Zapalenie ucha środkowego leczone antybiotykami

Zapalenie ucha środkowego leczone antybiotykami

Zapalenie ucha nazywa otitis media. W diagnostyce dobrej wygląd (zapalenia przewodu słuchowego) i zapalenia ucha środkowego (zapalenie błony bębenkowej i ucha środkowego). Zapalenie ucha zewnętrznego objawia się bólem w uchu, gorączka i traktowane, jako zasada, prasowanie, fizjoterapii i witamin, w ciężkich przypadkach z antybiotykami.

W leczeniu zapalenia ucha zewnętrznego dają dobre gazy efekt turundy z alkoholem, jak również do prania furacillin i 3% alkoholu borowy. Suche powietrze przyczynia się do łagodzenia bólu i jest bardzo skuteczny w leczeniu zapalenia ucha zewnętrznego.

Gdy zapalenie ucha środkowego występuje uszu, pieczenie, utrata słuchu, podwyższona temperatura ciała, w niektórych przypadkach, może być wydzielina z ucha lub surowiczego charakter ropny. Leczenie zapalenia ucha środkowego zazwyczaj wiąże się antybiotyki, środki odkażające, fizjoterapia, gorący kompres. Na ból jest zalecane, aby pochować w ucho ciepłą borowego alkoholu lub dioxidine, można umieścić kompres alkoholu lub suchej ciepła ciepłe ucha.

Z fizioterpaevticheskogo leczenie jest najbardziej skuteczne solljuks, prądy UHF, narażenie UFO.

Antybiotykoterapia zapalenia ucha środkowego

Czas nie wyleczyć zapalenie ucha środkowego może być powikłany ropne zapalenie ucha środkowego, w tym przypadku nie jest silny ból, uczucie pieczenia w ucha, gorączka, utrata słuchu. W leczeniu ropnych otitis antybiotyków stosuje się w najnowszej generacji szeregu makrolidy i fluorochinolony. Dla najlepszego efektu, można użyć kropli do uszu antybiotyki lub sulfonamidy z. Najskuteczniejsza są Otofa. tsipromed lub sulfatsil sodu.

W ciężkich przypadkach może być konieczne paracentezą (Przebić błony bębenkowej), aby uwolnić nagromadzone ropy i złagodzić objawy.

Opóźnione, undertreated otitis się przewlekły, a następnie zająć się nimi trudniejsze. W leczeniu przewlekłego zapalenia ucha ważnego – przyczepność (aby uniknąć wpadnięcia do ucha wody, nie przeziębić), czy pacjent nie może uniknąć powikłań i utrata słuchu. Podczas zaostrzenia jak najszybciej rozpocząć leczenie, zawiera objawowe, przeciwbólowe i antybiotykoterapii. Ponieważ antybiotyki do leczenia przewlekłego zapalenia ucha środkowego, najczęściej podaje macrofoams. cyprofloksacyna.

azytromycyna. większej przeciwhistaminowy efekt dodany.

Gdy błędnika (zapalenie ucha wewnętrznego), pacjent może skarżyć się na zawroty głowy i złe samopoczucie ciężkim. W tym przypadku, mianowany przez antybiotyki o szerokim spektrum działania, odwodnienia i leczenie objawowe. W czasie leczenia pacjenta jest przypisany do leżenia i ogólnego spokoju w celu uniknięcia komplikacji. Z nieskuteczności metod zachowawczych operacji obróbki jest pokazana na uchu lub obschepolostnaya trepanacji.

Leczenie zapalenia ucha środkowego będzie skuteczna, jeśli jest uruchomiony na czas i przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza.

» zapalenie ucha » Tsipromed » Otofa » Sulfatsil sodu » Macrofoams » Cyprofloksacyna » Azytromycyna

Share →