Żylakowatość

Żylakowatość

Żylaki kończyn dolnych – jest to bardzo częsta choroba naczyń krwionośnych, które charakteryzuje się patologicznym załamań i żyłach nóg, zastój krwi, co z kolei prowadzi do powstawania zakrzepów w nich, słabe krążenie w nogach i tworzenia niegojących owrzodzeń żylnych.

Wady kosmetyczne i powikłania chorobowe są bezpośrednio zależne od stopnia zaniedbania choroby.

Żylaki – choroba fazowy. We wczesnych etapach żylaki na nogach niż drobnych żył i pojawienie łatwych pacjentów zmęczenie nie przeszkadzało. W przyszłości, zwiększa zmęczenie nóg, obrzęki pojawiają się w nocne skurcze mięśni łydki. Często zapchane żyły skrzepliny.

W późniejszych etapach istnieją poważne troficznych, które prowadzą do powstawania leczyć wrzody często przez wiele lat.

Aby uniknąć komplikacji, które powodują żylaki, leczenie należy rozpocząć jak najwcześniej. Do chwili obecnej istnieje wiele skutecznych sposobów leczenia żylaków. Do tego celu istnieją zarówno chirurgicznych i innych technik chirurgicznych, które mogą być wybierane i stosowane indywidualnie w każdym przypadku.

  1. Elastyczna bandażowanie nogi lub na sobie specjalne pończochy uciskowe – bardzo skuteczny sposób zapobiega powstawaniu najczęstszych powikłań żylaków. Jego istotą jest zapewnienie, że podczas noszenia bandaży i pończoch występuje mechanicznej kompresji żylaków, co prowadzi do poprawy krążenia krwi i eliminację zastoju żylnego. Jednakże sposób ten nie eliminuje samej choroby – w tym przypadku żyłki pozostają, a sam stan jest przechowywany w etapie, w którym rozpoczyna się leczenie.
  2. Chirurgiczne usunięcie żyły – bardzo rozpowszechnionym sposobem leczenia, w którym żyły są usuwane podczas operacji. Metoda ta jest stosowana w prawie wszystkich stadiach choroby, technicznie skomplikowane i terminowe prowadzenie rzadko prowadzi do powikłań.
  3. Stwardnienie żył. W obecności żylaków leczonych tej techniki polega na wprowadzeniu do żył specjalnym lekiem, który prowadzi do stanu zapalnego wewnętrznej ściany żyły, dlatego, że skleja i stwardniające rozwiązany.

Wybór metody leczenia żylaków zależy od wielu czynników, pozwala każdy przypadek, aby wybrać najlepszy sposób, aby pozbyć się pacjenta z tego bardzo nieprzyjemne choroby.

Share →