Zapobieganie robaków jelitowych u dzieci

Zapobieganie robaków jelitowych u dzieci

Dzieci są najbardziej narażone na wpływ na organizm pasożytów. Dlatego konieczne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na zapobieganie robaków u dzieci. Do przeprowadzenia profilaktyki musi najpierw zbadać sposoby łapania robaków.

Zainfekowany przez wszelkiego rodzaju robaków przez dzieci może:

  • brudne ręce, wody, gleby i piasku;
  • kontakt z dziećmi zarażone zwierzęta lub dorosłych;
  • Zakażenie często występuje w macicy dziecko jak pierwotniaki, wirusy, bakterie, drożdżakami i larwy robaków są w stanie przenikać do płodu przez łożysko lub w trakcie przejścia kanału rodnego.

1.5 – W wieku 3 lat, wraz ze zwiększeniem aktywności ruchowej, ryzyko zakażenia dzieci w domu, w przedszkolu, na spacerze, gdy kontakt z przedmiotami zanieczyszczonymi (płeć, buty na świeżym powietrzu, wspólne obszary, zabawki), zewnętrzne (bawiące się na ziemi lub w piaskownicy ), i zazwyczaj w procesie kontaktu ze zwierzętami (czasem na ulicy, domu lub bezpańskie). W tym wieku, zapobieganie robaków jelitowych u dzieci jest koniecznością.

Większość porażenia występuje, gdy niezgodność z elementarnych zasad higieny (Jedzenie brudnych owoców, jagód i warzyw, niemyte ręce, pić surowej wody z naturalnych zbiorników wodnych, a także pływanie w nich).

Od osoby bezpośrednio mogą być przekazywane wyłącznie jaja tasiemca i karzeł owsiki. Larwy robaków przed zakażeniem koniecznie uzyskać w odpowiednim środowisku (wody lub gleby) lub pośredniego hosta dla dojrzewania.

Zakażenie prowadzi się w chwili wejścia do ciała larwy dzieci lub jaj robaków. W środowisku jaja pasożytów w kale wchodzą zakażonych zwierząt i ludzi. Są one bardzo odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych, są mikroskopijne i może pozostawać żywotne przez długi czas poza żywym organizmie (w fałdach bielizny, na skórze, w glebie, na powierzchni produktów lub przedmiotów).

Po wstrzyknięciu do ust dziecka, robaków jaj, częściowo zniszczony, przechodzą przez agresywnego, kwaśnym środowisku żołądka i intensyfikują swoją działalność w jelitach, gdzie warunki do wzrostu i rozwoju jaj dorosłych najkorzystniejszą. Niemowlęta i dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo podatne na ślimakowego inwazji, ponieważ funkcja ochronna przewodu pokarmowego są wciąż doskonałe.

Zapobieganie robaków jelitowych u dzieci powinna zawierać następujące podstawowe etapy:

  • Przede wszystkim, należy regularnie przeprowadzać zapobiegania robaki u zwierząt domowych (do tego są specjalne tabletki protiparazitni, pożądane jest również, aby być okresowo sprawdzane w klinice weterynaryjnej);
  • Wszyscy członkowie rodziny powinni ściśle przestrzegać zasad higieny osobistej, starając się unikać bliskich kontaktów z dzieckiem, a także jego osobiste rzeczy z kotów, psów i innych zwierząt;
  • upewnić się, że dziecko nie jest odbierany na ulicy lub innych obiektów, nie dotykać zwierząt ulicznych;
  • od najmłodszych lat dziecko higieny osobistej (mycie rąk wodą z mydłem po skorzystaniu z toalety, a i chodzić na ulicy);
  • Co jakiś czas w domu na mokro, umyć wodą z mydłem zabawek, zwłaszcza jeśli rodzina ma zwierzęta, czyste dywany próżniowe, meble tapicerowane i pluszowych zabawek;
  • nie pozwól dziecku niemytych owoców i warzyw, surową wodę ze zbiorników, pół-pieczone mięso i ryby.

W kręgach medycznych, jest przekonanie, że nie ma jednej metody tradycyjnej medycyny nie jest w stanie wyleczyć organizm z pasożytów, ale jest w stanie pogorszyć sytuację. Fakt, że po obróbce robaków w domu, to badania laboratoryjne nie wykrywają obecności pasożytów w organizmie, jednak bardzo często jest to leczenie nie jest i "wydalenie" Robaki pod wpływem środków ludowej z przewodu pokarmowego do innego systemu vnutennih. Oczywiście, jest bardzo trudne, ponieważ do diagnozy i leczenia chorób.

Należy pamiętać, że Przed użyciem jakiegokolwiek narodngo recepty w leczeniu lub zapobieganiu pasożytów powinny skonsultować się z lekarzem.

VKontakte Koledzy My World FaceBook Twitter

Share →