Zaparcia w ciąży

Zaparcia w ciąży

Oczekiwanie na dziecko – szczególny czas w życiu każdej kobiety. A w tych miesiącach jest szczególnie ważne, aby uniknąć raf i ukryte prądy, które mogą powoli szkodzić nie tylko ty, ale również „okruchy-pasażera” na pokładzie. Oprócz radości oczekiwaniu ciąży dziecko jest silny stres dla organizmu matki, ponieważ wszelkie zmiany w naszym systemie rozrodczość związane przede wszystkim układ nerwowy i hormonalny, co powoduje silną reakcję na stres. Jednym z najczęstszych skutków stresu i zmiany hormonalne w organizmie jest zaparcia u kobiet w ciąży, które dotyka ponad 60% młodych matek. Niestety, zaburzenia jelit – nie tylko źródłem dyskomfortu tymczasowego, ale również poważne zagrożenie dla normalnego przebiegu ciąży, może nawet doprowadzić do awarii, zwłaszcza u kobiet w wieku krytycznego lub tych, którzy już mieli problemy w ciąży.

Aby wyeliminować ryzyko i uniknąć nieprzyjemnych odczuć, trzeba najpierw ustalić przyczynę.

Dlaczego mam zaparcia w ciąży

Podczas ciąży ciało kobiety przechodzi szereg zmian, które stwarzają dogodne warunki do zakłócenia normalnego funkcjonowania jelit:

 • Progesteron jest niezbędny do utrzymania ciąży, relaksujący wpływ na mięśnie gładkie macicy i jelita.

  W rezultacie staje się słaby jelita oraz przepływ masy żywności spada.

 • Zmniejszoną wrażliwość na zakończeniach nerwowych w jelitach na różne bodźce. Jest to konieczne, ponieważ jelita macicy i są powiązane nerwy i pobudzenie może zwiększyć jelit tonu matki.
 • Wraz z rozwojem płodu oraz wzrost objętości macicy znacznie zmienić położenie narządów wewnętrznych w jamie brzusznej: dwukropek wyciska ciężarną macicę, i dlatego często mają problemy z jelit, w tym zaparcia.
 • W wyniku powolnego postępu treści jelitowej większa ilość płynu wchłanianego nawet w jelicie, co w stolcu stają się suche i szczelne.

  Wzmacnia procesy rozkładu i fermentacji, wzrost bakterii patogennych i wytwarza substancje toksyczne dostają się do krwi. Z jednej strony, co zwiększa obciążenie wątroby, które powinny neutralizować toksyny i inne – dostawa toksyn do narządów i tkanek daje im pracę, powodując pogorszenie się zdrowia, drażliwość, zmęczenie, obniżenie aktywności psychicznej i fizycznej, zmiany ciśnienia i tętna.

 • W związku z ciążą, gdy wszystkie narządy i dlatego „usługa” z dwóch, dodatkowe obciążenie w postaci toksyny powoduje, że korpus do granic możliwości. W obecności przewlekłych zaparć nie jest uczucie ciężkości w żołądku, dudnienie i wzdęcia, zły smak w ustach, pokrytego języka.

  Skóra traci swoją elastyczność, staje się zwiotczała, z żółtawym odcieniem. Przerw pozostałego układu pokarmowego, w tym przewodu żółciowego, zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy i innych. Dodatkowo, zaparcia ciąży wywołuje niepotrzebnych prób defekacji może powodować szczeliny odbytu, hemoroidy i kobiety w ciąży powodują wzrost macicy ton i groźba przerwania ciąży!

 • Dlaczego jesteśmy milczy

  Problem zaparć w ciąży jest bardzo delikatna, więc często kobieta przez długi czas nie iść z nią do lekarza, i starają się radzić sobie na własną rękę. Jest to szczególnie widoczne w tych, którzy cierpią na zaparcia i przed ciążą i przyzwyczajonych do korzystania z różnych środków przeczyszczających, w tym leków. W związku z tym kobieta w ciąży uważa, sytuacja jest całkiem normalne dla siebie i nie iść do lekarza o pomoc. Jednak zaparcia i poza ciąży nie mogą być traktowane jako nieszkodliwe rany. Powolne ruchy jelit stwarza korzystne warunki do rozwoju wielu chorób, nie tylko w jelitach, a także w całym ciele. I w okresie ciąży, wszystkie szkodliwe czynniki, które działają na korpusie przyszłej matki bezpośrednio lub pośrednio wpływa na stan płodu.

  Większość leków przeczyszczających nie jest zalecany dla kobiet w ciąży do podjęcia: w niektórych przypadkach jest to po prostu niebezpieczne dla dziecka.

  Bezpieczne wyeliminować zaparcia w ciąży

  Proste środki zapobiegania zaparciom w ciąży – regularne zbilansowana dieta, bogata w błonnik. i pokazać rozsądne ćwiczenia. Wszelkiej aktywności fizycznej zwiększa tonu ciała zwiększa dostarczanie tlenu do tkanek, wzmacnia mięśni, co z kolei korzystnie wpływa na funkcjonowanie jelit.

  Dla prawidłowej ciąży wymaga, aby przyszła matka zdominowany pożytecznej mikroflory okrężnicy (bifidobakterii i bakterie kwasu mlekowego), ma działanie ochronne. Zakłócenie normalnego składu mikroflory jelitowej dodatkowo zaostrzyć zaparcia u kobiet. Niestety, cierpienie i nienarodzonego dziecka, ponieważ jest ona zamieszkana przez bakterie jelitowe matki.

  W leczeniu zaparcia i normalizacji flory jelitowej u kobiet w ciąży i małych dzieci jest najlepsza laktuloza. W jego wpływ na organizm, jest bardzo podobny do substancji wyizolowanych z mleka matki i nazywa się w swoim czasie „czynnika bifidus”. Preparat oparty na laktulozy, zwany LAKTUVIT.

  LAKTUVIT można bezpiecznie stosować u kobiet w ciąży i matek karmiących oraz dzieci od pierwszych dni życia! Lek działa miejscowo w okrężnicy i jest idealną pożywką dla pożytecznych bifidobakterii i bakterii Lactobacillus. Szybko usuwa toksyny i chorobotwórcze mikroby i wyzwala naturalną perystaltykę.

  LAKTUVIT delikatnie uwalnia jelita i przywraca normalną pracę! Lek zapobiega wchłanianiu substancji odżywczych oraz witamin, co jest szczególnie ważne w czasie ciąży!

  WAŻNE! LAKTUVIT eliminuje zaparcia u kobiet w ciąży, a jednocześnie pomaga dziecku się urodzić w naturalny dla niego mikroflory jelitowej

  LAKTUVIT nie uzależnia, jednak, jeśli to konieczne, może się studia i przez długi czas.

  Share →