Zapłodnienie in vitro

Zapłodnienie in vitro

Informacje ogólne

Niepłodność – diagnostyka, która jest wprowadzana, jeśli regularne ciąży życie seksualne nie występuje w ciągu 1 roku. Istnieje kilka powodów, które mogą prowadzić do bezpłodności. Musi być bardzo jasno rozumieć, że jeśli jeden z partnerów jest z rozpoznaniem niepłodności nie oznacza, że ​​para nie może mieć dzieci. Oznacza to, że oboje małżonkowie muszą przejść szczegółowe badania i wykwalifikowaną pomoc.

Zgodnie z danymi statystycznymi, ponad 50% z tych zaburzeń jest usuwana przez traktowanie. Co do reszty, jedna z opcji leczenia, które są teraz oferujących nowoczesną klinikę jest zapłodnienie in vitro (IVF).

IVF jest jedną z metod leczenia niepłodności, którego istotą jest to, że zapłodnienia poza organizmem matki i rozwija się w przyszłości. W macicy kobiety przeniósł embrion (zarodek składający się z zaledwie kilku komórek). Dalsze etapy rozwoju płodu występuje w macicy w taki sam sposób, jak w naturalnych zapłodnienia.

Wskazania do zapłodnienia in vitro

1) niepłodność Kobieta:

– jajowodów pathology (zaburzenia struktury, funkcjonowania wskutek anomalii przenoszonych chorób zapalnych narządów miednicy, ciążą pozamaciczną, endometrioza);

– długotrwałym bezskutecznym leczeniu endometriozy i zespołu policystycznych jajników i innych ciężkich chorób kobiecych narządów płciowych.

– Całkowity brak lub zmniejszenie liczby plemników w nasieniu;

– obniżenie jakości nasienia, takich jak mobilność.

Zastosowanie gospodarki jest zalecane tylko dla warunków jest przeciwwskazania do ciąży w ogóle, z uwagi na brak możliwości prowadzenia udanej ciąży

Technika IVF

Istnieje wiele protokołów (schematów) leczenia. Wybór określonego protokołu robi lekarz, na podstawie dokumentacji pacjenta i wyników szczegółowych badań. Główną różnica polega protokołów aplikacyjnych różnych leków i czasu trwania leczenia.

Główne etapy procedury zapłodnienia standardu w warunkach in vitro

1) Stymulacja nadowulacji i monitorowanie rozwoju pęcherzyków w badaniu ultrasonograficznym. Celem etapu dużej liczby dojrzałych oocytów zwiększenia szans ciąży.

2) Pęcherzyk na przebicie i komórki jajowe. Mieszek nakłuwania jest przeprowadzane w znieczuleniu dożylnym i USG. Mężczyzna chory, że dzień mija spermy, która jest przedmiotem szczególnego postępowania przed zapłodnienia lub zapłodnienia.

3) Bezpośrednio sztuczne zapłodnienie. Wykonywane przez embriologii medyczne warunkach laboratoryjnych embriologii. Nawożenie przeprowadza się w jednym z dwóch sposobów: zapłodnienie in vitro, docytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika do komórki jajowej (ICSI). Po raz pierwszy, prostszy sposób na jaja są pożywkę, zawieszenie spermy.

W ciągu 2-3 godzin od jednego plemnika penetruje jaj i nawożenia. W drugim sposobie, sperm wprowadza się do komórki jajowej «ręcznie» za pomocą narzędzia mikrochirurgiczne. Po penetracji jaja plemników jest uważany zarodków.

Zarodki są przechowywane w warunkach sztucznych od 2 do 5 dni. Z pomocą nowoczesnych technologii genetycznych mogą być kontrolowane embrion możliwych chorób genetycznych, a także określić płeć nienarodzonego dziecka.

4) Transfer zarodków. Embriotransfer specjalnym cewniku przez szyjkę 2 dnia 5 po nakłuciu pęcherzyka. Zwykle przenosi 3 zarodków, natomiast pozostałe zarodki narażone kriozamorazhivaniya i mogą być stosowane w dalszych próbach in vitro.

5) Pomoc w fazie lutealnej. Aby zmniejszyć ryzyko samoistnego poronienia po przeniesieniu zarodków do 2 tygodni lekarze przepisujący lek progesteronu.

Po 2 tygodniach kobieta oddaje krew, aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę. W zależności od wyniku dalszego dochodzenia ustala taktykę pacjenta.

Powikłania po IVF

Głównym możliwe powikłania IVF jest zespół hiperstymulacji jajników objawy patologiczne złożone, które mogą wystąpić podczas leczenia używek owulacji.

Ciąża i poród

Jeśli się powiedzie, dalszy przebieg ciąży i porodu, nie różnią się od ciąży naturalnym zapłodnieniu. Zdaniem ekspertów, dzieci poczęte poprzez zapłodnienie in vitro, nie różnią się od innych. Czy to jest miłość i opiekę dostaje kilka razy więcej.

Przecież rodzice czekali na ich urodzenia.

Share →