Zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza (Zapalenie pęcherza moczowego), zapalenie pęcherza moczowego jest wynikiem penetracji zakażenia. W niektórych przypadkach można było zaobserwować nebakteriynie Ts spowodowany chemicznym. podrażnienie śluzówki pęcherza moczu jest bardzo skoncentrowany lub zawierające podrażnia błony śluzowej pęcherza zanieczyszczeń (kantaryda, formaldehyd). Istnieją następujące sposoby infekcji w pęcherzu: 1) wzrost z cewki moczowej lub prostaty, 2) w dół od nerek i moczowodów, 3) lymphogenous z jelit (szkodliwy, Posner, Lewin), okaleczanie żeńskich narządów płciowych i miednicy włókien.

Ponadto może wystąpić zapalenie pęcherza moczowego jako bezpośredni skutek wprowadzenia infekcji do instrumentów (cewnik w pęcherzu moczowym, zgłębnik, cystoskopii). W tym przypadku infekcji nie jest zwykle wprowadzane z zewnątrz, a nie rezultatem braku sterylnych narzędzi i z błony śluzowej cewki moczowej, które, zwłaszcza u kobiet, ciągle zawiera znaczne ilości różnych mikroorganizmów (bakterii Escherichia coli, gronkowców, dwoinek, paciorkowców, i tak dalej. D). Sterylne obudowy przyrządów przechodzące niesterylne cewki moczowej wchodzi z bańki w chorobotwórczych flory (Melchior). Zakażenie może przenikać z cewki moczowej do pęcherza, a bez wprowadzenia narzędzia na continuitatem, co jest szczególnie u kobiet. Procesy zapalne w cewce moczowej, zwłaszcza tylne, promowanie penetracji zakażenia tutaj w pęcherzu i rozwój Ts Falling drodze zakażenia (urogenny) obserwowano Ch. opr. choroby zapalne nerek, miski z ropnej moczu z patogenami „wnika do wnętrza pęcherza moczowego. W innych przypadkach, zakażenia we krwi krążenie przesączono przez kłębuszki i uszkodzenia nerek, co powoduje tkanki, wraz z moczem przenika przez przeponę, w którym powoduje on stan zapalny zjawisko.

Po podaniu do jamy zdrowego, dobrze funkcjonującego pęcherza czystej kultury zjadliwych mikroorganizmów, a następnie Ts nie wystąpią nawet w trakcie długotrwałego pobytu tutaj. Ten eksperyment (Rovsing) i odpowiadają klina, na co dzień obserwacji przypadków bakteriomoczu, ropomocz bez przypadkach zaburzeń czynności nerek, C, ale jest w tym samym czasie z wprowadzeniem bakterii urazami pęcherza ścienne lub sztucznie powodują zatrzymanie moczu, co widać natychmiast rozwinąć zapalenie pęcherza. Błony śluzowej pęcherza moczowego jest bardzo odporny na działanie różnych czynników zewnętrznych na niego i wnikają do wnętrza mikroorganizmów zapalenie pęcherza moczowego spowodowane jego ścianach, trzeba wiele rzeczy produkowanych. Są to: 1) uszkodzenia śluzówki jednorazowego bubble spowodowanych nieostrożnym wprowadzenie do bańki Burzy Cystoskopy cewnik lub długości spowodowanej ciał obcych, kamienia leży w zagłębieniu pęcherza. Uraz mechaniczny niszczy integralność nabłonka pęcherza moczowego, który tworzy bramę dla wprowadzenia infekcji. 2) zatrzymanie moczu ostrej lub przewlekłej, powodując zakłócenie normalnego przepływu krwi; Długotrwały kontakt ze ścianą zakażenia pęcherza moczowego, który tonus- złamane, stwarza korzystne warunki dla rozwoju moczu.

3) Zmiany w ścianie pęcherza moczowego, jak uchyłków, guzy, powodując zmniejszenie odporności na zakażenia z jego ścian. 4) Chłodzenie narządów miednicy, powodując naruszenie tonem ściany pęcherza moczowego. 5) choroby prostaty u mężczyzn, zapalenie macicy i jej przydatków oraz ich nieprawidłowej pozycji. Ścisły związek z naczyń pęcherza przez statki o tych organów polega stały zastoinowej przekrwienie śluzówki w gniazda pęcherza i stagnacji moczu w ostatni, który promuje rozwój Ts Ts najczęstszą przyczyną jest E. coli (kolitsistit), a następnie gronkowce i paciorkowce, rur , coli, dwoinek, Proteus Hauseri. Na ostatnim miejscu jest gonococcus; niektórzy autorzy zaprzeczają możliwości zapalenie pęcherza moczowego (Guyon gonokokowego).

Nabłonek wielowarstwowy płaski pęcherza jest niekorzystne podstawy do rozwoju zakażenia gonokokowego w nim. Ponadto moczu wchodzi w kontakt z gonococcus, niszcząc go, zanim może on zaszczepiono do błony śluzowej pęcherza moczowego (Fronshteyn). Zmniejszenie ich wpływ lokalny opór śluzowej bubble gonotoksin nadchodzącym tu w obfitości z cewki tylnej rzeżączki z chorobą ostatniego, przygotowuje się w ścianach pęcherza podatny grunt dla rozwoju wtórnego zakażenia (jaskinie). Wyjaśnia to częstość uszkodzeń w pęcherzu gonorrhoeae, a Ts jest zwykle w takich przypadkach nie jest to spowodowane powyższym-gonokokkom. Drobnoustroje znajdują się na Ts samego, lub, bardziej powszechnie, w symbiozie z sobą. Ważne jest, aby zauważyć, że w różnych przedziałach tego samego TS flory drobnoustrojów może dokonać zmiany początkowego okresu ustąpić innych (Marion).

Staphylococcus i Streptococcus znikają z bańki szybciej niż inne drobnoustroje. Specjalne utrzymywanie różne E. coli i Proteus Hauseri. Intensywność zjawisk Ts nie jest to konieczne ze względu na zakażenie. Tuby. Ts-sm. Pęcherza moczowego. – Proces zapalny może przechwycić cały bubble-łączna marskości.

Możesz oglądać i porażka ograniczone obszary pęcherzowo ściany, najczęściej w obszarze wyjścia z pęcherza-trigonitis, colli zapalenie pęcherza moczowego (patrz. Oddzielnej tabeli, Rys. 1).

Ta ostatnia forma jest bardziej powszechne u kobiet (próbek Hol). Mamy oglądać ograniczone obszary czasami zapalenie (zwykle niepożądane) ściany pęcherza spowodowanego przez paravesical zapalenia (paratsistit). Zmiany patologiczne w ostrym stadium TS są Ch. opr. zmiany w śluzówce – zaczerwienienie, obrzęk i częściowa martwica.

Mikroskop, zmianą jest zwiększenie i przelew z naczyń krwionośnych i infiltracji śluzowej rundzie komórek. Obrzęk tkanek i podnabłonkowych w nim liczba złóż ropnych. W niektórych przypadkach, istnieje ogniskowe krwotoki w śluzówce – zapalenie pęcherza moczowego haemorrhagica (patrz osobnej tabeli, rys. 2.), W drugiej dominuje obrzęk śluzówki – zapalenie pęcherza moczowego bullosa (zob.

Oddzielnej tabeli, Rys. 3). Zapalnych miejsc infiltracji zapewnia znaczne pogrubienie warstwy w podnabłonkowym widocznym dla mye gołym okiem w postaci guzków-zapalenie pęcherza I nodularis. Diapedezę leukocytów wzmocnione w obecności znacznego wysięku limfy powoduje martwicę nabłonka do głębokich warstw jego-zapalenie pęcherza membra-nacea (zob.

Oddzielnej tabeli, Rys. 4). Odrzucenie martwiczej nabłonka i edukacji bolesny

Share →