Zapewnia krzywdy palenia na organizm dziecka?

Zapewnia krzywdy palenia na organizm dziecka?

Pomimo faktu, że przez wiele lat papierosów postrzegany jako wróg, zdrowia ludzkiego, reklam, filmów, artykułów w prasie i promować wcześniejszą nikotyny styl życia. Dzieci o szkodliwości palenia można mówić bez końca: pokazać studentom różnych filmów, wykłady, dla przedszkolaków wymyślać przedstawienia i skecze, ale palenie piękne ciotki i wujkowie z ekranu telewizora służy zupełnie inny przykład. Papieros stał się częścią modnej obrazu: jest to styl, siła i niezależność.

Nastolatka nie marzy, by stać się stylowe i modne?

Dzieci i papierosy: przyjaźń jest niemożliwa

O tym, jak wpływa na niebezpieczeństwa palenia na organizm dziecka, autorem wielu artykułów w różnych czasopismach medycznych. Jednak niewiele z nich daje naprawdę skutecznych wskazówek. Jak chronić dziecko przed uzależnieniem, jeśli na każdym kroku spotyka się ludzi z papierosem? Jeśli odpowiedź zostanie znaleziona, zostanie on rozwiązany automatycznie i inne problemy związane z chorobami ciała dziecka:

  • deformacje szkieletowe;
  • niedoboru odporności;
  • Rozwój krzywica, i innych.

W okresie dojrzewania (w okresie aktywnego wzrostu) szkielet dziecka nasyconych różnych składników odżywczych, witamin i minerałów, ale szkodliwych toksyn uwalnianych przez tytoń, zniszczyć je. Szkodliwości palenia na organizm nastolatka widać ze szczególną siłą, która objawia się:

  • otyłość;
  • choroby układu oddechowego;
  • gruźlicę;
  • rahitizm;
  • wady serca;
  • Pojawienie się ryzyko zachorowania na raka;
  • całkowita utrata przeciwciał immunologicznych.

Śmierć – nie jest rzadkością: medycyna, istnieją przypadki, w których dzieci zmarły w po długotrwałego narażenia na działanie nikotyny w organizmie, a po dwóch lub trzech papierosów. Przyspieszenie rozwoju wielu schorzeń – namacalne szkodliwości palenia dla młodzieży, ponieważ ich stan zdrowia jest na etapie dojrzewania nie jest silny.

Przekonać słowem i uczynkiem

Nie jest tajemnicą, że dzieci są pozbawione poczucia samozachowawczy, więc nie może w pełni zrozumieć zagrożenia stwarzanego przez wielu złych nawyków. Dlatego przejście od papierosów do leków często zachwyt poważne niezauważone do tych, którzy są nastolatki. Nie są one w stanie w pełni docenić stopień ryzyka, ponieważ wszelkie negatywne przejawy zewnętrzne nikotyny zatrucia jeszcze nie doświadczył. Szkodliwości palenia w okresie dojrzewania, oczywiście, ogromne, ale w początkowej fazie i nie może pokazać się w pełnej mocy. Payback przychodzi później, ale do odzyskania od skutków złych nawyków w młodym wieku nie jest już możliwe.

Dlatego musimy nie tylko rozmawiać z przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym na temat szkodliwości palenia, ale również przez jego przykład nie daje im powód, aby nawet myśleć o tym, jak powtórzyć „wyczyn” rodziców, podnosząc paczkę papierosów.

Być może będzie to interesujące dla ciebie:

Share →