisko wilgotne. Dodatkowo, ewentualne zmiany lub zmian hormonalnych w systemie immunologicznym.

W większości przypadków brodawki nie są zagrożeniem dla siebie lub dziecka.

Zakażenie może być przesyłany do dziecka po urodzeniu, ale zdarza się to bardzo rzadko. Nawet jeśli dziecko zostało narażone na zakażenie wirusem, organizm sam sobie z nimi radzić bez żadnych objawów lub problemów.

Jeżeli, w mało prawdopodobnym przypadku, że dziecko jest zakażone szczepem wirusa HPV, który powoduje brodawki narządów płciowych we wczesnym dzieciństwie, dziecko może rozwijać brodawki na strun głosowych oraz w niektórych innych miejscach. Takie choroby u dzieci zwanych brodawczakowatość oddechowego. Jest to bardzo poważna choroba, ale na szczęście bardzo rzadko.

Analiza dla HPV dzierżawy w czasie ciąży?

Analiza na wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) jest wszystko w ciążę podczas rejestracji. Analiza ta jest wypłacana. Jego koszt – 300 rubli.

Ponadto, nie jest analiza odsłaniającym większość szczepów HPV wysokiego ryzyka. Wielu lekarzy nie tej analizy w połączeniu z wymazu Pappanikolau kobiet 30 lat i starszych. Ale w razie potrzeby, na przykład badanie przeprowadza się w każdym wieku.

Na przykład, jeśli Pappanikolau analiza wykazała nieznaczne różnice, lekarz może wykonać test, aby określić dokładnie, potrzeba żadnego leczenia. (Niektórzy eksperci zgadzają się z laboratorium, że jeśli smugi są drobne odstępstwa, dodatkowe badanie jest wykonywane raz na ten sam materiał).

Jak leczyć HPV w czasie ciąży?

Leki przeciwko wirusowi. Jeśli masz brodawki, lekarz może nie radzą, aby traktować je w czasie ciąży, ponieważ z czasem będą one zmniejszyć lub zniknąć. Jednakże, istnieje wiele różnych sposobów, aby bezpiecznie usunąć brodawki u kobiet w ciąży.

Jeżeli, w opinii lekarza, aby pozbyć się brodawek, mogą one być usunięte ze specjalnym roztworze kwasu, zamrożono w ciekłym azocie lub usunięty z lasera elektrokoagulacji i chirurgicznie.

Lek na receptę w sprzedaży dwa, że ​​kobiety wykorzystywane do samodzielnego leczenia brodawek narządów płciowych, ale nie są one zalecane w czasie ciąży. Należy pamiętać, że nie można próbować leczyć brodawki narządów płciowych oznacza przeciwko zwykłym brodawek.

Jeśli wymaz Pappanikolau wykazało nieprawidłowości, lekarz zbada macicy i pochwy za pomocą specjalnego mikroskopu. Procedura ta nazywana jest wziernikowanie pochwy. (To, że czujesz się jak Pappanikolau oczerniania, ale czas jest dłuższy). Jeśli lekarz wykryje podejrzane zmiany w komórkach szyjki macicy, może pobrać próbkę tkanki – biopsję.

Urządzenie Biopsja odbywa Surgitron – używany radivolnovoy bezstykowy sposób. W tym niewielkim dyskomfortem i krwawienia.

Bez śladów inwazyjnego raka szyjki macicy, lekarz zaleci czekać narodziny dziecka, po którym będzie można kontynuować leczenie komórek atypowych. (W zależności od sytuacji może wyznaczyć powtarzanie kolposkopii w czasie ciąży).

Po sześciu do ośmiu tygodni po porodzie lekarz może przepisać inny kolposkopii, by sprawdzić, nie było problemu. W większości przypadków, wszystko sprowadza się do normalnego samoistnie po urodzeniu, więc potrzeby dalszej interwencji medycznej nie jest konieczne.

Jak uniknąć wirusa brodawczaka (HPV)?

Aby zmniejszyć ryzyko infekcji, zaleca się, aby stosunki seksualne z jednym tylko partnerem, który nie ma żadnych innych partnerów, z wyjątkiem ciebie, i który nie ma widocznych brodawek. (Oczywiście, jeśli nie ma objawów, twój partner może nie zdawać sobie sprawy z obecności jego wirusa).

Partnerzy bardziej seksualnych masz, lub twój partner większe ryzyko zarażenia się wirusem. Ponadto, jeśli masz już HPV, nie chroni przed zakażeniem przez inne szczepy wirusa.

Regularne i prawidłowe stosowanie prezerwatyw znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zakażenia HPV i innych chorób przenoszonych drogą płciową (infekcje, zakażenia przenoszone drogą płciową). Najnowsze badania wykazały, że kobiety, których partnerzy podczas każdego kontaktu seksualnego użycia prezerwatywy, ryzyko zakażenia o 70% niższa niż tych, którzy używają prezerwatyw jedynie w 5% przypadków. Ryzyko zakażenia o 50% niższe u kobiet, których partnerzy używać prezerwatyw co najmniej połowę czasu.

Prezerwatywy nie zapewniają całkowitą ochronę tak pomimo faktu, że lateks nie przenosi wirusa, ta ostatnia może być w miejscach eksponowanych prezerwatywy. Ponadto, prezerwatywy mogą ślizgać lub przerwy podczas stosunku.

Po urodzeniu dziecka mogą być zaszczepione przeciwko niektórymi szczepami HPV.

W Rosji Szczepionkę można dziewczęta w wieku od 9 do 15, a młode kobiety do 26 lat. Opłata ta szczepionka.

Nawet jeśli zaszczepione, stosowanie prezerwatyw może pomóc chronić od innych szczepów wirusa HPV.

Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2013

Share →