Zapalenie oskrzeli, a to, co jest niebezpieczne?

Zapalenie oskrzeli, a to, co jest niebezpieczne?

Zapalenie oskrzeli – jest zapalenie śluzówki oskrzeli, który występuje w większości z powodu infekcji wirusowych lub bakteryjnych.

Oskrzela – Rozbudowana sieć rur o różnych średnicach, prowadzeniem wdychane powietrze z gardła do płuc.

Z powietrza wchodzi krtań do tchawicy. Tchawicy – szerokie rury składające się z semirings miękką stroną do przełyku. Wewnątrz pokryta nabłonka rzęskowego i przyczynia się do procesu samooczyszczania płuc.

Tchawica dzieli się na dwa główne oskrzela, które tworzą drzewa oskrzelowego i pęcherzyków płucnych koniec przez który występuje wymiana gazowa.

Oskrzeli podzielona na ostre i przewlekłe. To oddzielenie w dużym stopniu zależy od czasu trwania choroby.

Ostre zapalenie oskrzeli w większości przypadków jest objawem lub komplikacji ostrej infekcji wirusowej (grypa, paragrypy, odra, adenowirus, et al.), a cechą zapalenia oskrzeli jest ryzyko łączenia drugiego i infekcje bakteryjne (gronkowce, paciorkowce, pneumokoki, Haemophilus influenzae i inne.). Czynniki zapalenie oskrzeli to hipotermii, palenie tytoniu, picie alkoholu, przewlekłe zakażenie ogniskowej w regionie nosogardzieli, naruszenie oddychania przez nos.

W ostrych pacjentów zapalenie oskrzeli, zaniepokojonych dreszcze, osłabienie gorączka nawet do 37-38 ° C, bóle głowy, bóle mięśni. Głównym objawem zapalenia oskrzeli jest kaszel. Może być suchy, to znaczy bez plwociny i zwilżony plwociny.

Gdy wilgotny kaszel, że odgrywa rolę ochronną: usuwanie wydzieliny z mikroorganizmów, które wywołują stan zapalny, oczyszczanie oskrzeli, dostępu powietrza.

Suchy kaszel spowodowane faktem, że wydzieliny jest bardzo gruba i nie może się poruszać, a fakt, że nie istnieje, ale tylko zgrubienia oskrzeli podrażnienie błon śluzowych i zapaleniu oraz pobudzenia odruchu kaszlu.

Przewlekłe zapalenie oskrzeli. Według statystyk, w Federacji Rosyjskiej, co trzecia osoba dorosła iść do szpitala, zdiagnozowano żadnej choroby płuc, aw 70-75% przypadków przewlekłego zapalenia oskrzeli jest …

Wcześniej widok panujących, że przewlekłe zapalenie oskrzeli – konsekwencją undertreated ostre zapalenie oskrzeli to charakter wirusowego … W rzeczywistości przejście ostrym zapaleniem oskrzeli postaci przewlekłej obserwowano tylko u 10-15% pacjentów. Teraz jest udowodnione, że główną przyczyną przewlekłego zapalenia oskrzeli jest rozrywanie nabłonka rzęskowego oskrzeli, które powstają pod wpływem następujących czynników:

  • Palenie tytoniu. Pod wpływem dymu tytoniowego tłumione mechanizmy obronne oskrzeli w błonie śluzowej oskrzeli opracowania zmiany – wzrost błony śluzowej w drobnych oskrzelach, zwiększoną dział śluzu.
  • Zanieczyszczenie powietrza. Wydechowych samochodów, odpady z produkcji nowoczesnych i nowych paliw, itp

    Wszystko to daje większą częstość występowania przewlekłego zapalenia oskrzeli w głównych ośrodkach przemysłowych.

  • Ryzyko zawodowe: bawełny, mąka, azbest, krzemionka, pył węglowy, toksyczne opary i gazy, wysokie i niskie temperatury, przeciągi w miejscu pracy.
  • Czynniki ryzyka i dziedziczenie – obecność podobnych chorób w najbliższej rodzinie, częste przeziębienia u dzieci, przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych i jamy ustnej, chorób alergicznych.

W przewlekłym zapaleniu oskrzeli charakteryzuje się brakiem ostrego wystąpienia choroby i jej wolnym postępem. Pierwszym objawem choroby – kaszel rano, co jest mechanizmem oczyszczania oskrzeli zgromadzonego w nich na noc plwociny.

Przewlekły kaszel przez co najmniej 3 miesiące w roku i co najmniej 2 lata z rzędu jest uważane głównym objawem diagnostyki przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Kaszel gorzej w zimnej i wilgotnej pory roku, osłabia lub całkowicie zatrzymuje się latem. Później kaszel obchodzony w ciągu dnia, jak i nocy. Stopniowo pojawiają się oznaki niedrożności (niska przepuszczalność) dróg oddechowych i duszność.

Pogorszenia choroby objawia się osłabieniem pocenia, zwłaszcza w nocy, zwiększenie ilości i ropny plwociny, palpitacje w normalnej lub podwyższonej temperaturze ciała, objawów związanych z niewydolnością serca. Pogłębienie zwykle trwa 3-4 tygodni i więcej …

Co to jest niebezpieczne?

Wraz z rozwojem przewlekłego zapalenia oskrzeli odpowiednim czasie istnieją objawy, takie jak przyspieszony oddech, duszność. To bezpośrednie wskazanie, że wynikiem przewlekłego zapalenia w tkance płucnej uszkodzonego … wygląda następująco: oskrzeli „przekroczenie” tkanki łącznej, co zmniejsza ich przekrój wewnętrzny, a także zmniejsza ich elastyczność.

Prowadzi to do tego, że rozwija przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli – przewlekła postępująca choroba zapalna z nieodwracalnej lub częściowo odwracalną obturacją (niska przepuszczalność) z dróg oddechowych.

Rozedma jako bezpośredni rezultat rozwoju przewlekłego zapalenia oskrzeli. Jest to choroba, w której pęcherzyki tkanki płuc, który obejmuje, a pererastyagivayutsya i tracą zdolność do wystarczającego zmniejszenia, w wyniku czego zakłócone przepływu krwi i tlenu na wyjściu z niego dwutlenku węgla. Prowadzi to do niewydolności oddechowej.

Przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli, rozedma płuc rozwija się stopniowo w wyniku ciągłego podrażnień błony śluzowej oskrzeli zapalenia. Pierwszą rzeczą, aby pamiętać, jest podejrzany o zakażenie – duszność występująca podczas wysiłku fizycznego, emocji, a także kaszel i okres zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Przewlekłe zapalenie oskrzeli jest często przyczyną astmę. Od spalania śluzówki oskrzeli staje się bardziej wrażliwe na działanie substancji szkodliwych, dymu, gazów w pojazdach, pyłów, dymów … Wynik jest obrzęk śluzówki oskrzeli uwalniania dużych ilości śluzu, i jest głównym warunkiem dla rozwoju astmę.

A jest jedynie część ilości efektów, które mogą spowodować chroniczne zapalenie oskrzeli. Chorób, takich jak zapalenie płuc, oskrzeli, rozstrzenie oskrzelowe, zwłóknienie płuc, zapalenie opłucnej, niedodma płuc, raka płuc, może być również wynikiem przewlekłego zapalenia oskrzeli. Powinny być bardzo poważne o choroby, zwłaszcza w początkowej fazie, gdy jest to możliwe i konieczne do podjęcia odpowiednich działań.

Trzy przydatne artykuły na stronie, należy informować ich na studia linki:

1. Leki przeciwwirusowe – wszystkie, które nie wiedzą o nich!

(Artykuł przedstawił także omówione szczegółowo listę leków do leczenia przeziębień, SARS, opryszczka, zapalenie oskrzeli, etc.).

2. Jak wybrać dobry inhalatora (nebulizatora) do leczenia dziecka?

(Artykuł jest odpowiedni, aby wybrać inhalatory dla dorosłych).

3. Najlepsze i skuteczne przeziębienie, SARS

(Artykuł jest zdemontowany i określona lista najlepszych przeziębienie dzisiaj.)

Share →