Zdjęcie przepis na ciasto Praga

Zdjęcie przepis na ciasto Praga

Tak więc, w jednym czasie to był wielki tort! Został wymyślony w restoranePraga na Arbat, tym samym ciast kucharz, który wynalazł ciasto Ptichemoloko. Kolejki do tych ciast były długie i ciasta były -vkusnie. Chociaż, muszę pamiętać, że ja osobiście ich nie lubię. Praga dla czekolady i mleka Ptak na mdłe. Ale czas mija, a okazuje się, że w porównaniu z tym, co jest teraz na półkach, to było naprawdę arcydzieło smaku!

To niesamowite, jak trzeba było mieć umiejętności, aby stworzyć takie, ponieważ konieczne było ujednolicenie produkcji, nie wspominając o trybach oszczędzania i pożądany sanitarnych. Dlatego kremy czasu często zawierają mleko skondensowane, i myślę, że niektórzy sceptycznie nich jednak upiec ciasta wyłącznie do smaku, i to jest również ze względu na zapomnianym smakiem! Smak, który pamięta mojego męża i moich znajomych.

Proponuję zatem, aby uchylenie snobizm i piec ciasto jest naprawdę pyszne!

Ciastka potrzebują 6 białko, 6 żółtek 115g cukru, 150g mąki i proszek 25g kakao, 40 g masła.

Ubij żółtka z połową cukru w ​​bujnym bardzo lekki krem.

Białka wzbudzać gęstość.

Dodaj cukier i ubijać innego do takiego stanu.

Wymieszaj żółtka i białka.

Dodaj mąkę, przesiane kakao, wymieszać z łyżką podejmowania ruchu od krawędzi do środka, dokładnie, ale delikatnie.

Zalać 40 g roztopionego masła krawędzi, a następnie chłodzi się do T-ry mieszanki 28-30S.

Przygotowanie masy wlać do wysmarowanej i posypanej mąką formy (23cm).

Piecu w 200 ° C przez pół godziny. Zostawić na grill co najmniej 8:00.

Ponieważ wszelkie pytania, opracowuje: ispekshiysya tort schłodzić w postaci 5 minut, a następnie skręcić na grill i pozostawić na 8 lub więcej godzin w normalnym pokoju (kuchnia). Kratka jest potrzebne do dołu w herbatniki NIE otmokla.

Do śmietany, potrzebujemy 1 żółtko, 20 g wody i 120 g mleka skondensowanego jest cały syrop i 200g masła, torebkę cukru waniliowego i 10 g kakao.

Prawdopodobnie zauważyłeś, że jeśli żółtka posypać cukrem i urlopu (nie bije), tarzali. Zjawisko to jest podobne do tego, jak cukru w ​​owocach, wyciągając wilgoć. Jeśli wymieszać żółtka z mleka skondensowanego, nie będzie to samo.

Tricky cukiernik wynalazł pierwszy wymieszać żółtka z równej liczby CMV wody, a następnie dodać mleko skondensowane.

Mieszaninę następnie umieścić na cichej ogień i gotować, angielski śmietany, osiągnięcia pogrubienie. Jeśli boisz się, aby skorzystać z łaźni wodnej. Gotowane syropu dodaje się w pre-bita masło z cukrem waniliowym.

Należy dodać trochę, ubijając za każdym razem.

Po ubiciu dodać kakao.

Biszkopt pokroić w trzech warstwach i przekładanych kremem.

Posmarować ciasto Marmolada zewnątrz (55) chłodzie.

Ponownie, jest to określone: ​​marmolada rozumie się gęstą papkę cukru i owoce, które można wywołać w różny sposób, na przykład dżem lub marmolady, ale istota jednego wymazu powinny być jednorodne i zestala po pobycie w powietrzu. szczególnie do tych wymagań odpowiadają produktów z moreli.

Wlać szminki czekolady. Czekolada szminki kucharka w domu nie jest łatwe, więc należy używać zwykłych, glazury, dla którego chcesz, aby stopić czekoladę i 60g masła w kuchence mikrofalowej lub w kąpieli wodnej, polać ciasto. Ciasto 120g pudru mało, ale z powodu wypłynie, zrobić z akcji.

Gotowe! Więc co? Pamiętaj?

Ostatnio, w świetle wyszedł wspaniałą książkę Irina Chadeeva Pies i coś jeszcze

Oto co pisze o Irina jego książki:

Etuknigu postanowiłem napisać, kiedy zdałem sobie sprawę, że świat suschestvuetmnozhestvo ludzie, którzy nie wiedzą, jak upiec ciasto. Niestety, bituetmnenie, że pieczenie jest długa, trudna, i rzeczywiście, nie wiadomo chtopoluchitsya. Mogę zapewnić ci się uda! A nie tak jak w sklepie, agorazdo smaczniejsze. W domu możemy sobie pozwolić na wszystko posobstvennomu smak: wybrać dobry olej, najlepsze jagody i owoce, zmniejszyć ilość cukru domowe wypieki nic jak napokupnuyu i szczególnie dobre. Nawet spalone ciasto krawędzi ilikeksa, nie zbyt gładki kształt lub złamania po prostu dodał sharmaizdeliyam własnej gotowania.

Więc piec z przyjemnością, a moje recepty neboytes pomoże Ci zapoznać się z różnymi rodzajami pieczenia iprodolzhit właścicielem udane eksperymenty.

Wśród przepisów Irene na naszej stronie są:

Share →