Zamioculcas (Zamiaoculcas)

Zamioculcas (Zamiaoculcas)

Kryty kwiat Zamioculcas Jest to kolejny bardzo popularne w dzisiejszych czasach Houseplant, które przyciąga uwagę jej błyszczących, mięsistych liści bogaty kolor zielony na mocne łodygi. Dorosłych roślin osiągnie wysokość jednego metra, chociaż należy zauważyć, że rośnie Zamioculcas bardzo powoli. Roślin przyszedł do nas prosto z afrykańskiej pustyni.

Należy do rodziny Araceae.

Zamioculcas – soczyste. Mięsiste liście, łodygi, bulwy i korzenie roślin wskazują, dostosowania się do życia w warunkach stałej suszy. Ponadto istnieje duże podziemne Zamioculcas bulwy, którym woda jest przechowywana.

Zamioculcas. Obchodzi.

Jeśli jesteś zmęczony Skrzydłokwiat, dieffenbachia lub Qalat, w którym suche powietrze z wierzchołków liści żółkną od razu, lub jeśli jesteś dopiero początkującym i niedoświadczony hodowca dotychczas Zamioculcas – roślin dla Ciebie. Zapomniałeś wlać – w porządku, zapomnij pritenit – to nie ma znaczenia. Spray.

Nie przejmuj się.

  Oświetlenie: Zamioculcas nic i trzymać z dala od bezpośredniego światła słonecznego, jak łatwo tolerować ułatwia cieniowanie. Najbardziej optymalne miejsce dla Zamioculcas – na południe okno, w północno liści wzrośnie płytkie. Wilgotność: Nie tolerują wilgoci Zamioculcas.

  Bądź ostrożny – ważne nie wylać. Nawilżanie powietrza nie jest konieczne, łatwo znosi krótkotrwałe susze. Podlewanie prowadzi się jak suszenie glinianego CLOD zimę skrócony do kilku razy w miesiącu. Temperatura: Zamioculcas tu nie ma specjalnych ograniczeń.

  Zakres temperatur od 12°C w zimie, a nawet powyżej 30°Od lata. Nawożenie: Zapłodnienia musi być bardzo ostrożny, nie częściej niż raz w miesiącu w okresie wegetacji, nawóz dla kaktusów i sukulentów. W zimie miesięcy nie są karmione. Przeszczep: Jak korzenie wypełnić pulę.

  Pamiętaj, że masz do zrobienia, nie jest często, ponieważ Zamioculcas rośnie powoli. Bulwy nie muszą w pełni «pochować» do podłoża, powinny być widoczne na powierzchni podłoża. Możesz użyć zalewania gleby do kaktusów i innych gleby bez gliny. Reprodukcja: Nasiona Zamioculcas prawie niemożliwe, aby znaleźć tak powszechne wegetatywne metody rozprzestrzeniania. Niezależnie od wybranej metody, to będzie lepsze sadzonki zakorzenienia w lekkiej glebie piaszczystej, nie w wodzie. Najdłuższa droga reprodukcji Zamioculcas – Pojedyncze ostrze liści. Jej krój i umieścić w parnichok zanurzone podczas gdy w glebie piaszczystej na 1/3.

  Poczekaj na nowe e-maile mają długi – 6-7 miesięcy. Inna metoda – Mnożenie przez złożony arkusz z nerki. Nerka posadzone w doniczce, pogłębienie bazy liści. A najprostszym sposobem – Separacja podczas przesadzania roślin.

  Kłącze dorosłych roślin dzieli, umieścić w różnych garnków i leczeni w sposób opisany powyżej. Szkodniki: Kryty kwiat Zamioculcas plaga mszyc. przędziorki i owady skalę.

Zamioculcas. Może być trudne.

Jeśli liście żółkną, a następnie zwrócić uwagę na pojawiać nowe liście. Jeśli istnieją, a ogonki tworzą się suche ciemne plamy – więc doświadczenie nie jest konieczne. Jeśli pojawią się nowe liście, żółknięcie liści może być spowodowane pojawieniem się szkodników, należy sprawdzić instalację i środkami owadobójczymi, jeśli to konieczne.

Żółknięcia liści może również nastąpić ze względu na brak nawadniania, ekstremalne temperatury lub projektów.

Jeśli korzenie gniją, więc was wciąż roślin «utonął», W tym przypadku trzeba się bulwy z puli, odciąć wszystkie zgniłe korzenie lub części, posypać sproszkowanym węglem jakiegokolwiek pozostałego, suchy dzień, i ponownie umieścić. Podlewać ostrożnie.

I nie zapominaj, że Zamioculcas – roślin, których anteny części odzyskuje w pełni z podziemia. Jeśli wszystkie liście zwrócił się żółte i spadł, sprawdź bulwy, jeśli są one opłacalne, powinny być myte za pomocą roztworu nadmanganianu potasu i ponownie umieścić. Nie spiesz się, aby pozbyć się roślin – na to zawsze będziesz miał czas.

Postaraj się go uratować.

Share →