Żółty język przyczyny powlekania

Żółty język przyczyny powlekania

Wszyscy pamiętamy z dzieciństwa, jako lekarz, badając nas na choroby pyta pacjenta, aby pokazać język, dlaczego to robisz? Oczywiście, istnieje wiele innych, bardziej specjalistycznych informacyjnych i dokładnych metod diagnostycznych, jednak i nasz język może wiele powiedzieć o stanie całego organizmu, o jego zdrowie. W różnych dolegliwości człowieka może zmienić jego mobilności, kształt, kolor i wilgoć.

Ponadto, w wielu chorobach, w języku mogą pojawić nalotu danego koloru. Czasami jest to żółta powłoka języka powoduje, że dość prosta, ale może być bardzo groźny.

Język u zdrowej osoby zazwyczaj różowy kolor cienką białą powłoką, praktycznie niewidoczny pod uwagę. Jednakże, w niektórych przypadkach ilość płytki może znacząco zwiększyć ten był widoczny, a także może być pomalowany na dowolny kolor czasami wskazuje na niektóre choroby narządów wewnętrznych. Zdarza się, że powłoka na pióro jest biała, staje się bardziej zwarta, a powierzchnia występu przez nią nie jest widoczny. Takie rzadkie objawem zaparcia podczas długotrwałego i staje się częstym towarzyszem wielu chorób zakaźnych towarzyszy zatrucia i gorączka.

Zauważyć, że jeżeli choroba jest obecna w organizmie przez dłuższy czas, płytka ostatecznie staje się gęstsza i bardziej widoczny i zauważalny. Jednak to, co można nazwać tylko żółte plamy na języku, co powoduje, że ten fenomen?

Jeśli futro szary jest objawem choroby jelita lub żołądka, często z chorobą wrzodową, brązowy – w różnych chorobach płuc, żółte plamy na języku prawie zawsze powoduje problemy z układu pokarmowego, wątroby, nie są pewne powody. Powłoka żółty język, prawdopodobnie występuje częściej, a jego przyczyny są związane z zaburzeniami czynności wątroby, czyli tablica żółty odcień jest najbardziej zauważalne. Ludzkiej wątroby – najważniejszym organem niezgodnie z jego pracy nie może wpływać na najlepszy sposób na stan całego ciała.

W niektórych przypadkach, jeśli żółtej powłoki na języku jest wyrażone szczególnie silne, kolor jest słaby, to przyczyny może być dość powszechne, przy czym zjawisko to jest normalne. Jednakże w przypadkach, gdy jest on nakładany z żółtą powłoką wystarczająco intensywne, częściej mają problemy z wątroby i dróg żółciowych. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa, że ​​w obecności choroby wątroby, jeżeli intensywny żółty powłoka języka trwa dłużej niż 5 dni.

W przypadkach, gdy żółta tablica ma jakieś zielonkawe, możemy założyć, że jest to choroba związana z zastoju żółci.

Tak więc, jeśli ktoś mówi, w jego własnym języku ciężkie raid żółty, może podejrzewać pewne zaburzenia w organizmie, nawet przed innymi odrębnych objawów charakterystycznych dla późniejszych stadiach choroby. W celu uzyskania pełniejszych informacji, należy starannie rozważyć swój język, zwracając uwagę na jego kształt i powierzchnię. Wszelkie zmiany w żółty nalot, i inne kolory, ból musi być powodem do szukania porady u specjalisty.

Ze względu na fakt, że żółte plamy na języku – jest to znak istniejącej choroby, która przejawia się wobec innych objawów, to jest dość łatwo zidentyfikować się, wszystko to pozwala na określenie tej choroby na wczesnym etapie niej, co znacznie ułatwia dalszą obróbkę. W przypadkach, gdy żółta tablica towarzyszyć inne objawy:. Zgaga, odbijanie, ból, niepowodzeń w trawieniu i innych Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Często przyczyną żółtej płytki na języku są prozaiczne rzeczy, na przykład, podobne zjawisko występuje często u osób palących, pijących kawę, herbatę. W przypadku użycia produktów o wysokiej zawartości barwnika także może być żółta, na przykład jeśli słodkiego napoju gazowanego wody i jedzenia twarde cukierki, itd Dodatkowo, mogą pojawić się żółty ciepła powłoki podczas suszenia.

Wszystkie te powody są dość łatwe do usunięcia i rozwiązać na własną rękę w ciągu dnia. W przypadkach, gdy żółta tablica przechowywane znacznie dłużej, można podejrzewać u jego futro ma patologiczny charakter. Choroby, które powodują żółte plamy na języku: zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie trzustki, zapalenie wątroby, wadliwe działanie wątroby, kamica żółciowa. Czasami zdarza się na skutek gromadzenia żywności w żołądku lub jelitach.

Jak sprawdzić swój język. Należy to zrobić w ciągu dnia, należy wziąć lustro, przejdź do okna, trzymać się w język, ale uniknąć podkreśla, że ​​prawo do zbadania jego kształt i kolor. Przed zabiegiem, pożądane jest, aby myć zęby, i nie powinny być przed jeść, pić herbatę, kawę, wskazane jest, aby nie palić (musi być co najmniej godzinę po ostatnim palenia).

Wszystkie te działania będą najbardziej odpowiedni i z dużą dokładnością, aby określić, czy istnieje patologiczne żółte plamy na języku lub przyczyny zmiany jego kolory były zbyt daleko idące.

Co robić, gdy wykryty tablica żółty ale trwa kilka dni. Oczywiście, zaleca się najpierw do lekarza, zrobić test, sprawdź wątroba, trzustka, żołądek i inne narządy przewodu pokarmowego. Bardzo dobry pomysł, aby przejść USG narządów wewnętrznych, takich jak pęcherzyka żółciowego do kamieni w nim. Chciałbym poinformować wszystkich, aby pozbyć się złych nawyków, rzucić palenie, nie jeść dużo tłustych. Dość często prowadzone badania nie zapewnia jednoznacznych ostatecznych wyników, ale wciąż jest pokryta intensywny żółty.

Należy starać się trzymać się diety, jeść więcej pokarmów bogatych w błonnik, pić dużo płynów.

Share →