Zgaga w ciąży: przyczyny i skutecznego leczenia

Zgaga w ciąży: przyczyny i skutecznego leczenia

Zgaga w ciąży: przyczyny i skutecznego leczenia

Zgaga – jest to nieprzyjemne uczucie pieczenia w klatce piersiowej. Wynika ona z wnikaniem kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Zgaga często towarzyszy ciąży iw większości przypadków ustępuje po porodzie.

Główne przyczyny zgagi w czasie ciąży zwiększa ciśnienie w jamie brzusznej, a zmiany stanu hormonalnego organizmu kobiety ciężarnej. W leczeniu zgagi w czasie ciąży pomocą służą do zmniejszenia kwasowości żołądka, środki folk dla zgaga, alkalicznej wody mineralnej, specjalne diety. Szczegóły w leczeniu zgagi i czytać i Jest tam .

Przyczyny zgagi w czasie ciąży

Hormony. W czasie ciąży w organizmie kobiety wytwarza specjalny hormon – progesteron. Progesteron rozluźnia mięśnie wszystkich narządów.

Przejście z przełyku do żołądka pod warunkiem zwieracza przełyku – mięśnie, że umowy i nie przegap kwasu żołądkowego do przełyku. Progesteron promowania rozluźnienie zwieracza, powodując odlewania kwasu solnego z żołądka do przełyku, co powoduje nieprzyjemne uczucie pieczenia występuje.

Zwiększone ciśnienie w jamie brzusznej utworzony przez rosnącą macicy, zwiększa obciążenie na „słabych” przewodu pokarmowego. To przyczynia się do występu żołądka przez membranę (rozworowa). Przepuklina rozworu przełykowego zapobiega zwieracza przełyku do wykonywania jej funkcji i pozwala rzucić kwaśnych zawartości żołądka do przełyku.

Zgaga może pojawić się w pierwszym trymestrze ciąży. Zgaga w ciąży często towarzyszą nudności i wymioty, które występują najczęściej w godzinach porannych. Czasami zgaga utrzymywana przez cały okres rodzenia i zwykle ustępuje po porodzie.

Należy zauważyć, że zgaga – jest głównym objawem choroby refluksowej przełyku (GERD). GERD jest uszkodzenie błony śluzowej przełyku w wyniku częstych wchodzących kwaśnej treści żołądka do przełyku.

Leczenie zgagi w ciąży

Aby pozbyć się zgagi w okresie ciąży, w pierwszej kolejności, kobiety w ciąży powinny być wyłączone z diety tłuste, smażone potrawy, kawa, herbata, napoje gazowane silny. Posiłki powinny mieć małe porcje, 5-6 razy dziennie, w tym samym czasie. Dieta kobiety w ciąży powinna zawierać mleko i przetwory mleczne, chude mięso, warzywa puree.

Po posiłku, zaleca się stać lub siedzieć; w tej pozycji ciało jest mniejsze prawdopodobieństwo na zgagę.

Często zdarzają się w ciąży zaparcia. które również należy unikać. Gdy napięcie wzrasta w zaparciach ciśnienia w jamie brzusznej, przyczynia się do pojawienia się zgagi. Czasami pomaga uporać się z zgaga zsumowanie koniec wezgłowia łóżka, które śpi ciąży (10-15 cm).

Zgaga leki

Najbezpieczniej w leczeniu zgagi w ciąży antacid – środki neutralizujące kwas żołądkowy. Leki zobojętniające sok żołądkowy nie są wchłaniane do krwiobiegu i może wpływać na płód rozwija. Najbezpieczniejszym lekiem jest Gaviscon.

Gaviscon wytwarza się w postaci zawiesiny, który jest podawany doustnie, w ciągu 1-2 łyżeczki po posiłku i przed snem.

Ostre zgaga, która przynosi znaczące dolegliwości w ciąży, a także wykrywania GERD lekarz może przepisać leki, które zmniejszają produkcję kwasu solnego w żołądku.

(Omeprazol, lanzoprazol, ranitydyna). Te leki przepisywane indywidualnie przez lekarza prowadzącego, po dokonaniu oceny oczekiwana korzyść dla matki i potencjalne ryzyko dla płodu. Samoleczenie z tych leków w czasie ciąży jest zabronione.

Leczenie zgagi wody mineralnej

W niektórych przypadkach znaczne odciążenie zgaga podczas ciąży powoduje powitalny alkaliczną wodę mineralną (na przykład Borjomi). Woda powinna być pijany, małymi łykami, gdy pierwsze objawy zgagi (czasem jest butelka wody niezbędne do wykonania). Jest to tani i bezpieczny środek warto spróbować w pierwszej kolejności w obliczu problemu zgagi w czasie ciąży.

Share →