Zgaga w ciąży

Zgaga w ciąży

Zgaga jest bardzo częstym problemem u kobiet w ciąży i może męczyć przynajmniej toksykozę. Często wydaje się, że w pierwszej połowie ciąży, ale jest zwykle największe wzrost siły w drugiej połowie. W leczeniu zgagi jest konieczne tylko pod nadzorem lekarza, ale w celach informacyjnych Poprosiliśmy o tym bardziej szczegółowo ginekologa.

Pytanie: Dlaczego występuje ciąży zgaga, nawet jeśli nigdy nie zostało zgaga?

Odpowiedź lekarza: Mechanizm występowania zgagi zawiera trzy punkty. Po pierwsze, progesteron, który jest wytwarzany w czasie ciąży nie tylko zmniejsza napięcie macicy i narządów mięśni gładkich. Tak więc, zwieracz, położony na granicy żołądka i przełyku relaksuje i zabiera jedzenie throw do przełyku. Po drugie, zwiększając ciąży większy rozmiar macicy, która naciska do żołądka, powodując zgaga występuje.

I po trzecie, progesteron zwiększa kwasowość soku żołądkowego.

Pytanie: Uważa się, że zgaga podczas ciąży może wystąpić w przypadku błędu w diecie. Jakie diety w takim przypadku należy wykonać przyszła mama? Jak jeść, jeśli zgaga i zaczął jako środka zapobiegawczego?

Co można i nie może jeść?

Odpowiedź lekarza: Z diety należy wykluczyć wszystkie kwaśnych pokarmów, wody gazowanej, tłustych, smażonych potraw i przypraw.

Pytanie: Niektóre kobiety w ciąży miłość do jedzenia i apetyt pojawia się niekiedy bliżej nocy, ale mówią, że nie ma w nocy jest szkodliwe i że może powodować lub przyczyniać się do dyskomfortu. Kiedy powinien być ostatni posiłek?

Odpowiedź lekarza: Ostatni posiłek powinien być o 2:00 spać. W pozycji pionowej food szybko usuwane z żołądka.

Pytanie: Jak często lepiej mieć zgagę i które części powinny być stosowane?

Odpowiedź lekarza: Gdy muszą często zgaga około 5 razy dziennie, a w małych porcjach. Na przykład, miska zupy podzielona na 2 posiłki.

Pytanie: Czasem kobiety w ciąży próbuje pomóc sobie z roztworem sody, ale lekarze nie polecam ten ośrodek środków ludowej. Dlaczego sody może przynieść szkody dla organizmu?

Odpowiedź lekarza: Nie zaleca Soda z zgaga. Podczas podłączania amoniakalnej z kwaśnej treści żołądkowej kwas węglowy tworzy się, co zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, a po natomiast zgaga wznowiony. Ponadto, podczas wchłaniania dwutlenku węgla we krwi może naruszać równowagi kwasowo-zasadowej.

Pytanie: Leki na zgagę podczas ciąży mogą być podjęte?

Odpowiedź lekarza: Leki zobojętniające: Almagel nieabsorbowalnego, Maalox, Rennie, Taltsid.

Pytanie: Czy są jakieś leki ziołowe, które pomogą uporać się z tym problemem?

Odpowiedź lekarza: Możesz wziąć herbaty ziołowe (rumianek, dziurawiec, olcha).

Pytanie: Co ludowa środki można używać? Może mleka, galaretki, soki, ziemniaki?

Odpowiedź lekarza: Oczywiście, mleko, sok z ziemniaków galaretki i ma właściwości zobojętniające kwas. Są, oczywiście, należy stosować w okresie ciąży.

Pytanie: Jak często pojawia się zgaga podczas pod koniec ciąży? Przechodzi natychmiast po porodzie?

Odpowiedź lekarza: Zgaga w późnym okresie ciąży pojawia się dość często, około 70-90% przypadków. Ale po porodzie znika bez śladu.

Pytanie: Jeśli zgaga boli cały czas, a leki zobojętniające daje chwilową ulgę, nie powiedzieć, czy jest to bardziej poważne problemy z żołądkiem? Nie szkodzi się zgagi w czasie ciąży?

Odpowiedź lekarza: Być może ten mówi o problemach przewodu pokarmowego. Ale dopóki nie ma powodu, będzie istnieć (ciąża) zgaga. Ponadto, niektóre związki zobojętniające kwas sprostać jej trudne. Konieczne jest zgodne z dietą, ruchy jelit (zaparcia wyłączone) diety.

Zgaga nie jest szkodliwe w okresie ciąży i rozwoju płodu.

Pytanie: Możesz zobaczyć wskazówki, które z tym choroby lepiej jest spać na brzuchu, a nie nosić wiele ubrań ograniczający. Czy takie zalecenia? Mogą pomóc?

Odpowiedź lekarza: Tak mocno ściska odzież nie jest wskazane, aby nosić w czasie ciąży. Przyczyni się to do nadmiernego ucisku w żołądku. Ale lepiej spać na plecach, w ciężkich przypadkach – wprowadzenie dwie poduszki w ich głowach.

Odpowiedzi na pytania Sozinova Anna, położnik-ginekolog, staż pracy 11 lat

Data publikacji: 01.02.2012

Literacki edytor tekstu: Petrakov Anastasia

Share →