Zamioculcas lub "szczęście kobiet" - konserwacja, mnożenie, przesadzania.

Zamioculcas lub «szczęście kobiety» konserwacji, mnożenie, przesadzania.

Zamioculcas lub «szczęście kobiety» konserwacji, mnożenie, przesadzania.

Kwiat z zaskakującym tytule «Zamioculcas» popularnie nazywane mniej dziwne nie – szczęście kobiety. Jest to wieloletnia zimozielonych roślin z rodziny Araceae, który rośnie głównie w Afryce Wschodniej. Roślina ma wyrafinowany podwójny arkusz utworzony blaszki o charakterystycznym połysku. Sadzonki liściowe zbiegają się w pobliżu korzeni, walcówka w bulwach.

Jeśli zapewni dobrą opiekę, kwiat kobiety szczęście (Zamioculcas) w domu, może osiągnąć wysokość metrów. Jednakże, istnieje również uprawy roślin niskie «Zamicro»Że nawet jeśli jego niskiego wzrostu, może osiągnąć 60 cm wysokości.

Głównym problemem jest złożoność Zamioculcas rozkwicie w domu, nawet jeśli traktować ze szczególną kwiat niepokojem. Ale jeśli roślina zakwitnie, szczęście kobiety pokażą się w pełni. Nietypowe kwiatostan charakteryzuje jasnozielonym początku otaczającej bract zielony kolor.

Kwiatostan jest utworzona na podstawie z dużych liter.

Zamioculcas (żeński szczęście) Feng Shui

Dość często uważany jest sprzedawane jako roślina «Dolar drzewa»To wyjaśnia, jak przekonania ludzi, jak i wschodnią filozofią feng shui. Jeśli mówimy o popularnej plotka, uważa się, że Zamioculcas w praktyce pomaga zarządzania finansami. Jest to szczególnie skuteczne w rosną obok «Drzewo pieniędzy» Grubosz.

W odniesieniu do filozofii Wschodu, mistrz feng shui zaleca się uprawiać Zamioculcas ludzi, którzy dążą do zwiększenia oszczędności, przechowywane w dolarach amerykańskich. Jeśli chcesz kwiat pomógł Ci łatwo przezwyciężyć wszystkie trudności finansowe, powinny rosnąć w sektorze południowo-wschodniej części domu lub pokoju. Najlepiej jest sadzić było dać kochającego człowieka do określonego święta.

Następnie chcę ci powiedzieć, jak podnieść Zamioculcas nie wychodzą pióra hodowli i innych równie ważnych kwestii.

Wybór odpowiedniego miejsca

Zamioculcas kocha rozrzucone jasne światło. Przeciwwskazane bezpośrednie światło słoneczne roślin. Oznacza to, że najlepsze miejsce dla rozwoju kwiatu jest południowa parapet lub małe miasteczko w pobliżu niego. Jeśli chcesz chronić roślinę przed nadmiarem promieni słonecznych, eksperci zalecają, aby mieć garnek z kwiatka na półce, stole lub na podłodze bezpośrednio przed zasłonami, które rozpraszają światło z okna.

W lecie najlepiej rosną «szczęście kobiety» na zewnątrz. Kwiat w tym samym czasie dodaje się do intensywnego wzrostu i ogólny wygląd znacznie się poprawiła.

Zamioculcas nie zalecane do sadzenia w glebie. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego podłoża dla sukulentów i kaktusów w kwiaciarni. Jeśli nie możesz znaleźć podłoże, wybierz dla kwiatów glebie lekkiej z gliny zanieczyszczeń.

Odpowiednie podlewanie

«Kobieta szczęścia» Możesz stracić nadmiernego podlewania. Procesy rozkładu, które powstaną w wyniku nadmiaru wilgoci może doprowadzić do śmierci kwiatem. Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, trzeba podlewać umiarkowanie Zamioculcas.

Ziemia w doniczce powinna wyschnąć przed kolejnym podlewaniem. Woda przychodzi do studzienki powinny być natychmiast usunięte, ponieważ roślina nie toleruje stojącej wody, a nawet może zachorować od niego. Zima nawadnianie odbywa się znacznie rzadziej niż w innych porach roku.

Temperatura otoczenia

Roślina jest inna wytrzymałość, tak że może się rozwijać w niemal dowolnej temperaturze. Ale to nie jest zalecane, aby rozwijać zamiokulkis zimę na balkonie. Pozostaw w pomieszczeniu roślin w temperaturze 16-18 ° C.

Pamiętaj też, że «szczęście kobiety» nie czyni ostre temperatura spada, więc należy być ostrożnym.

Poziom wilgotności

Liście zamiokulkisa wymaga oprysków okresowe. Dwa razy w miesiącu z nimi trzeba kurzu. Bardzo często trzeba spryskać liście w zimie, jak powietrze z centralnego ogrzewania staje się bardzo sucha.

Opryski Właściwa prowadzić do zwiększenia zamiokulkisa wzrostu. «Kobieta szczęścia» po prostu wygląda dobrze po użyciu polskich liści, które są do kupienia w dziale kwiatem.

Roślina nie wymaga częstego karmienia. Raz na miesiąc byłoby wystarczające. W tym samym czasie karmienia powinno stanowić okres aktywnego wzrostu roślin.

Powinny karmić nawóz do kaktusów i sukulentów. A w zimie, polecam w ogóle zostawić roślinę. Jeśli chcesz się rozwijać ogromną fabrykę, a potem spędzić regularnego nawożenia w okresie wegetacji.

I trzeba użyć nie tylko na minerał, lecz także nawóz organiczny.

O opiekę nad Zamioculcas można przeczytać tutaj:

Zamioculcas: reprodukcja

Roślin można rozmnażać przez podział krzewów, jak również płyty liści. Jeśli używasz hodowlany nas z nerki, a następnie odciąć łodygę u nasady liścia, bez dotykania nerkę, i dobrze osuszyć cięcie. Ponadto, główny cięcia na podłożu.

Czy to lepiej na wiosnę, a także reprodukcji dzieląc buszu. Sposób ten przewiduje Zamioculcas rozdzielania się na dwie części, z których każda znajduje się w oddzielnym naczyniu. Nie ma innej metody, która jest często propagowane Zamioculcas – List hodowli. Aby osiągnąć pożądany rezultat, należy starannie wyciąć płytę blachy i lekko osuszyć cięcie. Następnie należy wsunąć w głąb ziemi do trzeciego. Można wytworzyć z tego, że leaf pozostaną niezmienione do sześciu miesięcy, co najmniej na zewnątrz. W tym czasie, mała «szczęście kobiety» zwiększy bulwę.

W ogóle, kwiat charakteryzuje się powolnym wzrostem, więc nie zdziw się, okresowe «krzepnięcia»To w żaden sposób nie uznać oznaką choroby.

Choroby i szkodniki

Na Zamioculcas mogą atakować Wełnowce, tarczycy, przędziorki i mszyce. Ponadto, jeśli prawidłowo dbać o niego, zakład może stracić efektu dekoracyjnego być choroba zdumiony. Nadmiernego nawadniania nieuchronnie prowadzi do zahamowania gnicie, co z kolei prowadzi do suszenia i spadek masy liści «szczęście kobiet», Jeśli kwiat brakuje światła, liście mogą blednie. Jeżeli powietrze w pomieszczeniu jest przesuszone obserwowano w liściach może wyschnąć końce. Czasami nagie dorosłych roślin pozostaje na dnie. Jednakże, nie jest to objaw choroby i jest uważany za całkiem normalne.

Jeśli roślina jest chora, zawsze jest szansa, by go uratować. Najważniejsze jest, aby nie całkowicie zgniłe bulwy i nadal wykazywały żywotność. Umyć słaby roztwór manganu bulwy Zamioculcas i przeniesione do nowej ziemi.

Share →