Zgorzel kończyn dolnych

Zgorzel kończyn dolnych

Zgorzel kończyn zgorzel nazywa jej tkanek spowodowane przez czynniki wewnętrzne (cukrzyca, miażdżyca zarostowe) lub przyczyn zewnętrznych (odmrożenia). W zależności od widocznego rozgraniczenia żywej tkanki zgorzel może być suche i mokre. Do tej pory jedynym sposobem leczenia zgorzeli jest amputacji.

Rodzaje zgorzeli

Po wyschnięciu zgorzel kończyn dolnych jest jasno określone granice między widzialnym martwej tkanki skóry i ciemne żyjących w naturalnym kolorze (linia demarkacyjna). Taka sucha zgorzel jest o wiele bardziej korzystne niż wilgoć. Jest to spowodowane faktem, że martwe tkanki oddzielone od rozkładu dziewiczego obszarze krwiobiegu szkodliwych produktów rozkładu, które prowadzą do zatrucia. Pralnia zgorzel zazwyczaj rozwija się na tle długiej płynącej niedokrwienia, gdy razem tworząc małe naczynia zabezpieczeń tego paliwa uszkodzonej tkanki.

W przypadku ciała oddziela niedokrwienie martwiczych procesu.

W wilgotnej gangreny niebezpieczne i proces nieodwracalny martwicze nie może być odgraniczone od zdrowej tkanki. To jest bardziej ciężką postać gangreny, która zawsze towarzyszy zatrucia, podwyższona temperatura ciała, szybkiej progresji. Z takim zgorzel nawet po amputacji jest wysokie ryzyko śmierci.

Objawy zgorzeli

Zgorzel kończyn dolnych są zwykle poprzedzone długotrwałego bólu w najbardziej odległych częściach – palce lub pięty. To z powodu stopniowego zatykania naczyń krwionośnych, takich jak miażdżyca tętnic. W chorobach, takich jak ostra zakrzepicy tętnic, bólu włącza się nagle.

W tym przypadku, jeżeli nie od razu rozpocząć leczenia zgorzeli rozwija się w ciągu kilku godzin.

Zgorzel zaczyna z tworzeniem skóry lub pięciu palcach niebieskawe plamy, które stopniowo zwiększać wielkości, staje się niebieskawy brązowy, a następnie włączyć czarny. Jeżeli jest ona sucha zgorzel, wydaje się pasek skóry (lub palcem lub palcami stóp) ciemnym kolorze z jasnym widoczności ograniczonej z tkanek nienaruszone. Stan pacjenta jako całości nie występują, temperatura pozostaje normalnie nie czują naruszone.

Nasilenie związane z bólem jest inna.

W wilgotnej gangreny występuje ciemnienie skóry palca lub wielu palców i stóp bez rozgraniczenia. Dalej, aby czarne obszary skóry zlokalizowaną purpurowo-niebieskie, w ich szczycie zaczerwienienie, ciężki obrzęk. Wyraźnej granicy pomiędzy żywych i martwych nie obszarów.

Stan ogólny jest często ciężka, zwykle znacznie podwyższona temperatura ciała. Niebezpieczne mokre zgorzel tendencję do rozprzestrzeniania się do innych działów kończyny.

Leczenie

Głównym leczenia dla zgorzeli – amputacja. Martwa tkanka nie mogą zostać przywrócone do życia, więc zawsze podlegają usunięciu. Pytanie tylko poziom amputacji, kwestia, która nie jest wyjątkowa. Wydaje się, – wystarczy usunąć skażoną toe gangrenę, i nie ma problemu. Jednakże, jeśli uderzył całym tętnic kończyn dolnych i tętnicy podkolanowej, nawet po amputacji palca leczyć rany nie może. Wkrótce wymagają wyższej amputacji na poziomie stopy.

Rana nie goi się ponownie – dokonać amputacji na poziomie części dolnej, a następnie – na poziomie ud. Każda nowa praca – ogromny stres dla organizmu, zwiększa zagrożenie dla życia. Dlatego amputacji zwykle odbywa się tylko raz, na poziomie, który zapewni optymalne gojenie rany.

«Krótki» amputacji (palec stopy) jest ograniczona do zarządzania z zgorzeli cukrzycowej. W takich przypadkach ogólnie krążenie w kończynie jest zapisywana (jeżeli diabetes nie jest obarczony miażdżycy tętnic). W przypadku miażdżycy amputacji są zwykle «wysoki», Na poziomie uda. W niektórych przypadkach, można zrobić chirurgii rekonstrukcyjnej naczyniowego (pozaustrojowego, stentowania).

W wyniku cyrkulacji w kończynie jest znacznie lepsze i mogą być łagodne «niski» (Na poziomie stóp) amputacji.

Po drodze uczestnicy przeszedł terapię poprawić mikrokrążenie w kończynach. Przepisane leki przeciwpłytkowe i Angioprotectors, przeprowadzono terapię antybiotykową. Stale znieczulenia, co znacznie poprawia jakość życia pacjenta.

Share →