Zdrowa skóra - zastaw silne i piękne włosy

Zdrowa skóra – zastaw silne i piękne włosy

Różne choroby skóry głowy towarzyszy wiele dolegliwości: świąd, podrażnienie, owrzodzenia, lupy. Ale dla większości ludzi najbardziej nieprzyjemne objawem jest zmiana włosów – utratą, zniszczeniem, utratą światła, powolny wzrost. Uzdrowienia włosów, konieczne jest wyeliminowanie problemów skóry głowy.

Przyczyny porażki głowy

Wszystkie choroby włosów i owłosionej skóry głowy można podzielić na lokalne, uderzona głowy i częste, w którym zmiany chorobowe włosów i skóry jest wynikiem jednej z tych objawów innych tkanek, organów i układów. Ten podział jest bardzo uzależnione, ponieważ wiele lokalnych procesów patologicznych utworzona tylko pod pewnymi warunkami. Tak, łupież, na pierwszy rzut oka, odnosi się do lokalnych zmian na skórze głowy, wywołanych przez grzyby i dysfunkcji gruczołów łojowych.

A pojawienie się dużej ilości łupieżu wkład do niektórych powszechnych zaburzeń metabolicznych, chorób przewodu pokarmowego, niedożywienie, itp

Procesy lokalne

 1. Łupież – duża liczba białawe skalach, które są martwe komórki naskórka.
 2. Nadmierne rogowacenie skóry na głowie – zlokalizowanego pogrubienie warstwy rogowej górnym, który towarzyszy uczucie suchości, tworzenia szorstkiej i nierównej, szkło powiększające, ogniskowe lub rozproszonego łysienia.

  Miejscowy rogowacenie może być objawem Ogólnie, gdy zgrubienie warstwy wierzchniej skóry, nierówności chropowatości obserwowane na całej powierzchni ludzkiego ciała.

 3. Łojotok skóry głowy – naruszenie gruczołów łojowych (zwiększone wydzielanie lub zmian w wydzielinach lepkości), w którym najczęściej cytowane tłustości skóry głowy i włosów, tłustej łupieżu, podrażnienia skóry głowy, z tendencją do czyraki i inne choroby zakaźne i zapalne. Po wyschnięciu łojotok występuje lepkich produktów wydzielania, podział, który jest trudny, w wyniku niedostatecznego skórę nawilżona, wygląda dokręcone, zbyt suche, zwiększając jego podatność na stres, łupieżu, suchej, cienkiej, często ból głowy. Powikłaniem jest łojotok łojotokowe zapalenie skóry – Dzika moczyć, rurki Bańka, swędzące grudki.
 4. Alergiczne zmiany chorobowe w postaci obrzęk, zaczerwienienie, pokrzywka, pęcherzyków, grudek i innych erupcji towarzyszy silny świąd.

  Rozwija się po zastosowaniu kosmetyków (szampony lokalne, maski, balsamy, olejki do włosów), z których część zawierających alergeny.

 5. Otarcia – zakaźne (spowodowane gronkowcem i innymi ropotwórczymi flory), zapalenia mieszków włosowych i gruczołów łojowych w pobliżu. Określony przez tworzenie czyraki, czyraki na dużą wielokrotnością może zwiększyć temperaturę ciała, zaznaczone objawy zatrucia.

  Korzystne czynniki – łojotok, cukrzyca, mikrourazy, niedobory witaminowe, słaba pielęgnacji włosów.

 6. Grzybica (favus, microsporia trichophytosis) – choroba zakaźna wywołana przez grzyby. Wyglądać szorstkie plamy szare lub różowe, których powierzchnia jest w łupinach. Włosy wypadają w plastry lub wyłamać.
 7. Zapalenie skóry głowy po wpływem czynników zewnętrznych (chemicznych, oparzenie termiczne).

  Główne objawy: ból głowy, patrząc łatwo zobaczyć, nadżerka, owrzodzenie, obrzęk, przekrwienie.

Typowe procesy

Aby pokonać prowadzenie skóry głowy:

 • układowe choroby autoimmunologiczne (twardzina, toczeń rumieniowaty);
 • choroby skórne (zapalenie skóry, łuszczyca (na zdjęciu poniżej), rybia łuska, nadmierne rogowacenie);
 • choroby endokrynologiczne (cukrzyca, choroby tarczycy); choroby krwi;
 • choroby metaboliczne;
 • Inne częste choroby.

We wszystkich przypadkach, po zapaleniu, ból głowy zmiany i oznakami zaburzeń włosy, ponieważ narusza normalnego dopływu krwi do mieszków włosowych, więc – i dostarczanie składników odżywczych do włosa. Włosy stają się cienkie, łamliwe, tracą wypadania kolor. A jeśli pogorszenie swoich loków związanych z uszkodzeniami skóry głowy, bez fachowej pomocy jest niezbędne.

Leczenie chorób skóry głowy

Dlaczego boli głowy pomogą ustalić wykwalifikowanego specjalisty – dermatologa lub triholog . Nie angażują się w własnej wartości, ponieważ przyczyny chorób, bardzo dużo, a każdy z nich wymaga innego podejścia: podział preparatów grzybobójczych grzyba mianowany z nadmiernym rogowaceniem – złuszczanie skóry głowy, aby wyeliminować łupież trzeba szereg działań. Trudnym problemem jest leczenie zmian skórnych na tle ogólnych patologii, ponieważ w takich przypadkach konieczne jest zajęcie się do zasadniczej choroby, i nie zawsze jest możliwe.

Bez względu na przyczynę, trzeba będzie zapewnić szczególną ostrożność – używać łagodnych kosmetyków hipoalergicznych do rodzaju skóry i włosów, szampony i maski leczniczych na receptę. Konieczne, aby uniknąć czynników, które mogą powodować uszkodzenia skóry już cierpi: (. Barwiących, trwała i inne) promieniowania słonecznego, żrących chemikaliów. W przypadku większości chorób z dobrym skutkiem mezoterapii skóry głowy – wprowadzenie specjalnego potraktowania „koktajli” śródskórnie w dziedzinie wzrostu włosów za pomocą małych igieł. Mesotherapy pozwala leczyć choroby skóry, takie jak łupież, łojotokowe zapalenie skóry, nadmierne rogowacenie, to w podwyższonej suchej skóry, skłonność do przedwczesnego starzenia się w kontekście choroby.

Skład wprowadził „koktajlu” z mezoterapii lekarza wskazanego indywidualnie i zależy od przyczyn nasilenia zmian, obecność przeciwwskazań do poszczególnych leków.

Oprócz dobrych technik mezoterapii, fizykoterapii (laser pomoc, darsonval, jonoforezy).

Jest to przydatne, aby poprawić własne zasilanie, dostarczają organizmowi witamin, pierwiastków śladowych. Jednakże, w pewnych witamin, a także innych leków, należy skonsultować się z lekarzem. Nieprawidłowo dobrane leki nie tylko pomaga w leczeniu skóry głowy, ale może pogorszyć stan lub spowodować nasilenie.

Share →