Zapalenie jąder

Zapalenie jąder

Zapalenie jąder

Przyczyny

Powikłania chorób zakaźnych z krwiopochodnej drogi zakażenia (grypa, rzeżączka, śwince – świnka, szkarlatyna, brucelozy, gorączka reumatyczna, tyfus, zapalenie płuc, ospę, dur brzuszny), jąder traumy, długotrwałego cewki cewnika gruczołu krokowego. zapalenie cewki moczowej. vezikulita. zapalenie najądrza.

W niemowląt zapalenie jądra często spowodowane przenikaniem infekcji w jajku z zakażonymi naczyń pępowiny.

Przewlekłe zapalenie jąder rozwija się niewłaściwego leczenia ostrego zapalenia jąder lub komplikacji przewlekłych chorób zapalnych układu moczowo-płciowego – gruczołu krokowego. zapalenie cewki moczowej. pęcherzyki. zapalenie najądrza.

Manifestacje

Ostre zapalenie jąder

W jądrach rozwija się ostre bóle, które mogą irraidiirovat w pachwinie, kroczu, dolnej części pleców, sacrum. Zapalenie jąder wzrosła, napięcie i ostro bolesne przy dotyku. Moszny po stronie wzrostu choroby, jej skóra staje się gładka powodu wysięku w muszli, kilka dni rumieńców, staje się gorący, może nabywać błyszczący cień.

Gdy krwiopochodną zakażenia dodatkiem i vas pozostają bez zmian.

Typowe objawy zatrucia: dreszcze, gorączka do 38-39 ° C, osłabienie, bóle głowy, nudności.

2-4 tygodnie zjawiskiem zapalenie jąder zwykle ustępują.

Świnką zapalenie jąder w rozwija się 3-12 dni od początku lub w czasie pierwszego tygodnia po odzyskaniu. U 30% pacjentów z procesem dwukierunkowym.

Przewlekłe zapalenie jąder

Przewlekłe zapalenie jąder występuje z objawami skąpe. Często jest to tylko przejaw jakiegoś bolesność jądra przy dotknięciu. Podczas ostrego bólu w jądra podczas chodzenia.

Komplikacje

Zaburzenia erekcji. niepłodność męska i zanik jąder, często utrudniają śwince dwustronne zapalenie jąder u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych.

Diagnostyka

Jaja szkody i wyżej wymienione choroby zakaźne w historii. Najądrza nie zostanie zwiększona. Periorhit i biernej wodniak trudne do zdiagnozowania choroby, w związku z tym, przydatne badanie ultrasonograficzne oraz, w niektórych przypadkach, biopsja jąder.

Diagnostyka różnicowa

Skóra moszny z zapaleniem jądra napięta, ale nie obrzęk, jak w ostrym zapalenie najądrzy (zapalenie najądrza). Powrózka nasiennego jest spuchnięta, zagęszczony, ale w przeciwieństwie do ostrego zapalenia najądrza wyczuwalne zmiany naciekowe vas wyraźnie nie pokazuje.

Gruźlica często jądra zaczyna się jaj na gruźlicę, a towarzyszył im.

Rak jąder zaczyna się stopniowo i bezboleśnie jąder bez zwiększenia toksyczności i temperatury reakcji.

Leczenie

Reszta, leżenia w łóżku. Na sobie pas elastyczny, aby zmaksymalizować resztę moszny.

Dieta z wyjątkiem pikantnych potraw.

Leczenie antybiotykami, w tym choroby podstawowej, która doprowadziła do powstania antybiotyków zapalenie jąder, o szerokim spektrum działania.

Przeciwbólowe i środki proivovospalitelnyh niespecyficzne.

Naprawiono wzniosłej pozycji moszny, termiczne i fizjoterapii lokalnych z zapaleniem podostrej.

Gdy świnka zapalenie jąder Geneza – dodatkowe leczenie glikokortykosteroidami.

Gdy jąder ropień – nacięcie i drenaż.

W ciężkich przypadkach, długi brak efektu leczenia zachowawczego, całkowitego stopienia tkanki jąder i ropne zapalenie jądra w podeszłym wieku – jednostronne orchiektomii (usunięcie jąder).

Zapobieganie zapalenie jąder

Leczenie przewlekłych chorób zapalnych narządów moczowych, czujność w powszechnych chorób zakaźnych (świnka, grypa, szkarlatyna, zapalenie płuc, itp), uraz moszny, krocza i miednicy.

Share →