Zapalenie ucha środkowego

Zapalenie ucha środkowego

Zapalenie ucha środkowego – powszechne i niebezpieczna choroba, zwłaszcza u dzieci. Wszystkie elementy ucha środkowego są dotknięte rozwoju zapalenia i przystąpienia zakażenia ropne.

W przypadku braku terminowego i prawidłowego leczenia rozwija poważne powikłania – trwałą utratę słuchu. Ostra sam stan, który powoduje zapalenie ucha środkowego – jest to zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu i innych powikłań wewnątrzczaszkowych. Te choroby są śmiertelne.

Najczęściej te dzieci cierpią w wieku przedszkolnym. Ponieważ cechy struktury ucha środkowego dzieci są przyciągane do procesu zakaźnego, do 7 lat 90% dzieci była chora na zapalenie ucha środkowego. Ważne jest prowadzenie leczenia w odpowiednim czasie, co pozwala zatrzymać proces i uniknąć poważnych powikłań i skutków długoterminowych.

Jama ucha środkowego komunikuje się z nosogardzieli przez słuchowej (trąbki) rury. Jego zadaniem jest z jednej strony odpowiednią wentylację jamy bębenkowej i wyrównać ciśnienie, az drugiej do drenażu ucha środkowego. W przypadku zmian zapalnych w błonie śluzowej nosa i jamy nosowej gardła (wewnętrzny) wylot rury jest zablokowane.

Wynika dwa vzaimousugublyayuschih patogenezy: z jamy bębenkowej płyn spływa nie nosogardzieli, a powietrze z górnych dróg oddechowych nie spaść z nosogardła do jamy bębenkowej. To powoduje zatrzymanie płynów i rozwoju zapalenia ucha środkowego. Brak wentylacji jamy bębenkowej (ciśnienie w jamie bębenkowej wyrównane) wyjaśnił objaw «zaduch» uszy i utrata słuchu. Jak wspomniano wcześniej, najbardziej narażone na tę chorobę dzieci, które mają auditory rura jest krótki, łatwo przenika do zakażenia jamy bębenkowej.

Również dzieci błony śluzowej jamy bębenkowej, nie jest w pełni rozwinięty, jest pożywką dla patogenów.

Bardzo często, ucha środkowego dzieci multimedialne są źle, jeśli tam wzrosty migdałka gardłowego (migdałki) lub proces zakaźny w zatokach. Zapalenie ucha środkowego i choroby, wspieranie ich rozwoju, dzieci powinny być niezwłocznie i odpowiednio, jak to możliwe, w celu uniknięcia nawrotów i powikłań.

U dorosłych mechanizmu choroby może być śledzone, w niektórych przypadkach. Na przykład, w czasie długiej podróży powietrza poniżej zewnętrznego ciśnienia atmosferycznego niż ciśnienie w jamie bębenkowej. Jak połykać śliny w ustach trąbki słuchowej otwarty, powietrze kierowane jest do jamy bębenkowej, wyrównania ciśnienia i «zaduch» Przechodzi uszu.

Mechanizm sprzężenia zwrotnego występuje w głębokim nurkowaniu: bo to jest wymagane z zamkniętym nosem do pompowania powietrza do jamy bębenkowej, aby zneutralizować nadmiar ciśnienia zewnętrznego i pozbyć się dręczącego bólu w uszach ze względu na bębenkach stresu.

Poza dzieciństwa istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do rozwoju zapalenia ucha środkowego: obecności chorób przewlekłych, zmniejszenie odporności, hipotermii.

W ostrym zapaleniu ucha środkowego mediów nieżytowe (Tubo-zapalenie ucha, zapalenie evstaheit) jest to uczucie «zaduch» uszy. Pacjenci twierdzą, że mówią «od cylindra» i usłyszeć jego głos trudno «w mojej głowie» (Autoakuziya). Ból i inne objawy nie są przestrzegane jasne. Czasami, przy przełykaniu śliny lub dmuchanie nosa «zaduch» z upływem czasu.

Ponieważ choroba rozwija się po SARS, potem objawy przeziębienia są objawy zapalenia ucha środkowego. Wkraplanie zwężający naczynia nos może zostać usunięta z jamy ustnej gardła obrzęku rury słuchowego i w ten sposób zwiększyć wypływ płynu i wentylacji. Z biegiem czasu, dołącza chorobotwórczą mikroflorę i rozpoczyna proces ropny.

Ropne zapalenie w jamie bębenkowej przyczyn ropne zapalenie ucha środkowego. Choroba ta charakteryzuje się «strzelanie» earaches, gorączka do 38 0 C. Z czasem przerwy obornika błony bębenkowej, zaczyna ucha «płynąć»Oraz ból i gorączka może być zmniejszona.

Częściej u dzieci, ze względu na specyfikę struktury ucha środkowego i często proces ropny może rozwijać się w dzień lub dwa. Dziecko często płacze, krzyczy, trzymając w ucho, nie może spać. W takich przypadkach, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

Często zapalenie ucha środkowego może prowadzić do przewlekłego procesu, a tym zwiększone ryzyko powikłań w przyszłości.

Klej zapalenie ucha środkowego (klej zapalenie ucha środkowego) – wynikiem często powtarzające się zapalenie ucha środkowego. Choroba ta charakteryzuje się blizn i zrostów w jamie bębenkowej, ponieważ co «są zamknięte» kosteczek słuchowych i stopniowo zmniejszana słuchu. W takich przypadkach, pomoc w przywróceniu słuchu tylko działanie.

Powikłania zapalenia ucha środkowego

Ostre nieżytowe zapalenie ucha (Tubo-otitis) bez odpowiedniej obróbki w krótkim przedziale czasowym, prowadzi do rozwoju ropnym zapaleniu ucha środkowego. Ostre ropne zapalenie ucha środkowego z kolei może doprowadzić do zerwania błony bębenkowej, uszkodzenia nerwu słuchowego, utrata słuchu.

Jednym z poważnych powikłań ostrego, ropne zapalenie ucha środkowego jest zapalenie wyrostka sutkowatego (Zapalenie błon komórek wyrostka sutkowatego). W takich przypadkach, jest pokazany chirurgii awaryjnego. Zagrażającą życiu komplikacją jest penetracja ropy w jamie czaszki.

Opracowany ropne zapalenie opon mózgowo-. które mają wysoki wskaźnik śmiertelności.

Z tego wszystkiego można stwierdzić, że wszystkie ostre stany powinny być natychmiast leczone pod nadzorem specjalisty.

Częste powikłania, niewłaściwe leczenie może prowadzić do przewlekłego procesu. Przewlekłe zapalenie ucha – Choroby trudnolechimie, które prowadzą do strat i zmniejszenie jakości życia słuchu. W większości przypadków konieczne jest wykonanie złożonej operacji zapisać pacjenta z ciężką chorobą.

Leczenie zapalenia ucha środkowego

Media nieżytowe zapalenie ucha środkowego i może być traktowany w warunkach ambulatoryjnych – zwężające użyciu aerozolu do nosa i spada do 5-7 dni (nie więcej!) do 4 razy dziennie. Wskazane jest, aby korzystać z gumy do żucia po posiłku, więc podział dużych ilości śliny zwiększy częstotliwość jej połykania i połykania pomaga «otwarte» Rura słuchowe.

Bo to jest wymagane przez siebie «oczyszczone»Gdy ostrza zaciskany wstrzyknięto do jamy nosa, gardła i powietrze do nosa. Kliknięcie w uchu mówi pomyślne Płukanie, co jest wyraźną oznaką zdrowienia. Nie możemy zapominać, że w czasie choroby jest lepiej ograniczyć się od chodzenia i sklepu «dom» Tryb.

Ropne zapalenie ucha środkowego – sytuacja nadzwyczajna. Rozwiązanie tego problemu (zwłaszcza u dzieci) o odroczeniu «jutro» nie może, więc musisz udać się do lekarza o każdej porze dnia (zwykłe szpitale). W czasie obróbki wskazane jest, aby wprowadzić zewnętrznego kanału ucha turunda nasączonej borowy alkohol, aby zwiększyć przepływ krwi w lokalnych tkankach.

Ucho powinno być ciepło, aby uniknąć niekorzystnych skutków (czyszczenie uszu) i przedostawaniu się wody.

Zaleca się stosowanie leków anty-alergiczne wewnątrz i pić więcej płynów. W szpitalu będzie Ty lub Twoje dziecko jest przypisane do antybiotykoterapii, «zakraplacz»Nie wyklucza konieczność wykonywania małą operację – paracentezą.

Paracenteza – wykonać mikroskopowy przekrój bębenka spłynie ropa z produkcji ucha. Ulga po tej manipulacji mogą wystąpić w ciągu kilku minut, a następnego dnia do normalnej temperatury ciała. Z prawidłowego i terminowego leczenia ropnego zapalenia ucha wtórnego można zapomnieć na zawsze.

Wszystkie przewlekłe zapalenie ucha mają utrzymujące się, «niepozorny» Objawy i utrata słuchu postępuje i proces patologiczny oddaje tkankę kości skroniowej. Dlatego też tacy pacjenci często muszą wykonywać odkażające (czyszczenia) operację. Ich duża ilość, ale nowoczesne techniki i wykwalifikowanych specjalistów (lekarzy) są w stanie rozwiązać bolesnych stanów z zachowaniem słuchu, a nawet z jego odzyskania.

Zapobieganie zapaleniu ucha środkowego

Bardzo często, otitis media spowodowane przeziębieniem, a tym samym jego leczenie objawowe zapobiega rozwojowi choroby ucha środkowego. Wystarczy użyć leki zwężające naczynia do nosa, aby zmniejszyć obrzęk błony śluzowej nosa i tym samym usunąć blok z ust słuchowej rurki gardła.

W celu uniknięcia rozwoju procesów ropnych u dzieci do rozpoczęcia leczenia chorób, które przyczyniają się do początku nośnika ropne zapalenie ucha środkowego. Jest to konieczne, aby poradzić sobie z zimnym, zapalenie zatok, co często konieczne jest usunięcie adenoid przyrosty w gardle. Nawet prawidłowe dmuchanie nosa pozwoli niektóre chronić się – należy poprosić dziecko, aby dmuchać powietrze i przemian zaciskać pierwszym jedną dziurkę, potem drugą.

Dmuchanie nosa przez oba nozdrza, gdy często ściskając oba nozdrza prowadzi do potęgują zainfekowane śluz w trąbki słuchowej. Jednak najlepszym profilaktyki w pierwszych znaków ostrzegawczych będzie wizyta u lekarza.

Share →