Zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego w kobiet

Zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego w kobiet

Dziś trudno sobie wyobrazić, że tylko około 30 lat temu, naukowcy uważali, że wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest mała i duża grupa wirusów, które powodują brodawki na skórze i błonach śluzowych. Ponieważ w tej dziedzinie wiedzy kliniczną revolution po stwierdzono, że posiada HPV poważny potencjał patogenny i HPV infekcji charakteryzuje się wysoką zachorowalności i śmiertelności.

Infekcja HPV jest najczęstszą zakażenie przenoszone drogą płciową z częstotliwością 82% wśród aktywnych seksualnie populacji.

Wirusy brodawczaka człowieka należą do rodzaju, papowawirusy brodawczaka rodziny i są małe, bez otoczki DNA – zawierające wirusy, które infekują komórki skóry i błon śluzowych.

Wirus pada na skórę lub śluzówki (obszar odbytu i narządów płciowych, jamy ustnej, przełyku spojówek, oskrzeli, pęcherza), wchodzi do komórki, a następnie z cytoplazmy do jądra, gdzie urządzenie genetycznym komórki wpływają na gospodarza.

Obecnie istnieje około 300 typów wirusa HPV, z których wyróżniają rodzaje wysokim, średnim i niskim ryzyku onkogennym. Niektórzy członkowie rodziny, w tym HPV 16 i 18 są prawdziwe czynniki rakotwórcze. Te typy HPV jest przyczyną większości przypadków raka szyjki macicy, około 90% złośliwych nowotworów okolicy odbytu, a nie mniej niż 40% złośliwych nowotworów sromu, pochwy i prącia, jak również 10-12% nowotworów złośliwych jamy ustnej i gardła.

Ponad 90% przypadków, najbardziej agresywnych postaci raka szyjki macicy – gruczolakoraka spowodowane przez HPV 16, 18, 45 typu.

W 1996 roku, biuletyn WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) potwierdził, że jedną z przyczyn raka szyjki macicy jest wirus brodawczaka ludzkiego.

Wirusy Nizkoonkogennye (większość typów jest 6.11) – przyczyną brodawek płciowych sromu i pochwy u kobiet.

Zakażenie HPV występuje po kontakcie seksualnym z osobą chorą, jak również wirusa, bez objawów klinicznych. Zakażenie podczas pojedynczego stosunku płciowego występują w około 60% przypadków. Zakażenie następuje również partnerom nietradycyjnych stosunków seksualnych (homoseksualnych, odbytu i narządów płciowych i in.). W ostatnich latach nastąpił wzrost złośliwych regionu odbytu.

Ustno-genitalne transmisji HPV potwierdzono przez wykrycie HPV 6,11,16 partnerów doustne.

Wirusy mogą przetrwać na powierzchni i przedmiotów martwych. HPV jest odporne na ciepło i suszenia komórki pozostają żywe złuszczający skórę, dlatego występuje kontakt–Mechanizm bytowe zakażenia poprzez mikrouszkodzeń skóry.

Głównymi narządami docelowymi dla HPV u kobiet jest krocze, wargi sromowe, sromu, pochwy i szyjki macicy. Ten obszar można maceracji i edukacja mikrourazy podczas stosunku płciowego. Co jest bardzo korzystne warunki dla wprowadzenia wirusa do komórek skóry i błon śluzowych.

Dlatego zakażenia HPV przejawia się w wyglądzie płaskie powierzchnie brodawki narządów płciowych lub zaostrzony. Brodawki narządów płciowych są tworzenie fibroepithelial na powierzchni skóry i błony śluzowej w cienkim trzpieniem, co najmniej na szeroką skalę w postaci pojedynczego guzek lub w postaci rozrostu przypominają kalafior lub grzebień koguta. Ciąży brodawki narządów płciowych rosną duże, zamykając wejście do pochwy, cewki moczowej, zajmując krocza i zewnętrznych narządów płciowych.

Choroba jest często komplikuje wtórnego zakażenia bakteryjnego, do wystąpienia ciężkich kabli, świąd i ból.

Klęska szyjki macicy zakażenia HPV prowadzi do różnego stopnia ciężkości dysplazji i raka szyjki macicy w przyszłości i możliwych. Ale te zmiany we wczesnych etapach nie ujawnia się i można wykryć tylko wtedy, gdy badanie ginekologiczne przez kolposkopii i cytologicznych badań wymazu szyjki lub przez reakcję łańcuchową polimerazy (PCR) z definicji rodzaju wirusa.

Jak chronić się przed wirusem? To pytanie można odpowiedzieć wiedząc głównych czynników ryzyka zakażenia HPV.

Rozwój ludzkiej zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego u kobiet przyczyni się do:

  • młody wiek, wczesne aktywność seksualna. Najczęściej wykryto wirusa u pacjentów w wieku 15-25 lat. Okres ten zbiega się z rozpoczęciem aktywności seksualnej i nabycia doświadczenia seksualnego;
  • ciąża, poród wcześnie, powtarzające się poronienia, wraz z nieuniknionym narządów urazu tkanek pokarmowy i otworzyć wrota do zakażenia przez bakterie i wirusy;
  • Duża liczba partnerów i często aktywności seksualnej (częstość infekcji wirusowej jest wprost proporcjonalna do liczby partnerów seksualnych);
  • seks bez zabezpieczenia, metody barierowe zaniedbania antykoncepcji;
  • kontakty z partnerem uprawiała seks z kobiet cierpiących na raka szyjki macicy, brodawki c odbytu i narządów płciowych;
  • Brak podstawowych narządów płciowych higieny i lokalnych bodźców, zarówno kobiet, jak i mężczyzn;
  • przewlekłe choroby zapalne narządów płciowych, i różne stan disbiotic infekcje układu moczowo-płciowego, w tym wirusowe i inne etiologii.

Od wystąpienia dysplazji szyjki macicy jest stan przednowotworowy lub rak szyjki macicy, nie jest od razu po infekcji i przez kilka miesięcy lub nawet lat (w przypadku raka), z utrzymującym się zakażeniem HPV, to znaczy stałej obecności wirusa w tkance szyjki macicy, głównym sposobem profilaktyki tych chorób jest wczesne wykrywanie zakażenia HPV. We współczesnych warunkach nie jest to trudne. Przegląd luster, kolposkopii (pod mikroskopem z inspekcji w powiększeniu 15-30 razy z szyjki macicy, pochwy i sromu); cytologicznych wymazy z powierzchni szyjki i ściany pochwy; Diagnostyka PCR w celu określenia rodzaju i ilości wirusa (wymazy z powierzchni szyjki macicy i pochwy) – to ciąg działań, które pozwala czas ginekolog do diagnozowania i leczenia HPV.

Serwis MK Ginekologicznej CELT ma wszystkie metody diagnozowania, zapobiegania i leczenia chorób szyjki macicy.

Pamiętaj, wczesnej diagnozy i odpowiedniego leczenia – zastaw zdrowia!

Share →