Zapalenie otrzewnej

Zapalenie otrzewnej

Zapalenie otrzewnej – zapalenie otrzewnej, narządach i obejmujących ściany brzucha. Zapalenie otrzewnej towarzyszy ciężkim stanie ogólnym człowieka.

W prawie każdym przypadku, zapalenie otrzewnej jest zabójczy dla ludzi. Pacjenci z zapaleniem otrzewnej powinny szybko dostać opieki medycznej.

Przyczyny zapalenia otrzewnej

Powoduje zapalenie otrzewnej uderzył w obszarze drażniących chemicznych. Te bodźce coraz zawartość przewodu pokarmowego po ich uszkodzeniu. Zapalenie otrzewnej również może mieć przyczynę zakaźną.

Z występowaniem zapalenia otrzewnej dotyczy prawie wszystkich chorób zapalnych w jamie brzusznej. wpływ na otrzewną i stanu, co prowadzi do uszkodzenia.

 • zapalenie pęcherzyka żółciowego z perforacją jego – naruszenie integralności ściany wylania zawartości do jamy brzusznej.
 • zapalenie trzustki.
 • zapalenie wyrostka robaczkowego podczas otwierania ropień wyrostka robaczkowego.
 • perforacja żołądka i dwunastnicy.
 • niedrożność jelit, w przypadku wnikania flory do jamy brzusznej.
 • chłonnych (zapalenie węzłów chłonnych) tętnienia. Dzieje się tak, gdy gorączka.

Rodzaje zapalenia otrzewnej

Z praktycznego punktu widzenia medycyny praktyce, nieaktywny i miejscowe zapalenia otrzewnej. W pierwszym przypadku cały poddaje zapalenia lub dużej części otrzewnej. W drugim – jego ograniczonym obszarze.

Ponadto pojedyncze ropnie brzucha. Są one jednak zawarte w zapaleniu otrzewnej, ale uważa się oddzielnie, a nie jako miejscowego zapalenia otrzewnej. I w stanie, który może prowadzić do lokalnego lub ogólne zapalenia otrzewnej.

Objawy zapalenia otrzewnej

Większość spójne wczesne objawy zapalenia otrzewnej należą: ból brzucha. Zewnętrznie, pacjent zostanie przydzielone zapadnięte oczy i bladą skórę szary odcień.

Jako objaw Blumberg – Shchetkina jest wczesnym objawem zapalenia otrzewnej. Jeśli badanie palpacyjne przedniej ściany brzucha gwałtownego cofnięcia ręki po głębokie wciśnięcie powoduje gwałtowny wzrost bólu – jest to objaw Blumberg – Shchetkina, mówi o procesie zapalnym w nim.

Ważne objawem zapalenia otrzewnej napięcie mięśni brzusznych. Symptom jest stała w trakcie choroby. Napięcie mięśni staje się silniejszy w organizmie, co powoduje zapalenie otrzewnej.

Stopień napięcia mięśni brzucha u pacjenta może być różne – od łagodnego do wydanego stresu (stan zwany "doskoobrazny żołądka").

Obserwowano także w przypadku pacjentów z nudnościami i wymiotami początku choroby. Na wczesnym etapie rozwoju zapalenia otrzewnej nudności i wymioty charakter reflex. Później, w trakcie zapalenia otrzewnej zwiększona porażenie żołądka i jelit, a także z coraz paraliż wymioty i nudności przejść z niedrożności jelit.

W zapaleniu otrzewnej, wymioty nie przynosi ulgi.

Wiadomo również w medycynie objawów zapalenia otrzewnej:

Mechanizm powstawania zapalenia otrzewnej i główne zagrożenie zapalenia otrzewnej

Udział otrzewnej w procesie zapalnym rozpoczyna zniszczenia integralności błony jego powierzchni komórek.

Na miejscowym zapaleniem otrzewnej dzieje się w ograniczonym obszarze. Z ogółem – w ogóle. W rezultacie, rozszerzenie naczyń, aby przyciągnąć dużą liczbę komórek immunoaktywny – zapalenie zaczyna się rozwijać postępie geometrycznym.

Oparte na ryzyku zapalenia otrzewnej nie tylko, że jest rozwój stanu zapalnego i jego szybkiego rozprzestrzeniania, ale także otrzewnej zawiera odpowiednio dużą liczbę receptorów nerwowych. Z jednej strony, ich obecność zapewnia reakcję ochronną organizmu – istnieje lokalna skurcz mięśni, spowolnienie jelita. Z drugiej – spowolni jelit promuje zjazd przez ściany mikroorganizmów, może nasilać stan zapalny.

Ponadto, duża liczba komórek immunoaktywny wydzielają duże ilości substancji aktywnych chemicznie. A to bezpośrednia droga do zniszczenia komórek.

Klinika zapalenie otrzewnej

Wszystkie objawy zapalenia otrzewnej można podzielić na ogólne i lokalne.

 • Powszechne objawy wskazujące obecność stanu zapalnego. Są to: gorączka, tachykardia. Bardziej widoczne w czasie dołącza przyspieszony oddech, osłabienie, pocenie się, obniżenie ciśnienia krwi.
 • Objawy miejscowe mówić o klęsce otrzewnej.

  Są to tak zwane objawy podrażnienia otrzewnej. Istnieją one więcej niż 20. Ale są oparte na tym, że w trakcie stymulacji otrzewnej pojawia ostry ból, szczególnie widoczne w miejscu zapalenia.

 • chłonnych (zapalenie węzłów chłonnych) tętnienia. Dzieje się tak, gdy gorączka.

Leczenie zapalenia otrzewnej

Leczenie zapalenia otrzewnej dwie zasady: usuwanie źródło zapalenia i stosowanie antybiotyków o szerokim spektrum działania.

Podczas wyjmowania źródła zapalenia rozumie się nie tylko obowiązkowego operacji, ale nalizhivanie wylotowy naciek zapalny. Tzw powierzchniowych. Ta elastyczna, małą rurkę, której jeden koniec znajduje się w jamie otrzewnej i inne odkryte części ciała.

Nawiasem mówiąc, obejmują one również niektóre po operacjach jamy brzusznej do ropni predostrascheniya i zapalenia otrzewnej.

Antybiotyki o szerokim spektrum działania są stosowane wyłącznie pozajelitowo. Oznacza to, że nie przez usta. Zazwyczaj żyły obwodowej lub centralnej.

W niektórych przypadkach, ich wprowadzenie do jamy brzusznej, opcjonalnie późniejszego usunięcia.

Share →