Zgaga: przyczyny i leczenie

Zgaga: przyczyny i leczenie

Zgaga i jej objawy – Jest pieczenie, który występuje za mostkiem w nadbrzuszu. Zgaga towarzyszy kwaśny smak w ustach. objętość Przyczyny zgaga z kontaktem ze śluzówki żołądka do przełyku.

Zwykle zwieracza łączący żołądka do przełyku, zapobiega odwrotnej zawartość odlewniczej (żywności i sok żołądkowy). Stan ten nazywany jest refluks żołądkowo-przełykowy, zgaga po zjedzeniu tak – znane wielu zjawisk.

Diagnostyka i leczenie zgagi jest gastroenterolog.

Objawy

Objawami zgagi – Pieczenie i ból za mostkiem – może także do chorób układu sercowo-naczyniowego. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, że zgaga często pojawia się po posiłku, w pozycji poziomej i nachylenia na korzystanie z smażone i tłuste potrawy, przejadanie się.

Objawami zgagi natychmiast usunąć leki zobojętniające sok żołądkowy (leki neutralizujące kwas solny). Odróżnić zgaga z powodu ataku serca, jak to możliwe po otrzymaniu Valodol.

Objawy zgagi są czasami przeszkadzał i zdrowych ludzi: po kwaśnych owoców, po bardzo ostrych przypraw, alkoholu, czarnego chleba.

Objawami zgagi. towarzyszy ochrypłym głosem, trudności w połykaniu i utrata masy ciała sugerują, ciężką chorobą. Regularne objawy zgagi, wskazują na poważne choroby żołądka.

Zgaga i Ciąża

Zgaga w ciąży – Częste. Występuje podczas zapalenia śluzowej po zatrucia i wymioty, na początku ciąży i przy ciśnieniu macicy w żołądku w późniejszych etapach. Zgaga w ciąży pokazano dziennie po posiłkach.

Przyczyny

Przyczyny zgaga związane z rozwojem wielu chorób w przewodzie pokarmowym:

 1. Przepuklina rozworu przełykowego – Przemieszczenie żołądka (lub innego narządu) za pomocą otworu na skutek zaniku. Stałe ciśnienie na membranie spowodowane przez kaszel, aktywność fizyczna wpływa także na wygląd przepukliny i zgaga.
 • Refluksowa przełyku – Towarzyszy rozwoju przepukliny, a niestrawione żywności łatwo przedostaje się do przełyku. W tym przypadku, jest to trudne do przejścia pożywienia przez przełyk, co powoduje równomierne pieczenie i ból.

 • Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy związany ze zwiększoną kwasowość soku żołądkowego tak, – z silnego oddziaływania na przełyku. Poza wrzód żołądka wpływa na ściankę, co spowalnia cały przewód pokarmowy oraz zwiększenie liczby zarzutów żywności.
 • Zgaga często mogą pojawić się zastój pokarmu w żołądku, co jest również związane z owrzodzeniem. Zgaga i odbijanie ostatnio spożywane jedzenie – znak choroby.

  Diagnostyka

  Zgaga powinna być oceniana w leczeniu chorób przewodu pokarmowego: przepuklina, refleksu przełykowego, wrzód żołądka i wrzód dwunastnicy. W tym celu badania endoskopowe, diagnostyka USG, analiza soku żołądkowego, x-ray.

  Leczenie

  Posiłki powinny być z zgaga ułamek: 5-6 razy dziennie bez jedzenia. Wykluczyć z diety zgaga smażone, bulion i przyprawy. Jedzenie powoduje wzdęcia (fasola, mleko, chleb i czarna kapusta) może również towarzyszyć zgaga.

  Przeciwko zgaga pomoże prawidłowy sen i odpoczynek:

  • trzeba spać, tak aby głowa była na wzrost;
 • nie może pójść do łóżka po jedzeniu;
 • Obiad następująco 03:00 spać.
 • Zgaga prowadzenie zdrowego stylu życia, trzeba rzucić palenie, a spożycie alkoholu.

  Medycyna

  Silny zgaga wymaga zapewnienia pierwsza pomoc przełyku. Leki na zgagę łagodzi objawy. Są to środki, oplatają – chronią przełyku z kwasu, leki zobojętniające – neutralizują kwas, zmniejszenia kwaśności soku żołądkowego.

  Najpopularniejsze z tych leków zgaga. Maalox, fosfolyugel, Rennie.

  Tabletki na zgagę również może zmniejszyć produkcję soku żołądkowego. Należą ranetidin, ale używane tylko na zalecenie lekarza, ponieważ niewłaściwe sprzeczne zwiększenie kwasowości soku.

  Zgaga i sody nieraz następnie siebie. Ale w leczeniu zgagi sody może w rzadkich przypadkach, tak aby nie zakłócić równowagi płynów i elektrolitów w organizmie.

  Samoleczenie Zgaga w ciąży leki zabronione. Udziela się zgody na rzadkiego stosowania leków zobojętniających (Gaviscon), a także odbieranie alkalicznej wody mineralnej.

  Share →