Złamanie ludzkiego kręgosłupa. Złamanie kręgosłupa

Złamanie ludzkiego kręgosłupa. Złamanie kręgosłupa

Przyczyny i objawy złamań

Mogą wystąpić ciężkie obrażenia Złamanie kręgosłupa człowieka. Może to nastąpić, jeśli Złamanie kręgów (Ich ciała lub uchwytów). Złamania najczęściej występuje w kompresji trzonu kręgowego (złamanie kompresyjne), zmniejszając jej wysokość w przód. Ten typ złamania jest powszechne w upadków w lodzie, szczególnie dla osób starszych, z ciężkim ciosem całkowicie opcjonalne – czasami po prostu nie usiąść. Złamanie kompresyjne często u pacjentów z niedoborem wapnia we krwi, z powodu choroby, na przykład reumatyzm lub przez długotrwałe leczenie z leków hormonalnych (kortykosteroidami), które zmniejsza twardość kości. Jak się ofiarami wypadków drogowych często obserwowane kompresji jednego lub więcej złamań kręgów w wyniku.

Ten uraz powoduje silny ból, nie słabszy poprzez zmianę pozycji ciała, ale czasami objawy uszkodzeń mogą być tak niewielkie, że pozostają niezauważone.

Złamania kręgów łuku odbywa się zwykle na obu stronach, w pobliżu stawu międzykręgowego jest bardziej poważne szkody. Zwykle występuje w wypadkach drogowych, na przykład w przypadku zderzenia czołowego, gdy głowa jest pochylona mocno do przodu. Szkoda w tym przypadku jest silne przeciążenie kręgów szyjnych. Takie uszkodzenie występuje również, gdy potrącony przez samochód od tyłu, gdy głowa jest przechylony do tyłu ostro. Obecnie siedzi w wielu samochodów wyposażone są w specjalne zagłówki do uniknięcia wypadku.

Takie urazy wystąpić z pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach rzadko są wyposażone w zagłówki. Złamania kręgów szyjnych spowodować silny ból w szyi, a także ból i drętwienie w rękach.

Gdy takie mogą spowodować obrażenia przemieszczenie kręgów, a jeden z nich jest przesunięta w stosunku do drugiej. W ciężkich przypadkach może to prowadzić do zaprzeczenia rdzenia kręgowego, a następnie paraplegic. Ten typ pękania jest bardzo niebezpieczne. W tych przypadkach, ofiary powinny być transportowane do szpitala, bardzo uważać, aby nie uszkodzić rdzeń kręgowy.

Podnieś osobę, która jest nieprzytomna w wyniku wypadku, nie należy. Można to zrobić tylko wykwalifikowany personel medyczny, biorąc pod uwagę stan ofiary i za pomocą specjalnych urządzeń.

Nieinwazyjne złamania kompresyjne kręgów

Nieinwazyjne złamań kompresyjnych kręgów stanowią około 38% innych postaciach klinicznych.

Nieinwazyjne złamanie kompresyjne – jest Złamanie kręgów. w którym ściskanie złamania trzonu kręgowego nie towarzyszy czaszkowych i ogonowych końcowymi płytami, uszkodzenia sąsiednich płyt. W takich pęknięć proces regeneracji reparacyjnej zranionej trzonu kręgowego wykonuje najkorzystniejsze w postaci angiogenicznej syntezy. Podobnie pozytywnie przechodzi naprawcze złamań kompresyjnych osteogenesis z kręgów, które mimo uszkodzonego czaszki płytki blokującej i dysku czaszki, ale tylko w obrębie brzusznej kwartale, w obszarze przednich dywizji pierścienia włóknistego oraz wielkości kompresji ciała nie przekracza 15 stopni.

Warunkiem koniecznym do leczenia tych urazów jest do skorygowania kifozy i niezawodne utrwalenie uszkodzone w okresie naprawy uszkodzony kręgu blokady remis. Mocowanie tylko uszkodzony kręgosłup pozwala najbardziej funkcjonalnie pełni spędzić cały okres rehabilitacji. Przy braku przeciwwskazań ogólnego stanu chorego wewnętrznej stabilizacji kręgosłupa, uszkodzoną jest z powodzeniem stosowany w leczeniu kompleksowym starczych pęknięć i złamań kompresyjnych trzonów kręgowych penetrujące u młodzieży.

Przenikliwe złamań kompresyjnych trzonów kręgowych

Przenikliwe złamań kompresyjnych trzonów kręgowych – drugie najważniejsze i ciężkie postacie kliniczne uszkodzenia rdzenia kręgowego, jest około 50% wszystkich złamań trzonów kręgów. Ściskanie trzonu kręgowego, w tym formy uszkodzenia zwykle towarzyszy czaszki złamanie tarczy końcowej i uszkodzenia dysku czaszki. Rzadziej, około 5% są uszkodzone zewnętrzne i podstawową płytę blokującą i obie – czaszki i ogonowe płyt. Proces naprawy następuje w niekorzystnych złamań w zależności od typu formacji chrząstki kości wtórnego fuzyjnego bony.

W procesie regeneracji reparacyjnej w tych złamań występuje wtórnego przemieszczenia sprężonego trzonu kręgu, co zwiększa jej odkształcenie w kształcie klina, wzrost kifozy. W tych złamań tylko leczenie chirurgiczne w postaci częściowego wycięcia sprężonego trzonu kręgowego w Ya.L.Tsivyanu umożliwia ustalenie osiowe deformacji kręgosłupa i bezpiecznie stabilizacji uszkodzonej sekcji.

W ostatnich latach, opracowano i skutecznie stosowana jest metoda osteoplastic resekcji tylko uszkodzonej części ciała przerywaną uszkodzonych kręgów i dysku. Sposób ten umożliwia w pełni skorygować kifozę urazowe i niezawodnie stabilizacji tylko jeden uszkodzonego odcinka kręgowego. Wielkość osteoplastic resekcji trzonu kręgowego sprężonego odpowiada miejscu urazu, który jest dokładnie określona przy użyciu komputerowej radiografii.

Ostatnio, po osteoplastic resekcja sprężonym trzonu kręgowego stałe tylko drugi etap uszkodzonej sekcji ograniczaniem łącznika, które mogą znacznie zmniejszyć odpoczynku łóżko pacjenta w okresie pooperacyjnym, uratować go od długotrwałego unieruchomienia zewnętrznego kręgosłupa specjalnym pasie mocującym medyczne (gorsety, bandaże). aby okres rehabilitacji jest funkcjonalnie bardziej kompletne.

Złamania kręgów rozdrobnienie

Złamania kręgów rozdrobnienie – jest to najtrudniejszy rodzaj złamania penetrujących, to jest o 12% wszystkich złamań trzonów kręgów. Proces regeneracji reparacyjnej występuje w takiej szkody szczególnie niekorzystne w postaci chrząstki i desmalnogo osteogenezie. Często rezultacie fałszywe przegub trzonu kręgowego, podczas gdy zwykle grzbietowych przemieszczenie trzonu kręgowego w kierunku kanału kręgosłupa lędźwiowego kifozy i nazywana jest eliminowany w trakcie leczenia, powodując trwałe inwalidztwo w przeżyły.

Tylko leczenie chirurgiczne, resekcja of złamanym korpusu kręgu korekcyjnego osiową deformację i niezawodnie jako element stabilizujący uszkodzonej kości kręgów, pozwalają uzyskać dobre wyniki, w celu przywrócenia wydajności luka.

Przestarzałe złamania trzonu kręgu, wraz naprawione kyphotic deformacji, ciężka niewydolność funkcjonalną kręgosłupa, zespół bólu kręgosłupa trwały – jest przede wszystkim wynikiem nieefektywnego leczenia poprzedniego konserwatywnego. Leczenie operacyjne chorych z złamań kręgów spuścizny jest bardziej skomplikowane i trudne do zniesienia. Korekcja pourazowych deformacji kręgosłupa u pacjentów z nieaktualnymi uszkodzenia podczas operacji jest znacznie trudniejsze, urazowe i nie zawsze możliwe całkowite zablokowanie kręgów kości jest utworzona wolniej, czasami nie przeszkadza częściowej utraty osiągnąć korekty odkształcenia osiowego. W związku z tym oczywiste jest, jak ważne jest, aby określić i wdrożyć dowodów chirurgicznego leczenia chorych z przenikliwe złamań kompresyjnych trzonów kręgowych.

Należy podkreślić potrzebę zróżnicowanej wyborze leczenia operacyjnego, w zależności od charakteru penetrujące kompresyjnych złamań trzonu kręgowego. Realizacja osteoplastic operacji na brzusznej części złamań kręgów organów wymaga specjalnych warunków w przychodni, sprzętu, anestezjologicznego, konkretnych umiejętności i specjalnie przeszkolony Chirurgii Urazowej kręgosłupa.

Leczenia różnych form złamań kręgosłupa i kręgów

Jeśli podejrzewasz, Złamanie kręgosłupa kręgi lub konieczność obowiązkowego przyjęcia do szpitala Hospital (departament wypadku)! Badanie rentgenowskie (RTG) pozwala na określenie zakresu szkody i określenia dalszego leczenia.

W leczeniu złamań kręgosłupa (kręgów) pełni spoczynku. Aby zapewnić całkowite unieruchomienie kręgosłupa musi być obsada. Czasami, aby uniknąć uszkodzenia rdzenia kręgowego pracy jest odpowiedni i elementy mocujące kręg zerwane. Splice urazów kręgów w takiej potrzeby co najmniej 2 – 3 miesiące.

Głównym kryterium przy ustalaniu taktyki nadchodzącego leczenia jest obecność kombinacji znaków: nasilenie kifozy kręgosłupa i boczne przechylić go do poziomu szkód, obecność penetracji lub nie penetrujący złamanie trzonu kręgu i obecność deficytu neurologicznego lub możliwość jej wystąpienia w postaci fragmentów ciała przemieszczenia do kanału kręgowego.

Gdy okres rekonwalescencji (rehabilitacja) zaleca się do uczestnictwa w kursie masażu i Miostymulacja. Na przykład, w naszym środka.

Share →