Zastrzyki dzieci

Zastrzyki dzieci

Jak zrobić strzał w pośladek dziecka

Czasami ta prosta manipulacja, jak wykonać strzał w pośladek. można zaufać lekarzowi, czasami okoliczności zmuszają do podjęcia decyzji o tym, więc nauczyć prawidłowo zastrzyki .

Jak domięśniowe

Musisz mieć: eter etylowy lub rektyfikowanego alkoholu etylowego, jednorazowych strzykawek lub zestaw szklanych strzykawek z igłami wielokrotnego użytku podaży, pincety i pewnym sterylizatora.

Aby wykonać jedną wtrysk jeden lek trzeba jedną sterylną strzykawkę i minimum dwóch sterylnych igieł i sterylnych pęsetą. Jeden igły musi być długa i duże – przebić korek fiolki z lekiem w jego opuszczania lub głębokości ampułki. Innym, bardziej cienkie i krótkie igły wstrzykuje.

Miejsce wstrzyknięcia? Najbezpieczniej robić zastrzyki domięśniowe – wszelkie zewnętrzne górne kwadratowych pośladki (jeśli spojrzeć na najlepszych pośladków i każdy z nich psychicznie, podzielony na cztery części, właściwym miejscem jest zawsze w górnym sektorze zewnętrznym).

Jak domięśniowe zastrzyki? Najpierw należy dokładnie umyć ręce mydłem i wodą, przetrzyj je sterylną gazą i wytrzeć z alkoholem. Następnie zebrać szklanej strzykawki lub strzykawki jednorazowej ujawnia opakowanie.

Tłok strzykawki przed wybraniem leki powinny być zawsze wciśnięty aż do zatrzymania. Po tym, korek fiolki lub ampułki końcówki nieujawnionych wielokrotnie przetarł poszczególne kawałki waty nasączonej etanolem. Pierce grube igły, strzykawki zamontowane, korka, butelki lub wyłamać końcówkę ampułki (zrobić to za pomocą sterylnej waty) i zyskuje więcej niż wymaganej ilości leków do wstrzykiwań w strzykawce.

Przy użyciu pincety zastąpienia igły strzykawki gęstej cienkiej igły strzykawki podnoszenia do góry (w pionie), jest odprowadzany z komory powietrza i nadmiaru leku. Weź lewą rękę w grube krotnie całą grubość górnych zewnętrznych kwadratowych pośladki, bardzo skompresowane zagięcia pewni precyzyjne sił pionowych z igły jest zanurzony w pośladek do głębokości 1 cm (jeśli są prawidłowo dobrane i siły docisku musculocutaneous fałdy i igłą dziecko prawie nie czuje ból).

Krotnie oddalenie wolne lewą ręką trzymać strzykawkę, a prawa ręka nacisnąć tłok.

Podawane leki powinny być wystarczająco szybki.

Zużyte strzykawki i igły do ​​podawania innych leków nie można przyjmować. Są one ustawione na bok, tak aby nie mylić z sterylnego zamykania i po podaniu dokładnie przemyto i przygotowano do sterylizacji.

Najlepiej jest, jeśli, po stwierdzeniu zdrowia wtrysku zawodowe, pierwsze samodzielne wstrzyknięcie można wykonać pod jego kontrolą.

Share →