Żylaki (żylaki). Przyczyny, czynniki ryzyka ...

Żylaki (żylaki). Przyczyny, czynniki ryzyka, diagnostyka, skuteczne leczenie bolez.

Strona zawiera podstawowe informacje. Właściwa diagnostyka i leczenie choroby może być pod nadzorem sumiennego lekarza.

Żylaki (żylaki) jest jednym z najczęstszych i najbardziej starożytnych chorób układu naczyniowego, które otworzyły od czasów starożytnego Egiptu. Z pomocą Egiptu papirusy i mumia wykopalisk znaleziono z objawami żylaków. Ta choroba jest zainteresowane i izvestnihdrevnih lekarzy: Hipokrates, Galen, Awicenna, a później Troyanova, Trendelenburga. I do tej pory choroba nie straciła znaczenie w nowoczesnej medycynie.

Determinacja «Żylakowatość» pochodzi od łacińskiego słowa «Varix»Co to znaczy, «rozbudowa», Więc choroba została wywołana «Phlebeurysm», Choroba ta charakteryzuje się rozszerzanie i zwiększenie długości żył obwodowych w postaci serpentyny krętość (szczep), oraz naruszenie odpływu krwi z nich, wynikające z niedokładnego urządzenia zaworowego oraz osłabienie ich ścian. Choroba najczęściej występuje w żyłach kończyn dolnych, a główny ciężar przepływu krwi (duża jego ilość) mieści się na nich tak, preferowanie drugiej sekcji.

Żylaki występują w około 17 – 25% populacji. W młodym wieku, choroba występuje jednakowo u obu chłopców i dziewcząt. W dojrzałych kobiet się w tym samym wieku 2 – 3 razy częściej niż mężczyźni, ze względu na zmiany hormonalne organizmu kobiety (miesiączki. Ciąża.

Menopauza).

Anatomii żyłach kończyn dolnych

W kończynie dolnej żyły wyróżnić dwie grupy: powierzchowne i głębokie. Pierwsza grupa (żył powierzchownych) znajduje się w podskórnej tkanki tłuszczowej; Druga grupa (silna) jest głębszy i dlatego towarzyszy arteriyami.Pervaya Druga grupa połączone poprzez perforujących żyłach. Szkielet jest utworzony przez ścianki włókien elastycznych i kolagenowych.

Ścianka żyły podzielony jest na trzy warstwy:

 • warstwa zewnętrzna   – Adventitia, składa się z luźnych komórek tkanki łącznej i gładkich ułożonych wzdłużnie w otoczeniu małych naczyń i nerwów żył karmienia
 • Warstwa pośrednia – mediów, że składa się z komórek mięśni gładkich rozmieszczone kołowo
 • Warstwa wewnętrzna – błony wewnętrznej jest ukształtowana w śródbłonku składającej się z komórek mięśni gładkich, rozmieszczonych wzdłużnie, tworzy fałdy w postaci gniazda do połykania położonych naprzeciw siebie, noszący nazwę «Zawory» Ton wspierać ścianę naczynia.

Zawory żyły ustawione tak, że kierunek dośrodkową na dolnej kończynie krwi do serca z powierzchownym żył głębokich, aby zapobiec wstecznemu przepływowi krwi oraz zwiększenie w niej ciśnienia. Gdy są one zamknięte i chronione mniejszych naczyń (żyłek, kapilar) wraz ze wzrostem ciśnienia w pompie mięśniowo-żylnej kończyn dolnych. Zatem pokonanie środkowej i / lub warstwie wewnętrznej ściany żylnej prowadzi do rozwoju żylaków.

 • Żył powierzchownych:    

Wiedeń nogi odpiszczelowej – przechodzi przez wewnętrzną stronę dolnych kończyn ma kilka zaworów przepływa większościowej żylnej krwi zebrano przednią powierzchnię kości udowej

Małe podskórnej nogi Wiedeń – biegnie wzdłuż zewnętrznej części dolnej kończyny również posiada zawory w swojej strony drobnych żył przepływu i tylnej powierzchni kości piszczelowej                                       Obie żyły połączone łączenia żył.

 • Zakrzepica żył głębokich (tył i przód piszczeli żyły, podkolanowych Wiedeń, Wiedeń uda) to grupa żyłach, które zostały dotknięte w późniejszym stadium choroby w przypadku skutecznego leczenia lub ich braku.

Przyczyny i czynniki ryzyka w rozwoju żylaków

Dokładna przyczyna choroby jest nieznana, to jest znane tylko pod wpływem pewnych czynników rozwija osłabienie zaworów, wzrost ciśnienia i utratę elastyczności powierzchni ściany i żył łączących.

Czynniki ryzyka:

 • Genetyczna predyspozycja: przeniesienie żylaki dziedziczenia wynikiem mutacji genu odpowiedzialnego za struktury ściany naczynia, w wyniku mutacji u dzieci urodzonych z wrodzonym osłabienie tkanki łącznej i mięśni ściance naczynia lub braku zawór nim (brak ich ilości) i w konsekwencji jest osłabienie ścianki Naczynie i wzrost ciśnienia w żyłach.
 • Zmiany hormonalne (ciąża, menopauza), zmiany hormonalne w trakcie budowy ciała ciąży (podwyższony poziom progesteronu i zmniejszenie estrogenów), które wpływają na powstawanie czynników krzepnięcia (zwiększając je), zmniejszone napięcie ściany żylnej (ze względu na zniszczenia kolagenu i elastycznych włókien o ściany naczynia) wszystko Prowadzi to do powstawania skrzepów. zatkania naczyń krwionośnych i ich odkształcenia.
 • Otyłość. nadwaga prowadzi do siedzącego trybu życia, co prowadzi do spowolnienia krążenia krwi, a także nadmiar tłuszczu zwiększa ciśnienie w jamie brzusznej, jest niezgodny przepływ krwi przez żyły, powodując zatory rozwija się w żyłach i mogą rozwijać się choroby.
 • Cukrzyca to przewlekła podwyższony poziom cukru we krwi może w końcu doprowadzić do uszkodzenia ściany naczyń krwionośnych, jest korzystne środowisko dla rozwoju zakrzepów.

 • Nadużywanie alkoholu. nadużywanie alkoholu prowadzi do odwadniania i zagęszczania krwi, co prowadzi do tworzenia się skrzepów krwi, które zatykają żyły i zakłócają przepływ krwi.
 • Podnoszenia ciężarów (tragarzy), długotrwałe chodzenie lub stanie przez wiele lat pracy (sprzedających, przewody) jest związane ze zmniejszeniem napięcia mięśniowego, zwiększenie ciśnienia w jamie brzusznej, a tym samym spowalnia i trudności przepływu krwi do serca i rozwoju jego stagnacji w kończynach dolnych.
 • Wrodzone zaburzenia krwawienia: wrodzona nadkrzepliwości (nadmierna produkcja czynników krwi krotnie) prowadzi do powstawania zakrzepów i zakłócenia promowania naczynia krwionośne.
 • Złe odżywianie: brak niektórych witamin w diecie (vit.S, E, F, włókna roślinne odgrywają rolę we wzmacnianiu ścian naczyń krwionośnych i poprawiają krążenie krwi).
 • Noszenie ciasnej bielizny: jego ciągłe noszenie prowadzi do mechanicznej kompresji żyłach, powodując trudności z odpływu żylnego kończyn dolnych.
 • Przewlekłe zaparcia. wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej (w potuzhivaniya) prowadzi do trudności odpływu krwi z kończyn dolnych.
 • Częste chodzenie na wysokich obcasach: brak ruchu mięśni nóg i rozwój stagnacji.

 • Gorący sezon: częste pragnienie prowadzić do odwodnienia występuje pogrubienie krwi i skrzepów.
 • Choroby współistniejące choroby układu sercowo-naczyniowego i nerek, zaburzenia drenażu żylnego (niewydolność zastawek serca, wrodzone).
 • Przedawkowanie leków zwiększają krzepliwość krwi: ryzyko zakrzepów i zablokowania naczyń krwionośnych.
 • Chirurgia utraty objętości krwi, a nie w wygodnej pozycji na stole roboczym (skracanie naczyń krwionośnych) prowadzi do ryzyka zakrzepicy.

Share →