Zaparcia w ciąży, co robić?

Zaparcia w ciąży, co robić?

Zaparcia w ciąży to bardzo powszechny problem, że cierpi co druga kobieta w ciąży.

Zaparcia nazywa rzadko (mniej niż 3 razy w tygodniu) lub suche i twarde stolce.

Podczas uruchamiania zaparcia podczas ciąży?

Najczęściej pojawiają się one w okresie od 16 do 36 tygodni, ale możliwość ich wystąpienia, a na początku ciąży, a tuż przed porodem.

Zaparcia w ciąży wystąpić z wielu powodów, z których głównym jest to zmiany hormonalne, co prowadzi do zmniejszonej aktywności jelit, macicy i ciśnienia na przewodzie pokarmowym.

Zaparcia zazwyczaj ustępuje po porodzie, chociaż istnieje również tak, że najpierw następuje po urodzeniu, jako zasady, w związku z zaparciami, w obecności krocza w czasie porodu i hemoroidy.

Jak niebezpieczne zaparcia podczas ciąży

Niebezpieczne zaparcia podczas ciąży?

Wyjątkowo niebezpieczne. Jeśli zaparcia zaburzenia mikroflory jelitowej, mikroorganizmy i są one w stanie przenikać z jelita do dróg oddechowych, mogą zakażać genitalia, powodując zapalenie pochwy.

Zaparcia w ciąży ryzyko powikłań septycznych w czasie porodu i po porodzie, ryzyko macicy po porodzie, to hemoroidy w czasie ciąży, ryzyko porodu przedwczesnego.

Biorąc pod uwagę jak zaparcia wpływać na przebieg ciąży, konieczne jest, aby je leczyć.

Zaparcia we wczesnej ciąży

Są zaparcia podczas ciąży w pierwszych etapach?

Tak, istnieje i ma naukowego wyjaśnienia.

Na początku ciąży zaparcia występuje pod wpływem wysokiego poziomu progesteronu, hormonu, który utrzymuje ciążę. Ważne jest, jak jest we wczesnym stadium, wiele kobiet, niedożywienie i odwodnienie z powodu wczesnej zatrucia.

Oczywiście, takie jak zaparcia leczeniu objawów ciąży nie jest konieczne, ale także łatwy do odnoszą się zarówno do zaparcia i metody jej przetwarzanie jest niemożliwe.

Samodzielne wstrzykiwanie środków przeczyszczających podczas ciąży nie jest bezpieczny, na przykład, same jak każdy ulubiony senesu może spowodować powstawanie wad wrodzonych u dzieci.

Zaparcia w późnym okresie ciąży

Zaparcia w późnym okresie ciąży częściej występuje. Ciężkie zaparcia podczas ciąży nie tylko narusza ogólną kondycję kobiety, powodując uczucie sytości, jelita grubego, ból brzucha, nudności i mogą spowodować przedwczesny poród.

Jako reakcja na zaparcia charakteryzuje się zwiększonym napięciem macicy, zaparcia powoduje zmęczenie, że narodziny aborcja pod groźbą przerwania ciąży może spowodować przedwczesne wyładowanie płynu owodniowego i początek pracy.

Zaparcia są bardzo częste w ostatnich tygodniach ciąży. 38, 39 i 40 tygodni może zostać uszkodzona przez bolesne zaparcie spowodowane faktem, że głowa dziecka zapadał dodatkowo spręża odbytnicy, zapobiegając opóźnień pełnej ewakuacji.

Głównymi przyczynami zaparcia w późniejszych etapach jelita sprężania rosnące macicy, zmiany w hormony o niskiej aktywności fizycznej w okresie ciąży, w szczególności żywności, przyjmowaniem niektórych leków.

Lekarstwo na zaparcia w ciąży

Leczenie zaparcia podczas ciąży jest poważnym problemem, ponieważ niemal wszystkie środki przeczyszczające zaparcia podczas ciąży jest przeciwwskazane.

Większość z nich są szkodliwe dla płodu lub bezpośrednio, ponieważ mogą one powodować wady wrodzone (senesu), albo pośrednio, co może spowodować przedwczesny poród nie tylko powoduje zmniejszenie w jelitach, a także macicy.

Walka z zaparciami w czasie ciąży zaczyna się od dostaw normalizacji. Idealnie, to powinno być to się skończyło. Najważniejszą rzeczą w diecie jest wystarczające spożycie błonnika, co nie zawsze jest możliwe do osiągnięcia, ponieważ w tym samym czasie jest konieczne, aby uniknąć zwiększone wytwarzanie gazu, to jest prawdopodobne, że zużycie tradycyjnych źródeł włókna w dużych ilościach, takich jak świeże owoce i warzywa.

Idealny produkt obecnie uznawane otręby. Pomagają pozbyć się zaparcia podczas ciąży regularne stosowanie 3-4 łyżki dziennie w godzinach porannych. Otręby są sprzedawane w aptekach i często aromatyzowane, co czyni je znacznie bardziej korzystne jako karmy dziennie. Infusion i wywar z suszonych śliwek, suszonych moreli, świeżych (nie starszych niż dzień) jogurt są również idealne lekarstwo na zaparcia.

Wlać 3 łyżki otrąb szklanka kefiru i jeść rano, pół godziny przed śniadaniem, nie tak codziennie i inne leki na zaparcia może nie być konieczne.

Ponadto, musimy co najmniej minimalnego wysiłku fizycznego. Ćwiczenia terapeutyczne, spacery, jeśli to możliwe – Potrzebujesz obowiązkowe.

Dowolny Leczenie zaparć u kobiet w ciąży w przypadkach, gdy dieta nie wystarcza koniecznie wymagają zaangażowania lekarza. Jak leczyć zaparcia w ciąży powinny go rozwiązać, a nie ty sam, ponieważ nie można z łatwością tylko uzależnić się od narkotyków, ale też boli siebie i swoje dziecko.

Tabletki z zaparciami w czasie ciąży może wyznaczyć lekarza, niezależnie w przypadku pogotowia dozwolone korzystanie z niektórych świec. Nie wszystko może być, bez recepty mogą ciąży na wszystkich etapach tych świec z zaparciami w czasie ciąży, jak glicerol (bez dodatków) i świeczki z rokitnika.

Czasami wydaje się, że bezpieczny środek Lewatywa na zaparcia podczas ciąży, ale mocno pobudza jelita, jak również unerwienia macicy i jelita są bardzo blisko, może to być spowodowane przez niebezpieczeństwo kolizji. Z tego powodu w czasie ciąży i zaparcia lewatywa jest malosovmestimymi rzeczy, jest to dopuszczalne tylko w wyjątkowych przypadkach i za zgodą lekarza.

Oczywiście osoby opracowano również szereg różnych metod leczenia zaparć w ciąży. Ale pamiętaj, środków ludowych, zwłaszcza herbaty ziołowe i napary nie mogą być używane bez konsultacji z lekarzem, dużo ziół podczas ciąży niebezpieczne.

Zapobieganie zaparciom w ciąży

Zapobieganie zaparcia podczas ciąży jest wystarczająco dużo żywności błonnika, odpowiednie spożycie płynów, aktywności fizycznej.

Niestety, zaparcia ubezpieczenia w okresie ciąży nie jest najważniejszą rzeczą jest, aby pozostawić sprawy bez uwagi.

Przedstawiamy naszym partnerem – worek sklep online w szpitalu

Share →