Zaprojektować pokój dziecięcy dla dwójki dzieci

Zaprojektować pokój dziecięcy dla dwójki dzieci

Myśląc poprzez projektowanie pokoju dziecięcego dla dwóch dzieci w pierwszej kolejności należy odróżnić dwie główne strefy: strefę osobistą przestrzeń dla każdej strefy dzieci i spędzać czas razem.

Dzieci z małej różnicy wieku łatwo dostać się w tym samym pomieszczeniu. Jeżeli różnica wieku jest więcej niż dwa lata, a następnie atmosferę pokoju powinny uwzględniać życzenia każdego, tak, że żadne z dzieci nie czuje się zlekceważony.

Pokój dziecięcy dla dwójki dzieci powinny być obowiązkowe, w celu stworzenia jednej wspólnej przestrzeni. Przestrzeń ta może stanowić zbiór prostopadłych do siebie miejsc, część sportowych i innych mebli.

Meble w przedszkolu dla dwójki dzieci

W zależności od wielkości pomieszczenia i różnicy wieku dzieci, istnieje wiele możliwości umieszczenia mebli. Oczywiście, głównym meblem w przedszkolu jest łóżko. Oferujemy kilka wariantów Łóżka:

  • Dwa klasyczne łóżko. Twin łóżka są wygodne, że mogą tworzyć miejsca wspólnej dzieci. Również z tych łóżek dzieci będą czuć się równi. Wariant z dwoma łóżkami odpowiednich tylko dla pomieszczeń o dużej powierzchni, takich jak rozmieszczenie mebli zajmuje całą przestrzeń;
  • łóżko piętrowe. Ta opcja łóżeczka dla dwóch są często, ponieważ zajmuje niewiele miejsca i jest atrakcyjne dla większości dzieci. Łóżeczko dla dwójki dzieci powinny kupić dzieciom w wieku powyżej 5 lat, z łatwością mógł zejść z górnej pryczy w nocy.

    Top Złoże jest zwykle umieszczony starszych dzieci, ale w niektórych przypadkach odwróconym przykładzie wykonania jest możliwe. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę charakter i temperament dziecka, tak, że nie czuł się obrażony lub zlekceważony na dole łóżka piętrowe;

  • dwa łóżka na poddaszu dla dzieci. Ta opcja jest umieszczanie mebli jest idealny do pomieszczeń małych dzieci. W tym przypadku, każde dziecko ma swoje własne łóżko i oddzielną przestrzeń prywatna, może wyposażyć do gustu.

Równie ważne w projektowaniu pokoju dziecka dla dwójki dzieci jest organizacja miejsca pracy dla każdego dziecka. Każdy powinien mieć własne, odizolowane od innych dzieci, miejsce do nauki. Loft łóżko najlepiej rozwiązuje problem.

Biuro, znajduje się na pierwszym poziomie w łóżku-loft oszczędność miejsca w pokoju i tworzy osobny prywatną przestrzeń dla dzieci.

W dużej sali można zorganizować dwie tabele przy oknie. W małym pokoju, można użyć jednej tabeli, oddzielonych przegrodą.

Pokój dziecięcy dla dwójki dzieci różnej płci

Należy również przemyśleć projekt pokoju dziecięcego dla dwóch dzieci różnej płci. Należy pamiętać, że brat i siostra musi nie osiedlenie później niż jedenaście lat. Albo ich wspólne dziecko musi być zamieniony na dwóch niezależnych stref oddzielonych mebli lub ściany.

Wystrój pokoju dla dwójki dzieci różnej płci musi, przede wszystkim, w miarę możliwości, aby zaspokoić potrzeby każdego dziecka, które różnią się nawet w wieku 5-7 lat. Rodzice powinni dać każdemu dziecku możliwość uczestniczenia w projektowaniu swojej przestrzeni osobistej.

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Wielu rodziców zastanawia się, jak udekorować pokój dziecięcy, zwłaszcza gdy dziecko mieszka w więcej niż jednym pomieszczeniu. Dekorowanie pokoju dziecka, bardzo różni się od dekoracji pokoju rodziców. Psychologowie oferują opcje takie ozdoby dziecko:

  • wystawa rysunków i rzemiosła dla dzieci;
  • Meble z wizerunkami ulubionych bohaterów dzieci;
  • tapety tematyczne;
  • dart board lub magnes na ścianie.

Dzieci są najbardziej cenione elementy wystroju, które można zobaczyć, dotknąć, farby lub nawet złamać. Planowanie pokoju dziecięcego dla dwóch dzieci należy podchodzić ostrożnie, ponieważ wybór mebli i konstrukcji zależy od tego jak dzieci będą się czuć.

Share →