Zapalenie jamy ustnej u dzieci objawy i leczenie

Zapalenie jamy ustnej u dzieci objawy i leczenie

Gdy chore dziecko jest bardzo młody, moja mama nie zawsze można zrozumieć, dlaczego on jest niespokojne płacze, nie chce jeść i nie spać. Powodem tego złe samopoczucie może być zapalenie jamy ustnej. Bolesne owrzodzenia w jamie ustnej przez długi czas dziecko czasem nie daje mu żadnego odpoczynku.

Jak zapobiegać zapalenie jamy ustnej u dzieci, a jeśli to się bierze, co można zrobić?

• Zapalenie jamy ustnej – jest zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, co powoduje poważne dzieci dyskomfortu. Może to być spowodowane wieloma czynnikami.

• Ustnej u dzieci rozwija się w świetle ogólnej spadkiem odporności. Jeśli ciało dziecka jest osłabiony hipotermia, infekcja, stres, zaburzenia trawienia lub dysbioza, to będzie «łatwy łup» dla każdej jamy patogenów.

• Urazowe zapalenie jamy ustnej występuje często u małych dzieci ze względu na nawyk ciągnięcia rzeczy w ich ustach, w tym ostrych krawędzi.

Objawy pleśniawki u dzieci

Istnieje kilka form zapalenia jamy ustnej. Najczęstszą – opryszczkowe zapalenie jamy ustnej. Dziecko staje się ospały, nastrojowy, może się wydawać, katar, kaszel i gorączkę.

Rodzice akceptują ten stan przeziębienie, ale po kilku dniach dziecko czerwone i obrzęk dziąseł, zwiększenie podżuchwowego węzły chłonne, w jamie ustnej i wysypki pojawiają się wokół niego. W zwykły przebieg choroby w ciągu 5-7 dni odzyskiwania występuje.

Ostra postać herpetic zapalenia jamy ustnej jest bardzo rzadkie. W tym przypadku temperatura może wzrosnąć do 40ºC. i wysypka utrzymywać się przez kilka tygodni.

Drugi typ zapalenia jamy ustnej – bakteryjnym. Często pojawia się na tle ból gardła, zapalenie płuc lub zapalenie ucha środkowego On. W ustach dziecka pojawiają się jaskrawoczerwone rany z białym centrum, które przeszkadzają tam i boli źle.

Jest jeszcze urazowe zapalenie jamy ustnej u dzieci, co jest konsekwencją uszkodzenia błony śluzowej jamy ustnej (spalić od gotowania, zadrapań i innych zabawek.). W miejscu uszkodzenia raz pierwszy pojawia się obrzęk i zaczerwienienie, a następnie rozwija się wrzód, która nieleczona, staje się stałym źródłem zakażenia.

Leczenie zapalenia jamy ustnej u dzieci

Ponieważ istnieje wiele różnych patogenów jamy ustnej. odpowiednie leczenie może tylko lekarz. Zazwyczaj dziecko musi przepłukać usta każdego 2:00, zwłaszcza po jedzeniu. Lepiej jest użyć naparu z rumianku lub mocnej herbaty bez cukru ciepłe, można użyć «Geksoral»,

Jeśli dziecko nadal nie można przepłukać usta sama, należy położyć go na bok i posypać usta balonu. Należy zachować ostrożność w przypadku małych dzieci (do sześciu miesięcy) może spowodować skurcz sprayu szczelin głosu i oddychania, które powoduje, zadławienia, więc dla nich leki w postaci aerozoli nie są odpowiednie.

Jeśli ustnej jest pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego, po płukania raną maścią określony przez lekarza. Jeśli dziecko ma traumatyczne zapalenie jamy ustnej, przydatne do smarowania ich rozwiązanie oleju witaminy A lub oleju rokitnika.

Aby Twoje dziecko prawidłowo jeść, zwrócić się do lekarza o przepisanie przeciwbólowe i sprzęt bólu («Kamistad», «Holisal») I potraktowano ich usta, język i dziąsła przed karmieniem dziecka. Jadalnia z zapaleniem jamy ustnej powinno być zakończone w składzie, ale łagodnym lub puree konsystencji.

Gdy zapalenie jamy ustnej należy ograniczyć słodycze dla dzieci, ale raczej je oddać całkowicie w trakcie leczenia, ponieważ cukier pomaga rozwojowi bakterii w jamie ustnej. Nie należy jeść żywności o wysokiej zawartości soli i gorące jedzenie.

W zapobieganiu zapalenia jamy ustnej ważnym momencie w leczeniu przeziębienia i monitorować stan zębów. regularne wizyty u dentysty.

Share →