Zaparcia w ciąży

Zaparcia w ciąży

Zaparcia w ciąży Nie rzadkie zjawisko, ale nie będzie go w celu zdrowego dziecka. O zaparciami w czasie ciąży są bardziej świadomi, być może, te kobiety, które były już w ciąży. W ciągu dziewięciu miesięcy ciężarnej oczekiwania dla różnych zmian w organizmie.

Jednak jako, matka musi poświęcić się dla dobra komfortu i zdrowia nienarodzonego dziecka.

Hemoroidy, bóle głowy, krwawienia z nosa, nudności, obrzęki, nadciśnienie, drgawki i skurcze mięśni, uczucie ciężkości w żołądku, krwawienie z nosa, żylaki kończyn dolnych, zmiany w smaku i zapachu – nie jest to pełna lista, co może czuć się zarówno w czasie ciąży. Zaparcia w ciąży to jeden z tych testów, które leżą na los matek cierpliwość.

Zaparcia w ciąży

Należy pamiętać, że zaparcia u kobiet w pierwszych etapach tego warunku jest spowodowana przez działanie progesteronu. Progesteron Jednym z głównych żeńskich hormonów płciowych. Czasami nazywa hormon ciążowy, a jego działanie ma na celu zapewnienie normalnego przebiegu ciąży, rozluźnienie mięśni macicy skurcze macicy, podczas gdy dla całkowitej restrukturyzacji systemów i organów matki. I macicy i jelita grubego unerwione przez nerw, tym samym w tym samym informacji nerwowej. Dlatego aktywna perystaltykę jelita grubego i odbytnicy wpłynie negatywnie na spokojny zrelaksowany stan macicy.

Sprytna natura zadbała o progesteronu, że relaks relaksuje macicy i jelita grubego. To jest pierwszą przyczyną zaparć w ciąży .

Zmniejszona perystaltyka jelita grubego i odbytnicy spowalnia upływ stolca przez niego. Prowadzi to do zwiększenia wchłaniania wody przez błonę śluzową jelit, kał się gęsta. Jest to druga przyczyna zaparć w ciąży .

Następnie w drugiej, a zwłaszcza trzecim trymestrze ciąży macicy staje się duże, zajmują dużą przestrzeń w jamie brzusznej. Wskutek rozerwanych narządów wewnętrznych kobiety. Moczowodu okluzji, co prowadzi do zastoju moczu wewnątrz, a następnie w nerkach. Prasa wzrosła w wielkości i macicy światła odbytnicy.

W wyniku obniżenia drożności stolca. To trzecia przyczyna zaparć w ciąży .

Czwartą przyczyną zaparć w ciąży powinny być traktowane jako naruszenie diety w czasie ciąży. Jak już wspomniano powyżej, zmiany hormonalne w organizmie matki spowalnia wspierania pokarmu i kału pokarmowego. Istnieją wszelkie przesłanki do zintensyfikowania działań intraintestinal flory.

Rozkładu białek jest gromadzenie gazów, indol, skatol, siarkowodór w jelitach. Oprócz zaparcia kobiety ciężarnej dręczonego nieprzyjemnego subiektywne odczucie wzdymania w żołądku, wzdęcia, wzdęcia, a nawet nasilenia bólu. Dlatego należy ograniczyć ilość białka żywności (mięso, groch, fasola, fasola, ser, twaróg).

Niektóre kobiety mogą doświadczyć pewnego enzymu, wrodzony niedobór chorób przewlekłych przewodu pokarmowego. W czasie ciąży, mogą eskalować i stać się jedną z przyczyn zaparć w ciąży.

Praktycznie wszystkie z tych czynników w czasie ciąży zaburzenia trawienia prowadzi do powiększenia tarczycy, czyli puli zakłócenie „dobrych” i wzrost mikroorganizmów chorobotwórczych warunkowo flory.

Jak chronić się przed zaparciami w czasie ciąży?

Biorąc pod uwagę to wszystko, trzeba nauczyć się, co zrobić, aby chronić przyszłe matki takie nieprzyjemne i nie zdrowe, jak zaparcia podczas ciąży. Pierwszą rzeczą, że każda kobieta powinna wiedzieć profilaktyki zaparcia podczas ciąży. organizacja właściwa dieta, czyli dieta w czasie ciąży. Trzeba „Prasa” na świeżych owoców i warzyw. Zawierają wiele włókien. Która nie jest absorbowana przez organizm, lecz tworzy stolca, które są łatwiejsze i szybsze do przesuwania jelita. Dużo błonnika znaleźć w otrębów chleb, biały chleb posiada stosunkowo mało błonnika.

Cenne dla zapobiegania ciąży zaparcia podczas chleba żytniego, lepsze wczoraj, trochę nieświeże.

Napój nie jest dużo, ale wystarczająco często, w małych porcjach, zwłaszcza świeżych soków. Ale nie pić więcej niż 1,5 litra dziennie, więc można stworzyć zwiększone obciążenie nerek, nie należy używać w każdym przypadku, sody, nawet wody mineralnej. Zaparcia w ciąży, tak promuje wzdęcia, a teraz woda gazowana.

Słodkie napoje gazowane w ogóle niebezpieczne.

Drodzy przyszłych matek, nie spieszą się do przyjmowania leków na zaparcia. Każdy z nich może mieć wpływ na stan dziecka. Dlatego przed ich zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Nie angażują się w samoleczenia.

Pamiętaj, aby jeść jogurt i produkty mleczne. najlepsze domowa kuchnia – to świetny sposób na zapobieganie dysbioza, a więc zaparcia podczas ciąży. Jeśli zaparcia nękane przez dwa, trzy lub więcej dni, można użyć oleju rycynowego. W szklance ciepłego mleka używane 1-2 łyżki oleju rycynowego.

Prawidłowe odżywianie opieki matki jest jednym z najważniejszych czynników, które zdarzają się zaparcia u niemowląt. lub będzie rzadkością.

Podoba się? Podziel się ze znajomymi:

Share →