Zapalenie oskrzeli

Zapalenie oskrzeli

Zapalenie oskrzeli – Zapalne choroby oskrzeli. Izolowane ostre zapalenie oskrzeli, ostre zapalenie oskrzelików i przewlekłe zapalenie oskrzeli.

W rozwoju Ostre zapalenie oskrzeli Głównym zadaniem należy do infekcji, zwłaszcza wirusowe, bakteryjne i wirusowe mniej i bakterii. Wraz z ostrej infekcji oskrzeli może spowodować narażenie na działanie substancji chemicznych (dwutlenek siarki, tlenki azotu, etc ..), niekorzystnymi czynnikami fizycznymi (kurz, suche, zimne i gorące powietrze). Czynniki palenia. Obecność ogniskowej infekcji, hipotermia, naruszenie oddychania przez nos.

Zależnie od poziomu napełnienia odróżnić zapalenie oskrzeli, zapalenie oskrzeli z uszkodzeniem dużych i średnich oskrzeli i oskrzelików.

Obraz kliniczny. Ostre zapalenie oskrzeli jest często poprzedzone nieżyt nosa, zapalenie krtani, tchawicy. Głównym objawem jest ból w klatce piersiowej, kaszel suchy bolesne czasem z małym oddziałem śluzowej odkrztuszaniem. W przyszłości może stać się w plwocinie bogatszy, żółtawy lub nabyć zielonkawy kolor – ropna plwocina jest dowodem infekcji bakteryjnej. Szczególnie bolesny kaszel z plwociny śluzowej lub obserwowanego w krwawej oskrzeli toksyczne i chemicznego.

W ciężkich postaciach oznaczone trudności z oddychaniem, duszność z powodu niedrożności dróg oddechowych, stan podgorączkowy ciała, osłabienie, pocenie się, ból głowy. Ból w dolnej części klatki piersiowej i nadbrzusza związane z nadmiernego wysiłku mięśni podczas kaszlu.

Obiektywne dane rzadkie. Osłuchiwanie określona ciężko oddychając, wydłużony wydech można osłuchać suchej świszczący oddech (obturacji oskrzeli), czasami trzeszczy. Objawy niepowikłanym ostrym zapaleniem oskrzeli i znikają stopniowo ustępują do 5 – 7-go dnia choroby. Przypadki obturacji oskrzeli podjęcia długotrwałej kurs i mają tendencję do poruszania się w przewlekłe zapalenie oskrzeli.

Małe dzieci oraz osoby starsze ostre zapalenie oskrzeli może być powikłany zapaleniem płuc. Szczególnie ciężkie ostre zapalenie oskrzeli z klęsce małych oskrzeli.

Leczenia. Podczas gorączki wymaga leżenia w łóżku. W formach nieskomplikowanych przepisane mnóstwo ciepłych napojów z malin, miód, wapna kwiat, wody mineralnej w ogrzewanym państwa, musztardy i banki na klatce piersiowej.

Użyj wdychania wody mineralnej, wodorowęglan sodu. Po wyschnięciu, bolesne kaszel wyznaczyć libeksin. tusupreks. W przypadku plwociny wyładowczych wykorzystywane wykrztuśne (thermopsis, jodek potasu, bromoheksyna), napary ziołowe (matki i macochy, tricolor fioletowy, nard i in.).

W celu łagodzenia oskrzeli pokazano rozszerzające oskrzela (aminofilina). W przypadku ciężkiej choroby i nieefektywność wymienionych zdarzeń pokazano terapię antybiotykową. Do tego celu można stosować erytromycynę. roksytromycynę (rulid), amoksycylina. doksycyklina (Vibramitsin), Bactrim, Biseptol.

Przy złej tolerancji przeciwgorączkowe gorączka (aspiryna) jest przypisany do co 4 do 6 godzin.

Profilaktyka jest wyeliminowanie niekorzystnych czynników środowiskowych, rzucania palenia, profilaktyki zakażeń wirusowych.

Zapalenie oskrzelików występuje ze zmianami oskrzeli; charakteryzuje się ciężką niewydolnością oddechową; zwykle wirusową etiologię.

Obraz kliniczny. Zapalenie oskrzelików często poprzedzone objawami ostrego zapalenia oskrzeli i tchawicy i oskrzeli. Czasami choroba rozwija się ostro. Określony przez podniesienie temperatury do 38 – 39 ° C, regały kaszel z plwociny skąpe (w przypadku rozwoju na tle tchawicy i oskrzeli), duszność w spoczynku do 40 oddechów na minutę, i 1 więcej płytki oddech z mięśni pomocniczych. Oznaczono obrzęki i sinicą twarzy, sinica uszu i kończyn.

Pasek na ramię jest podniesione, dając wrażenie stałej pozycji piersiowej wdechu. Dźwięk perkusyjne z odrobiną pakowane, zwłaszcza w niższych ligach, ustalonej przez pominięcie dolnych granic płuc z ograniczoną możliwością poruszania się. Osłabienie lub trudne oddychanie osłuchać suchej świst i bezdźwięczne świszczący oddech. Okazuje się tachykardię. tendencja do obniżenia ciśnienia krwi. We krwi może być leukocytoza. zwiększone OB.

Ciężki przebieg choroby. W niewydolności serca, układu oddechowego dołącza-naczyniowego.

Leczenia. Pacjent jest hospitalizowany. Pokazuje pozajelitowe podawanie antybiotyków o szerokim spektrum działania w dawkach przez zapalenie płuc, tlenoterapii, leki rozszerzające oskrzela (aminofiliną). Przydatne musztarda, okrągłe puszki, pocierając maść terpentyny, alkoholu ściska piersi. Podczas ściągania kaszel korzystania kodeiny. libeksin. a kiedy kaszel staje produkcyjnych – (.. mukaltin, acetylocysteina bromgeksin thermopsis i in.), wykrztuśne.

Kiedy świadectwo jest celowe zarządzanie pacjentów w oddziale intensywnej terapii lub intensywnej opieki.

Przewlekłe zapalenie oskrzeli – rozlane uszkodzenie drzewa oskrzelowego, związane z długotrwałym narażeniem na niespecyficzne bodźce; towarzyszy nadmierne wydzielanie śluzu i zmian strukturalnych w oskrzeli, kaszel i plwociny przejawia się przez 3 miesiące w roku na 2 lata lub więcej. W rozwoju przewlekłej znaczenie oskrzeli załączonym do poprzedniej infekcji dróg oddechowych, zwłaszcza wirusowe, niekorzystny wpływ różnych czynników (palenie tytoniu, nadmierne zapylenie i zawartości gazu), niedoborami odporności. Zmiany dotyczące błony śluzowej oskrzeli prowadzi do nadprodukcji drzew zaburzeń wydzielania funkcji lepkich o oskrzelach czyszczących, promuje niedrożności oskrzeli z późniejszego rozwoju hipoksemii i nadciśnienie płucne.

Obraz kliniczny Choroba rozwija się stopniowo. Główne skargi pacjentów są kaszel. flegma i duszność. Liczba plwociny różne sposoby – od skromnych do 100-150 ml absolutorium za dzień, i zależy od stopnia uszkodzenia, a od fazy choroby (remisji) i zaostrzeń. Plwociny może być śluzowych, mucopurulent lub ropne się zwykle rano. Pacjenci często nie przywiązują wagę plwociny, przypisując je do palenia. Stopniowo zaczyna przeszkadzać duszności pacjentów. Pierwszy od wysiłku i pozostawiając zimno, jak choroba postępuje i spokoju.

Dla dalszego oskrzeli duszność może być głównym objawem choroby. Charakterystyczną cechą – natężoną spowolnienie: pacjent jest proszony o oddychać głęboko i wydech jak najszybciej iw pełni (normalny czas trwania wydechu jest mniej niż 4). Celem badania piersi mogą pojawić baryłkę, pudełkowej odcień perkusji, luźne lub trudności z oddychaniem z przedłużonym wydechu, suchym gwizdy lub buczący świszczący oddech.

W obecności niewydolności oddechowej oznaczony sinica. w rozwoju przewlekłego serca płucnego – niewydolność serca. Choroba pojawia się na przemian z okresami remisji zaostrzenia.

Zaostrzenie wywołane zakażeniem, niekorzystne czynniki meteorologiczne (wilgotność, hipotermia). Podczas zaostrzenia obserwowano nasilony kaszel, zwiększenie plwociny, zazwyczaj ropnej, wzrosła duszność, objawy zatrucia (niewielka gorączka, osłabienie, pocenie się), obturacji oskrzeli: żyły szyjnej na wydechu, wydech wydłużony wygląd Dowcipów, że czasem lepiej jest usłyszeć w w pozycji leżącej lub wymuszona. W przewlekłym zapaleniu oskrzeli może być utrudnione ze względu na rozwój oskrzeli, zapalenie płuc, ogniskowej niewydolności oddechowej, przewlekła serce płucne.

We krwi podczas zaostrzeń może być umiarkowany wzrost ESR.

Diagnoza przewlekłe zapalenie oskrzeli jest w oparciu o następujące dane: produkcja plwociny co najmniej 3 miesięcy od trakcie roku, długotrwałej choroby, naprzemienne zaostrzeń i remisji, brak wytycznych w zakresie gruźlicy i zagrożeń zawodowych w historii,

Leczenia. Terapia antybiotykami jest wskazany wyrażanego zaostrzenia choroby powodowanej przez zakażenie bakteryjne i występują z zatrucia ropnej plwociny, objawy obturacji oskrzeli. W związku z głównych patogenów (Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae) odpowiednich do wyznaczenia środka cefakloru. Aksetyl cefuroksymu (Zeenat), amoksycylina. roksytromycynę. azytromycyny. cyprofloksacyna. kotrimoksazol.

Z formularzy pożądane miejscowe podawanie leków przeciwbakteryjnych (drogi oddechowe, do tchawicy), zaleca urządzeń sanitarnych bronchoskopii roztworem do płukania furatsilina. Skraplanie flegmy i poprawy jej rozładowania wyznaczonym mnóstwo ciepłych napojów, jodek potasu, acetylocysteiny. bromoheksyna. mukaltin. thermopsis (łyżka co 2 – 3 godzin). Dobry efekt jest podana napary ziołowe (matki i macochy, rozmaryn, tricolor fioletowy, korzeń lukrecji, etc.). Systematyczne inhalacje używanie alkalicznych, uciśnięcia klatki piersiowej.

W obecności bronchospastic składowe stosowane leki rozszerzające oskrzela (aminofiliną, wdychanie beroteka, beroduala). U wszystkich pacjentów z przewlekłym zapaleniem oskrzeli są pokazane fizjoterapia, ćwiczenia oddechowe.

B Zapobieganie przewlekłe zapalenie oskrzeli produkty dominują walki z paleniem tytoniu, zdrowia środowiskowego, eliminacji zagrożeń zawodowych, profilaktyki zakażeń układu oddechowego.

Ostrzeżenie! W przypadku korzystania z materiałów odniesienia do strony internetowej obowiązkowe .

Nasza strona nie jest narzędziem do samoleczenia. Dane referencyjne, które nie mogą zastąpić porady i leczenia przez lekarza.

Administracja witryny nie ponosi odpowiedzialności za skutki samoleczenia.

Share →