Zapalenie pęcherza moczowego u dzieci są głównymi objawami, przyczyny choroby, leczenie

Zapalenie pęcherza moczowego u dzieci są głównymi objawami, przyczyny choroby, leczenie

Gleb Kulikow na 11:52

Ogólny, Redaktor medyczny

Jeśli Twoje dziecko przeżywa lęk, ból brzucha, można zauważyć, niewyraźne moczu i złe samopoczucie dziecka – to jest całkiem możliwe, że objawia się wspólne choroby zapalenie pęcherza. Dziecko będzie płakać podczas oddawania moczu, ponieważ ból w tych momentach jest wzmacniany, mocz ma dziwny zapach. Istnieje ogólne osłabienie, senność, gorączka, czasem wymioty, gorączka.

Niemowlęta powiedzieć o nim nie można, ale starsze dzieci same skarżą się uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu, częste pragnienie, ból po jednej stronie w dolnym boku brzucha lub. Warto zauważyć, że dziewczyny cierpi na choroby w około 5-6 razy częściej niż chłopcy. I wszystkie ze względu na strukturę układu moczowego jest czymś wyjątkowym, infekcja może łatwo wnikać do pęcherza.

Zapalenie pęcherza traktowane w różny sposób, ale zawsze należy zwrócić szczególną uwagę na higienę – zmyć prawo dziecka do wykluczenia hipotermii. Pamiętaj, aby przywrócić system immunologiczny, zrównoważyć spożycie witamin w organizmie. Leczenie rozpoczyna się wcześniej, szybciej można pozbyć się objawów tej nieprzyjemnej choroby.

Co powoduje zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza powoduje zwykle E. coli, w rankingu w drogach moczowych. Wejdzie on cewkę moczową do pęcherza i cewki moczowej. Jest to także niebezpieczeństwo, że spożycie różnych typów gronkowców, paciorkowców, Chlamydia. Bardzo rzadko przyczyną zapalenia pęcherza jest nieprawidłowy rozwój narządów – dróg moczowych, prostaty, cewki moczowej.

Wywołują choroby może odmiedniczkowe zapalenie nerek, i, co dziwne, robaki i owsiki.

U noworodków, zwłaszcza tych urodzonych przed, bakterie mogą dostać się do cewki moczowej jelita grubego, a następnie rozprzestrzenia się przez moczowody do pęcherza moczowego i nerek. U dzieci, infekcja ustępuje szybko, jeśli od razu zacząć leczyć. W przeciwnym razie, nie może być poważne konsekwencje – zmniejszona czynność nerek, a nawet sepsę.

Jak leczyć zapalenie pęcherza

W celu wykrycia choroby po wstępne lekarskie badanie przeprowadzone analizy i posiew moczu. Wyniki bakteriologiczne siewu można uzyskać po 1-2 dniach, ale lekarz może przepisać lek przed uzyskaniem dokładnych wyników tylko na podstawie analizy moczu i inspekcji. Zakażenie układu moczowego jest leczony antybiotykami, ale dlatego, że musisz spełnić wszystkie recepty, nawet jeśli dziecko jest coraz lepiej.

Możesz pomóc dziecku się dobrze, dając mu dużo płynów, jak również, aby przypomnieć mu o opróżnieniu pęcherza bez zwłoki. Zakażenie jest „wyprane” organizmu w sposób naturalny.

W ciągu pierwszych dwóch dni, zwrócić szczególną uwagę na dziecko – jeśli nie lepiej, ponownie wezwać lekarza – być może trzeba będzie zmienić przypisanie. Niemowlęta mogą być nawet w szpitalu przez jakiś czas, dopóki infekcja nie będzie z powrotem w dół. W ciągu pierwszych dni leczenia lepsze dostosowanie resztą złoża. Dobra pomoc i ludowe środki – kąpiele biodrowe z szałwii, rumianku, nagietka. Spacery i zabawy terenowe lepiej odłożyć, z diety, aby usunąć wszystkie ostre, słone i tłuste jedzenie.

Menu powinno zawierać produkty mleczne, mięso, niskotłuszczowe odmiany, owoce, warzywa, zboża.

I pamiętaj, zwykły zwrot „lepiej zapobiegać niż leczyć”. W tym przypadku główną rolę odgrywa higieny: często zmieniać bieliznę dla dzieci, umyć pod prysznicem i umyć mydłem i dzieci. Hartowane dzieciak, silna odporność i chronią go przed wieloma chorobami.

Share →